Familie båndene til Snedker Mads Chr. Nielsen

Navneliste

Intet efternavn, <, A, B, C, D, E, F, G, H, I, J, K, L, M, N, O, [P], Q, R, S, T, U, V, W, X, Y, Z, >

PACE-PEDERSDATTER, PEDERSDATTER-PEDERSDATTER, PEDERSDATTER-PEDERSEN, PEDERSEN-PEDERSEN, PEDERSEN-PEDERSEN, PEDERSEN-PEDERSEN, PEDERSEN-PEDERSEN, PEDERSEN-PEDERSEN, PEDERSEN-PEDERSEN, PEDERSEN-PERSON, PERSON-PETERSEN, PETERSEN-PETERSEN, PETERSEN-PLAMBECK, [PLAMBECK-POULSEN], POULSEN-PAASKESEN


Navne

Født

Dåb

Død

Begravet

PLAMBECK
  Knud Valdemar født 23 Maj 1892, Hølkerup, Egebjerg, Ods, Holbæk, DK dåb 6 Jun. 1892, Egebjerg Kirke, Egebjerg, Ods, Holbæk, DK
  Lise født 17 Jan. 1855, Bognæs, Udby, Tuse, Holbæk, DK dåb 9 Apr. 1855, Udby Kirke, Udby, Tuse, Holbæk, DK
  Ludvig født 21 Apr. 1851, Bognæs, Udby, Tuse, Holbæk, DK dåb 27 Jul. 1851, Udby Kirke, Udby, Tuse, Holbæk, DK døde 12 Dec. 1857, Bognæs, Udby, Tuse, Holbæk, DK begr. 20 Dec. 1857, Udby Kirkegaard, Udby, Tuse, Holbæk, DK
  Magdalene Henriette født 4 Sep. 1866, Holbæk Amt, DK dåb 24 Feb. 1867, Holbæk Skt.Nicolai Kirke, Merløse, Holbæk, DK døde 6 Feb. 1952, Holbæk Købstad, Merløse, Holbæk, DK begr. 8 Feb. 1952, Holbæk Kirkegaard, Skt.Nicolai, Merløse, Holbæk, DK
  Maren født 1776, Havrebjerg, Løve, Holbæk, DK
  Maren født 25 Feb. 1895, Butterup, Merløse, Holbæk, Dk dåb 15 Apr. 1895, Butterup Kirke, Butterup, Merløse, Holbæk, Dk
  Marie Elisabeth født 8 Feb. 1833, Bognæs, Udby, Tuse, Holbæk, DK dåb 10 Feb. 1833, Udby Kirke, Udby, Tuse, Holbæk, DK
  Marie Elisabeth født 7 Nov. 1838, Vallestrup, Sdr Asmindrup, Merløse, Holbæk, Dk dåb 14 Nov. 1838, Sdr.Asmindrup Kirke, Sdr.Asmindrup, Merløse, Holbæk, Dk
  Marie Elisabeth født 1793 døde 2 Dec. 1854, Havrebjerg, Løve, Holbæk, DK begr. 8 Dec. 1854, Havrebjerg Kirkegaard, Havrebjerg, Løve, Holbæk, DK
  Marie Elisabeth født 1742, Lellinge, Bjæverskov, Præstø, Dk dåb 15 Apr. 1742, Lellinge Kirke, Lellinge, Bjæverskov, Præstø, Dk
  Marie Elisabeth født 1785
  Marie Frederikke Lovise født 28 Aug. 1860, Flakkebjerg, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK dåb 16 Sep. 1860, Hjemmedøbt døde 10 Apr. 1864, Dramstrup, Nørre Jernløse, Merløse, Holbæk, DK begr. 16 Apr. 1864, Nr.Jernløse Kirkegård, Nr.Jernløse, Merløse, Holbæk, DK
  Marie Jacobine født 2 Mar. 1849, Minkemark, Udby, Tuse, Holbæk, DK dåb 29 Apr. 1849, Udby Kirke, Udby, Tuse, Holbæk, DK
  Marie Kristine født 1755, Lellinge, Bjæverskov, Præstø, Dk dåb 1755, Lellinge Kirke, Lellinge, Bjæverskov, Præstø, Dk
  Marie født 25 Feb. 1895, Butterup, Merløse, Holbæk, Dk dåb 15 Apr. 1895, Butterup Kirke, Butterup, Merløse, Holbæk, Dk
  Marie født 1788
  Marte født 1800 døde 22 Dec. 1890, Havrebjerg, Løve, Holbæk, DK begr. 29 Dec. 1890, Havrebjerg Kirkegaard, Havrebjerg, Løve, Holbæk, DK
  Marthe født 1800
  Martin Skovrider og Giestgiver født 1749, Lellinge, Bjæverskov, Præstø, Dk dåb 1749, Lellinge Kirke, Lellinge, Bjæverskov, Præstø, Dk
  Martin født 30 Okt. 1844, Korsør, Slagelse, Sorø, DK dåb 5 Dec. 1845, Korsør Kirke, Korsør Skt.Povl, Slagelse, Sorø, DK
  Niclaes født 1747, Lellinge, Bjæverskov, Præstø, Dk dåb 1747, Lellinge Kirke, Lellinge, Bjæverskov, Præstø, Dk døde 2 Okt. 1824, Wintre Mølle, Kirke Sonnerup, Voldborg, Roskilde, DK begr. 7 Okt. 1824, Sonnerup Kirkegaard, Kirke Sonnerup, Voldborg, Roskilde, DK
  Nicolaj Selvejer Møller født 1747, Lellinge, Bjæverskov, Præstø, Dk dåb 1747, Lellinge Kirke, Lellinge, Bjæverskov, Præstø, Dk døde 2 Okt. 1824, Wintre Mølle, Kirke Sonnerup, Voldborg, Roskilde, DK begr. 7 Okt. 1824, Sonnerup Kirkegaard, Kirke Sonnerup, Voldborg, Roskilde, DK
  Nicolaj født 1775, Sonnerup, Kirke Sonnerup, Voldborg, Roskilde, DK
  Nicolette Emilie født 3 Dec. 1818, Wintre Mølle, Kirke Sonnerup, Voldborg, Roskilde, DK dåb 4 Apr. 1819, Sonnerup, Kirke Sonnerup, Voldborg, Roskilde, DK
  Nicoline født 21 Nov. 1816, Lynge, Alsted, Sorø, DK dåb 29 Nov. 1816, Hjemmedøbt
  Niels Jensen Slagtermester født 15 Dec. 1879, Braade, Egebjerg, Ods, Holbæk, DK døde 25 Maj 1924, Valby, Sokkelund, Københavns, Dk begr. 30 Maj 1924, Holbæk Kirkegaard, Skt.Nicolai, Merløse, Holbæk, DK
  Niels Peter født 1862, Butterup, Merløse, Holbæk, Dk
  Niels Severin født 29 Jul. 1842, Lundforlund, Slagelse, Sorø, DK dåb 9 Nov. 1842, Lundforlund Kirke, Lundforlund, Slagelse, Sorø, DK
  Niels Severin født 1776
  Niels født 1775, Havrebjerg, Løve, Holbæk, DK
  Nina KIrstine Marie født 16 Okt. 1906, Holbæk, Tveje-Merløse, Merløse, Holbæk, DK dåb 25 Nov. 1906, Tveje-Merløse Kirke, Tveje-Merløse, Merløse, Holbæk, DK
  Ole Peter født 1844, Tjæreby, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK
  Olga Kirstine Serine Marie født 5 Feb. 1898, Holbæk, Tveje-Merløse, Merløse, Holbæk, DK dåb 7 Apr. 1898, Tveje-Merløse Kirke, Tveje-Merløse, Merløse, Holbæk, DK
  Otto Christian født 1758, Lellinge, Bjæverskov, Præstø, Dk dåb 23 Jan. 1758, Lellinge Kirke, Lellinge, Bjæverskov, Præstø, Dk
  Peder Christian Kreaturhandler født 11 Dec. 1840, Kirke Flinterup, Alsted, Sorø, DK dåb 7 Feb. 1841, Kirke Flinterup Kirke, Kirke Flinterup, Alsted, Sorø, DK døde 13 Jul. 1909, Holbæk Købstad, Merløse, Holbæk, DK begr. 18 Jul. 1909, Holbæk Kirkegaard, Skt.Nicolai, Merløse, Holbæk, DK
  Peder Vilhelm født 26 Feb. 1876, Hølkerup, Egebjerg, Ods, Holbæk, DK dåb 5 Mar. 1876, Egebjerg Kirke, Egebjerg, Ods, Holbæk, DK
  Peter Christian født 11 Dec. 1840, Kirke Flinterup, Alsted, Sorø, DK dåb 7 Feb. 1841, Kirke Flinterup Kirke, Kirke Flinterup, Alsted, Sorø, DK døde 13 Jul. 1909, Holbæk Købstad, Merløse, Holbæk, DK begr. 18 Jul. 1909, Holbæk Kirkegaard, Skt.Nicolai, Merløse, Holbæk, DK
  Peter Nicolai født 6 Maj 1843, Bognæs, Udby, Tuse, Holbæk, DK dåb 9 Jul. 1843, Udby Kirke, Udby, Tuse, Holbæk, DK
  Poul Valdemar født 29 Apr. 1920, Nykøbing Sj., Ods, Holbæk, DK dåb 27 Jun. 1920, Nykøbing Sj.Kirke, Nykøbing Sj., Ods, Holbæk, Dk
  Rasmus Christian født 1796
  Rebekke født 1762, Lellinge, Bjæverskov, Præstø, Dk dåb 1762, Lellinge Kirke, Lellinge, Bjæverskov, Præstø, Dk
  Theodor Emil født 1 Dec. 1912, Taarnby, Sokkelund, København, DK døde 15 Feb. 1913, Taarnby, Sokkelund, København, DK begr. 18 Feb. 1913, Taarnby Kirkegaard, Taarnby, Sokkelund, København, DK
  Theodor Gaardejer født 27 Feb. 1836, Vallestrup, Sdr Asmindrup, Merløse, Holbæk, Dk dåb 2 Jul. 1836, Sdr.Asmindrup Kirke, Sdr.Asmindrup, Merløse, Holbæk, Dk døde 26 Feb. 1919, Taarnby, Sokkelund, København, DK begr. 4 Mar. 1919, Taarnby Kirkegaard, Taarnby, Sokkelund, København, DK
  Tove
  Vilhelm Ferdinand født 14 Aug. 1823, Soderup, Merløse, Holbæk, DK dåb 28 Nov. 1823, Soderup Kirke, Soderup, Merløse, Holbæk, DK
  Vilhelm Johannes Husmand født 15 Feb. 1843, Udby, Tuse, Holbæk, DK dåb 17 Apr. 1843, Udby Kirke, Udby, Tuse, Holbæk, DK døde 19 Aug. 1924, Kisserup, Udby, Tuse, Holbæk, DK begr. 24 Aug. 1924, Udby Ny Kirkegaard, Udby, Tuse, Holbæk, DK
  Vilhelm født 1883, Søstrup, Merløse, Holbæk, DK
  Wilhelm født 24 Feb. 1847, Bognæs, Udby, Tuse, Holbæk, DK dåb 22 Mar. 1847, Udby Kirke, Udby, Baarse, Præstø, DK
PLAMBÆK
  Anders Hansen Kreaturhandler født 30 Dec. 1871, Løsserup, Udby, Tuse, Holbæk, DK dåb 25 Feb. 1872, Udby Kirke, Udby, Tuse, Holbæk, DK
  Arnold Henrik født 3 Apr. 1910, Holbæk Købstad, Merløse, Holbæk, DK dåb 15 Maj 1910, Holbæk Skt.Nicolai Kirke, Merløse, Holbæk, DK
  Carl Hermann Frederik Fragtkører født 27 Mar. 1879, Søstrup, Merløse, Holbæk, DK dåb 2 Jun. 1879, Søstrup Kirke, Søstrup, Merløse, Holbæk, DK
  Christian født 25 Jan. 1899, Tuse, Tuse, Holbæk, DK
  Edvard Vilhelm Landmand født 23 Mar. 1842, København, DK
  Elise Magrethe født 30 Jan. 1897, Holbæk Købstad, Merløse, Holbæk, DK dåb 25 Apr. 1897, Holbæk Skt.Nicolai Kirke, Merløse, Holbæk, DK
  Jens Peter født 25 Sep. 1875, Minkemark, Udby, Tuse, Holbæk, DK dåb 7 Nov. 1875, Udby Kirke, Udby, Tuse, Holbæk, DK døde 11 Jan. 1877, Udby, Tuse, Holbæk, DK begr. 16 Jan. 1877, Udby Kirkegaard, Udby, Tuse, Holbæk, DK
  Maren Dagny født 24 Dec. 1906, Holbæk Købstad, Merløse, Holbæk, DK dåb 10 Feb. 1907, Holbæk Skt.Nicolai Kirke, Merløse, Holbæk, DK
  Vilhelm født 1 Jul. 1882, Søstrup, Merløse, Holbæk, DK dåb 2 Jul. 1882, Hjemmedøbt
  Vilhelmine Jensine Marie født 21 Maj 1884, Bognæs, Udby, Tuse, Holbæk, DK dåb 6 Jul. 1884, Udby Kirke, Udby, Tuse, Holbæk, DK døde 23 Nov. 1885, Bognæs, Udby, Tuse, Holbæk, DK begr. 29 Nov. 1885, Udby Kirkegaard, Udby, Tuse, Holbæk, DK
PLAMBÖCK
  Anders Andersen født 22 Dec. 1845, Torkilstrup, Falster Nørre, Maribo, DK dåb 8 Feb. 1846, Torkilstrup Kirke, Torkilstrup, Falster Nørre, Maribo, DK
  Anders Madsen Smed født 1807, Torkilstrup, Falster Nørre, Maribo, DK dåb 8 Mar. 1807, Torkilstrup Kirke, Torkilstrup, Falster Nørre, Maribo, DK
  Ane Catrine født 25 Okt. 1848, Torkilstrup, Falster Nørre, Maribo, DK dåb 17 Dec. 1848, Torkilstrup Kirke, Torkilstrup, Falster Nørre, Maribo, DK
  Birthe Helene født 3 Nov. 1852, Torkilstrup, Falster Nørre, Maribo, DK dåb 19 Dec. 1852, Torkilstrup Kirke, Torkilstrup, Falster Nørre, Maribo, DK
  Dorthea Kjerstine født 24 Sep. 1819, Torkilstrup, Falster Nørre, Maribo, DK dåb 31 Okt. 1819, Torkilstrup Kirke, Torkilstrup, Falster Nørre, Maribo, DK
  Martin Christensen Nielsen født 1805, Torkilstrup, Falster Nørre, Maribo, DK dåb 15 Feb. 1805, Torkilstrup Kirke, Torkilstrup, Falster Nørre, Maribo, DK
  Niels Christian Andersen født 9 Nov. 1842, Torkilstrup, Falster Nørre, Maribo, DK dåb 1 Jan. 1843, Torkilstrup Kirke, Torkilstrup, Falster Nørre, Maribo, DK
  Niels Severin født 1759 døde 13 Jun. 1832, Torkilstrup, Falster Nørre, Maribo, DK begr. 17 Jun. 1832, Torkilstrup Kirkegaard, Torkilstrup, Falster Nørre, Maribo, DK
  Peder Andersen født 20 Jul. 1837, Torkilstrup, Falster Nørre, Maribo, DK dåb 13 Aug. 1837, Torkilstrup Kirke, Torkilstrup, Falster Nørre, Maribo, DK
PLANCH
  Annelise
PLESNER
  Ada født 5 Aug. 1898, Volsted, Fleskum, Aalborg, DK dåb 13 Nov. 1898, Volsted Kirke, Volsted, Fleskum, Aalborg, DK
  Arent Overinspektør født 7 Jul. 1869, Langelund Hovedgaard, Brovst, Øster Han, Hjørring, DK dåb 21 Sep. 1869, Brovst Kirke, Brovst, Øster Han, Hjørring, DK
  Arent Proprietær født 1798, Horne, Vennebjerg, Hjørring, DK
  Augusta Johanne Frederikke født 4 Nov. 1900, Arentsminde, Brovst, Øster Han, Hjørring, DK dåb 21 Apr. 1901, Brovst Kirke, Brovst, Øster Han, Hjørring, DK
  Erik født 6 Jul. 1908, Langelund Hovedgaard, Brovst, Øster Han, Hjørring, DK dåb 11 Jul. 1908, Hjemmedøbt døde 12 Jul. 1908, Langelund Hovedgaard, Brovst, Øster Han, Hjørring, DK begr. 15 Jul. 1908, Brovst Kirke, Brovst, Øster Han, Hjørring, DK
  Erik født 26 Okt. 1899, Volsted, Fleskum, Aalborg, DK dåb 16 Nov. 1899, Volsted Kirke, Volsted, Fleskum, Aalborg, DK døde 16 Nov. 1899, Volsted, Fleskum, Aalborg, DK begr. 22 Nov. 1899, Volsted Kirkegaard, Volsted, Fleskum, Aalborg, DK
  Erik født 7 Nov. 1902, Volsted, Fleskum, Aalborg, DK dåb 25 Dec. 1902, Volsted Kirke, Volsted, Fleskum, Aalborg, DK døde 1 Mar. 1903, Volsted, Fleskum, Aalborg, DK begr. 5 Mar. 1903, Volsted Kirkegaard, Volsted, Fleskum, Aalborg, DK
  Hans Severin Steenstrup født 18 Apr. 1871, Langelund Hovedgaard, Brovst, Øster Han, Hjørring, DK dåb 29 Jun. 1871, Brovst Kirke, Brovst, Øster Han, Hjørring, DK døde 30 Aug. 1931, Bratskov, Brovst, Øster Han, Hjørring, DK begr. 3 Sep. 1931, Langeslund Kirkegaard, Brovst, Øster Han, Hjørring, DK
  Hans Severin Stenstrup født 17 Maj 1904, Volsted, Fleskum, Aalborg, DK dåb 10 Aug. 1904, Hjemmedøbt
  Henning Christopher Proprietær født 25 Jun. 1833, Langelund Hovedgaard, Brovst, Øster Han, Hjørring, DK dåb 20 Sep. 1833, Brovst Kirke, Brovst, Øster Han, Hjørring, DK døde 2 Mar. 1915, Langelund Hovedgaard, Brovst, Øster Han, Hjørring, DK begr. 9 Mar. 1915, Langeslund Kirkegaard, Brovst, Øster Han, Hjørring, DK
  Henning Kristoffer født 15 Sep. 1898, Haabet, Brovst, Øster Han, Hjørring, DK dåb 20 Nov. 1898, Brovst Kirke, Brovst, Øster Han, Hjørring, DK
  Henriette født 6 Feb. 1876, Langelund Hovedgaard, Brovst, Øster Han, Hjørring, DK dåb 3 Sep. 1876, Brovst Kirke, Brovst, Øster Han, Hjørring, DK
  Henrik født 24 Mar. 1872, Langelund Hovedgaard, Brovst, Øster Han, Hjørring, DK dåb 24 Mar. 1872, Hjemmedøbt døde 28 Mar. 1872, Langelund Hovedgaard, Brovst, Øster Han, Hjørring, DK begr. 4 Apr. 1872, Brovst Kirke, Brovst, Øster Han, Hjørring, DK
  Henrik født 16 Okt. 1900, Volsted, Fleskum, Aalborg, DK dåb 20 Dec. 1900, Hjemmedøbt døde 20 Dec. 1900, Volsted, Fleskum, Aalborg, DK begr. 24 Dec. 1900, Volsted Kirkegaard, Volsted, Fleskum, Aalborg, DK
  Henrik født 1 Aug. 1908, Volsted, Fleskum, Aalborg, DK dåb 15 Sep. 1908, Hjemmedøbt døde 15 Sep. 1908, Volsted, Fleskum, Aalborg, DK begr. 18 Sep. 1908, Volsted Kirkegaard, Volsted, Fleskum, Aalborg, DK
  Ingeborg født 2 Maj 1877, Langelund Hovedgaard, Brovst, Øster Han, Hjørring, DK dåb 3 Jul. 1877, Brovst Kirke, Brovst, Øster Han, Hjørring, DK
  Inger født 4 Okt. 1905, Volsted, Fleskum, Aalborg, DK dåb 10 Nov. 1905, Hjemmedøbt døde 17 Nov. 1905, Volsted, Fleskum, Aalborg, DK begr. 21 Nov. 1905, Volsted Kirkegaard, Volsted, Fleskum, Aalborg, DK
  Johan Frederik Sognepræst født 1815, Vedersø, Hind, Ringkøbing, DK
  Johan Proprietær født 12 Aug. 1874, Langelund Hovedgaard, Brovst, Øster Han, Hjørring, DK dåb 19 Okt. 1874, Brovst Kirke, Brovst, Øster Han, Hjørring, DK
  Johanne Marie født 3 Jul. 1867, Langelund Hovedgaard, Brovst, Øster Han, Hjørring, DK dåb 11 Aug. 1867, Brovst Kirke, Brovst, Øster Han, Hjørring, DK
  Karen Mathilde
  Karen født 17 Jun. 1835, Langelund Hovedgaard, Brovst, Øster Han, Hjørring, DK dåb 13 Sep. 1835, Brovst Kirke, Brovst, Øster Han, Hjørring, DK døde 13 Feb. 1891, Gl.Burholt, Øster Brønderslev, Børglum, Hjørring, DK begr. 20 Feb. 1891, Øster Brønderslev, Børglum, Hjørring, DK
  Poul født 24 Maj 1906, Haabet, Brovst, Øster Han, Hjørring, DK dåb 5 Aug. 1906, Brovst Kirke, Brovst, Øster Han, Hjørring, DK
  Sophie Amalie Mathæusdatter født 1750, Ørsted Kirke, Ørsted, Rougsø, Randers, DK døde 7 Nov. 1793, Jyderup, Tuse, Holbæk, DK begr. Jyderup Kirkegård, Jyderup, Tuse, Holbæk, Dk
PLETH
  Christiane født 8 Mar. 1807, Horsens Vor Frelser, Nim, Skanderborg, DK døde 3 Maj 1855, Horsens Vor Frelser, Nim, Skanderborg, DK begr. 11 Maj 1855, Horsens Vor Frelser Kirkegaard, Horsens, Nim, Skanderborg, DK
  Ellen Maria født 10 Jan. 1814, Horsens Vor Frelser, Nim, Skanderborg, DK dåb 16 Jan. 1814, Hjemmedøbt
  Johan Wilhelm Ludwig født 14 Jun. 1771, Kolding Sct.Nikolaj, Brusk, Vejle, DK
PLITT
  Johan Wilhelm Ludwig født 14 Jun. 1771, Kolding Sct.Nikolaj, Brusk, Vejle, DK
PLOOSTER
  Adriejanes født 14 Dec. 1859 døde 23 Okt. 1935 begr. Harrison, Douglas County, South Dakota, USA
  Anna født 16 Sep. 1877, Zuid-Holland, NE døde 23 Maj 1929, Platte, Charles Mix County, South Dakota, USA begr. Harrison, Douglas County, South Dakota, USA
  Arie C. født 27 Okt. 1888, Harrison, Douglas County, South Dakota, USA døde 18 Jan. 1953, Zeeland, Ottawa County, Michigan, USA begr. Zeeland, Ottawa County, Michigan, USA
  Chris født 17 Okt. 1897, Douglas County, South Dakota, USA døde 11 Jan. 1960, Douglas County, South Dakota, USA begr. Harrison, Douglas County, South Dakota, USA
  Cornelius “Case” født 17 Okt. 1853, Zuidland, Nissewaard Municipality, Zuid-Holland, Holland døde 16 Maj 1923, Harrison, Douglas County, South Dakota, USA begr. Harrison, Douglas County, South Dakota, USA
  Effie født 7 Okt. 1885, Douglas County, South Dakota, USA døde 8 Okt. 1925, Douglas County, South Dakota, USA begr. Harrison, Douglas County, South Dakota, USA
  Janette født Sep. 1870, NE døde 1934, Corsica, Douglas County, South Dakota, USA begr. Corsica, Douglas County, South Dakota, USA
  Jessie født 10 Jul. 1899, Douglas County, South Dakota, USA døde 1 Nov. 1980 begr. Meridian, Ada County, Idaho, USA
  Johanna Josephine født 23 Jun. 1901, Harrison, Douglas County, South Dakota, USA døde 29 Okt. 1985, Pendleton, Umatilla County, Oregon, USA begr. Weiser, Washington County, Idaho, USA
  John Cornelius født 12 Sep. 1879, NE døde 3 Jun. 1952, Armour, Douglas County, South Dakota, USA begr. Armour, Douglas County, South Dakota, USA
  John Leonard født Dec. 1843, NE døde 5 Dec. 1916, Douglas County, South Dakota, USA
  Jaapje “Jessie” født 14 Sep. 1861, Geervliet, Nissewaard Municipality, Zuid-Holland, Netherlands døde 16 Maj 1939, Sioux Center, Sioux County, Iowa, USA begr. Sioux Center, Sioux County, Iowa, USA
  Katie født 19 Jan. 1892, Douglas County, South Dakota, USA døde 1969 begr. Wessington Springs, Jerauld County, South Dakota, USA
  Leendert født 16 Aug. 1825, Zuid-Holland, NE døde 7 Apr. 1905, Harrison, Douglas County, South Dakota, USA begr. Harrison, Douglas County, South Dakota, USA
  Rena født 28 Nov. 1881, Zuid-Holland, NE døde 25 Mar. 1955, Corsica, Douglas County, South Dakota, USA begr. Corsica, Douglas County, South Dakota, USA
  Simon født 16 Okt. 1883, Zuid-Holland, NE døde Jun. 1976, Corsica, Douglas County, South Dakota, USA begr. Harrison, Douglas County, South Dakota, USA
  Simon født 26 Nov. 1857, Zuidland, Nissewaard Municipality, Zuid-Holland, Holland døde 15 Jun. 1933, Orange City, Sioux County, Iowa, USA begr. Orange City, Sioux County, Iowa, USA
  Wilhelmina født 29 Aug. 1869, NE døde 8 Maj 1943, Platte, Charles Mix County, South Dakota, USA begr. Platte, Charles Mix County, South Dakota, USA
  William født 7 Aug. 1866, Zuidland, Nissewaard Municipality, Zuid-Holland, Holland døde 28 Sep. 1924, Douglas County, South Dakota, USA begr. Corsica, Douglas County, South Dakota, USA
PLUM
  Anna Agnethe født 11 Jan. 1752 døde 29 Jan. 1805, Holbæk, Skt.Nicolai, Merløse, Holbæk, DK
PLUT
  Bernice født 29 Apr. 1926, Pueblo, Pueblo County, Colorado, USA døde 4 Jun. 2013, Colorado Springs, El Paso, Colorado, USA begr. Pueblo, Pueblo County, Colorado, USA
  John født 12 Mar. 1877, Dragomlja Vas, Metlika, Slovenia døde 12 Mar. 1966, Pueblo, Pueblo County, Colorado, USA begr. 15 Mar. 1966, Pueblo, Pueblo County, Colorado, USA
  Rose Marie
PLUTE
  Ann født 17 Nov. 1911, Renton, King, Washington, USA døde 13 Jan. 1993, Seattle, King County, Washington, USA begr. Omkr 16 Jan. 1993, Renton, King, Washington, USA
  Anna Marie født 11 Aug. 1913, Renton, King, Washington, USA døde 28 Jul. 1939, Seattle, King County, Washington, USA begr. Renton, King County, Washington, USA
  Anna T. født 5 Maj 1896, Dragomlja Vas, Metlika, Slovenia døde 12 Nov. 1975, Pueblo, Pueblo County, Colorado, USA begr. 14 Nov. 1975, Pueblo, Pueblo County, Colorado, USA
  Charles født 1905, Pueblo, Pueblo County, Colorado, USA døde Renton, King, Washington, USA begr. Seattle, King County, Washington, USA
  Daniel
  Donald Roy født 28 Feb. 1927, Washington, USA døde 11 Okt. 2000, Sumner, Pierce, Washington, USA begr. 20 Okt. 2000, Kent, King, Washington, USA
  Edward C. født 10 Apr. 1904, Pueblo, Pueblo County, Colorado, USA døde 6 Okt. 1988, Renton, King, Washington, USA begr. 10 Okt. 1988, Renton, King, Washington, USA
  Elsie I. født 21 Nov. 1918, Pueblo, Pueblo County, Colorado, USA døde 27 Okt. 2009, Pueblo, Pueblo County, Colorado, USA begr. 2 Nov. 2009, Pueblo, Pueblo County, Colorado, USA
  Evelyn Margaret født 2 Sep. 1927, Renton, King, Washington, USA døde 19 Nov. 2012, Renton, King, Washington, USA begr. 28 Nov. 2012, Renton, King, Washington, USA
  Frank født 7 Aug. 1910, King, Washington, USA døde 21 Jan. 1991, Seattle, King County, Washington, USA begr. Omkr 24 Jan. 1991, Renton, King, Washington, USA
  George Albert født 4 Sep. 1918, Renton, King, Washington, USA døde 17 Apr. 2003, Port Angeles, Clallam, Washington, USA
  Jake J. Jr. født 12 Feb. 1914, Colorado, USA døde 14 Mar. 2000, Pueblo, Pueblo County, Colorado, USA begr. 20 Mar. 2000, Pueblo, Pueblo County, Colorado, USA
  Jakob født 12 Jul. 1890, Dragomlja Vas, Metlika, Slovenia døde 7 Okt. 1972, Pueblo, Pueblo County, Colorado, USA begr. 9 Okt. 1972, Pueblo, Pueblo County, Colorado, USA
  James Edward født Ca. 1925, Renton, King, Washington, USA
  Jerry Jr. født 13 Mar. 1917, Renton, King, Washington, USA døde 28 Jun. 1968, King, Washington, USA begr. Omkr 2 Jul. 1968, Renton, King County, Washington, USA
  Jerry Lukovic født 24 Aug. 1887, Dragomlja Vas, Metlika, Slovenia døde 20 Sep. 1935, Seattle, King County, Washington, USA begr. 23 Sep. 1935, Renton, King, Washington, USA
  Joseph A. født 18 Mar. 1915, Colorado, USA døde 23 Jun. 2000, Pueblo, Pueblo County, Colorado, USA begr. 27 Jun. 2000, Pueblo, Pueblo County, Colorado, USA
  Joseph Jr. født 1 Okt. 1901, Pueblo, Pueblo County, Colorado, USA døde 7 Jun. 1902, Pueblo, Pueblo County, Colorado, USA begr. 8 Jun. 1902, Pueblo, Pueblo County, Colorado, USA
  Joseph Jr. født 9 Dec. 1906, Renton, King, Washington, USA døde Dec. 1982, Nordland, Jefferson, Washington, USA
  Joseph født 20 Mar. 1875, Dragomlja Vas, Metlika, Slovenia døde 11 Sep. 1960, Seattle, King County, Washington, USA begr. Omkr 14 Sep. 1960, Renton, King, Washington, USA
  Kenneth
  Martin født Omkr 1880, Dragomlja Vas, Metlika, Slovenia døde Før 1980, Pueblo, Pueblo County, Colorado, USA
  Nicholas født Omkr 1855, Dragomlja Vas, Metlika, Slovenia døde Dragomlja Vas, Metlika, Slovenia
  Rose G. født 1902, Colorado, USA døde 29 Jan. 1953, Seattle, King County, Washington, USA begr. 2 Feb. 1953, Renton, King, Washington, USA
  Rudolph født 20 Okt. 1908, Renton, King, Washington, USA døde 14 Feb. 1956, Renton, King, Washington, USA begr. Omkr 17 Feb. 1956, Renton, King, Washington, USA
  Sophia Sylvia født 1 Feb. 1915, Renton, King, Washington, USA døde 23 Apr. 2006, Seattle, King County, Washington, USA
PODERGOIS
  Jeff
POE
  Marjorie
POGUE
  Dawn A.
POHLMAN
  Ellen født 29 Jun. 1762, Kornerup, Sømme, Roskilde, DK døde 24 Feb. 1852, København, DK
PONCE
  Cleto
  Jason
  Jaylene
  Jennifer
  Jessica født 28 Aug. 1987 døde 28 Dec. 1987
  Justin
PONTOPPIDAN
  Ole
POP
  Mette Hansdatter født Jan. 1663, Aalborg Købstad, Fleskum, Aalborg, DK døde Jun. 1747, Aalborg Budolfi, Fleskum, Aalborg, DK begr. Aalborg Budolfi Kirkegaard, Aalborg Budolfi, Fleskum, Aalborg, DK
POPEJOY
  Margaret født 8 Feb. 1824, Jeffersonville, Fayette, Ohio, USA døde 29 Jan. 1893, Harrison Township, Adair County, Iowa, USA
  Sarah Elizabeth født Mar. 1847, Illinois, Usa
POSTEL
  Maria Christina Hinrietta født 1804, Kiel, Schleswig-Holstein, Tyskland
POTEMPA
  Carl-Andreas
  Karsten
POUELSEN
  Peder Kristian Daglejer født 1808, Lødderup, Morsø Sønder, Thisted, DK
POULSDATTER
  Ane Cathrine
  Ane
  Ane født 1770
  Ane født 1744
  Anne Marie født 1717
  Anne
  Anne født 1726, Hejninge, Slagelse, Sorø, DK
  Anne
  Bodil født 1764
  Inger født 20 Jun. 1840, Udbyneder, Gjerlev, Randers, DK dåb 9 Aug. 1840, Udbyneder Kirke, Udbyneder, Gjerlev, Randers, DK
  Johanne Marie født 30 Jun. 1800, Frøslev, Stevns, Præstø, DK dåb Frøslev Kirke, Frøslev, Stevns, Præstø, DK
  Karen født 1815, Ellinge Lyng, Højby, Ods, Holbæk, DK
  Karen født 2 Mar. 1804, Frøslev, Stevns, Præstø, DK dåb Frøslev Kirke, Frøslev, Stevns, Præstø, DK
  Kirsten født 2 Okt. 1806, Frøslev, Stevns, Præstø, DK dåb Frøslev Kirke, Frøslev, Stevns, Præstø, DK
  Lisbet født 1781
  Maren Sophia
  Maren døde 1716
  Maren født 1816, Eidi, Eysturoy, Færøerne
  Maren født 1798, Hellested, Stevns, Præstø, DK
  Maren født 1794, Frydendal, Tuse, Holbæk, DK
  Maren født 1794, Frydendal, Tuse, Holbæk, DK
  Maren født 1756 døde Før 1801
  Maren født 1798
  Mette Kirstine født 8 Dec. 1818, Rye, Kirke Sonnerup, Voldborg, Roskilde, DK dåb 10 Jan. 1819, Rye Kirke, Kirke Sonnerup, Voldborg, Roskilde, DK døde 18 Sep. 1880, Sonnerup, Kirke Sonnerup, Voldborg, Roskilde, DK begr. 24 Sep. 1880, Sonnerup, Kirke Sonnerup, Voldborg, Roskilde, DK
POULSEN
  Ukendt født 4 Jan. 1835, Kisserup, Udby, Tuse, Holbæk, DK dåb Unavngiven døde 6 Jan. 1835, Kisserup, Udby, Tuse, Holbæk, DK begr. 11 Jan. 1835, Udby Kirkegaard, Udby, Tuse, Holbæk, DK
  Ukendt født 14 Okt. 1856, Herning, Hammerum, Ringkøbing, DK dåb Unavngiven døde 14 Okt. 1856, Herning, Hammerum, Ringkøbing, DK begr. 19 Okt. 1856, Herning Kirkegaard, Herning, Hammerum, Ringkøbing, DK
  Agnes Helene født 23 Jun. 1918, Asnæs Lammefjord, Asnæs, Ods, Holbæk, DK dåb 1 Sep. 1918, Asnæs Kirke, Asnæs, Ods, Holbæk, DK døde 16 Jan. 2001, Ølstykke, Ølstykke, Frederiksborg, dk
  Alex Gaardbestyrer født 14 Jul. 1922, Snesere, Baarse, Præstø, DK
  Alma født 7 Apr. 1905 døde 24 Jan. 1994
  Anders Bødker født 1770 døde 18 Mar. 1830, Kastrup, Hørby, Tuse, Holbæk, Dk begr. 25 Mar. 1830, Hørby Kirkegård, Hørby, Tuse, Holbæk, Dk
  Anders Christian Villiam Elias Bager født 6 Jul. 1878, Valsølille, Ringsted, Sorø, Dk dåb 4 Aug. 1878, Valsølille Kirke, Jystrup-Valsølille, Ringsted, Sorø, Dk
  Anders Peter Marius Landmand født 27 Jul. 1912, Assentorp, Stenmagle, Alsted, Sorø, DK dåb 8 Sep. 1912, Stenmagle Kirke, Stenmagle, Alsted, Sorø, DK
  Anders født 9 Maj 1857, Næstelsø, Hammer, Præstø, DK dåb 26 Jul. 1857, Næstelsø Kirke, Næstelsø, Hammer, Præstø, DK døde 24 Maj 1858, Næstelsø, Hammer, Præstø, DK begr. 30 Maj 1858, Næstelsø Kirkegaard, Næstelsø, Hammer, Præstø, DK
  Anders født 18 Jan. 1865, Ørding, Morsø Sønder, Thisted, DK dåb 5 Feb. 1865, Ørding Kirke, Ørding, Morsø Sønder, Thisted, DK
  Andreas Husmand født 1804, Bekke
  Ane Margrethe født 3 Sep. 1840, Næstelsø, Hammer, Præstø, DK dåb 1 Nov. 1840, Næstelsø Kirke, Næstelsø, Hammer, Præstø, DK
  Ane født 15 Maj 1851, Ørding, Morsø Sønder, Thisted, DK dåb 16 Maj 1851, Hjemmedøbt
  Anna Marie født 25 Maj 1886, Holtug, Stevns, Præstø, DK dåb 11 Jul. 1886, Holtug Kirke, Holtug, Stevns, Præstø, DK
  Anna Marie født 5 Okt. 1893, Flakkebjerg, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK dåb 30 Mar. 1894, Flakkebjerg Kirke, Flakkebjerg, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK døde 6 Jul. 1990, Slagelse Købstad, Slagelse, Sorø, Dk
  Anne
  Annette Lillian
  Anton født 28 Feb. 1866, Østerild, Hillerslev, Thisted, DK dåb 31 Okt. 1866, Østerild Kirke, Østerild, Hillerslev, Thisted, DK
  Berthel Sporemager døde Apr. 1735, København, DK
  Birgit Kontor Assistent
  Carl Frederik Kusk født 9 Dec. 1882, Ejby, Rye, Voldborg, Roskilde, DK dåb 22 Mar. 1883, Rye Kirke, Rye, Voldborg, Roskilde, DK
  Carl Gaardmand født 1805, Nørre Sundby, Kær, Aalborg, DK
  Christen
  Dorthe Marie født 5 Okt. 1859, Østerild, Hillerslev, Thisted, DK dåb 26 Dec. 1859, Østerild Kirke, Østerild, Hillerslev, Thisted, DK
  Else Marie født 14 Mar. 1853, Ørding, Morsø Sønder, Thisted, DK dåb 16 Mar. 1853, Hjemmedøbt
  Elu Marie født 1883, Holtug, Stevns, Præstø, DK
  Erna Elisabeth født 8 Jul. 1916, Asnæs Lammefjord, Asnæs, Ods, Holbæk, DK dåb 20 Aug. 1916, Asnæs Kirke, Asnæs, Ods, Holbæk, DK døde 2002
  Ernst Gøbel Lokomotivfyrbøder født 17 Jul. 1921, Tølløse, Merløse, Holbæk, DK
  Filippa Stok
  Frede Gerhardt Brødkusk født 10 Maj 1924, Nykøbing Sj., Ods, Holbæk, DK
  Frederik Gaardkarl
  Frederik Mathias født 24 Aug. 1844, Kindertofte, Slagelse, Sorø, DK dåb 16 Nov. 1844, Kindertofte Kirke, Kindertofte, Slagelse, Sorø, DK
  Frederik Væver født 1809, Stenløse, Ølstykke, Frederiksborg, Dk
  Gerda Amalie født 22 Mar. 1922, Asnæs Lammefjord, Asnæs, Ods, Holbæk, DK dåb 25 Jun. 1922, Asnæs Kirke, Asnæs, Ods, Holbæk, DK
  Gunnar Siegfred Stationsarbejder født 15 Apr. 1920, Asnæs Lammefjord, Asnæs, Ods, Holbæk, DK dåb 30 Maj 1920, Asnæs Kirke, Asnæs, Ods, Holbæk, DK døde 1991
  Hans Frederik Proprietær
  Hans Gartner
  Hans Kristian født 28 Nov. 1846, Kindertofte, Slagelse, Sorø, DK dåb 3 Mar. 1847, Kindertofte Kirke, Kindertofte, Slagelse, Sorø, DK
  Hans Martin Landpostbud født 10 Nov. 1880, Højby, Ods, Holbæk, DK dåb 19 Dec. 1880, Højby Kirke, Højby, Ods, Holbæk, DK

© Informationer fra denne side må ikke bruges i anden sammenhæng uden tilladelse og uden angivelse af kilde.


Intet efternavn, <, A, B, C, D, E, F, G, H, I, J, K, L, M, N, O, [P], Q, R, S, T, U, V, W, X, Y, Z, >

PACE-PEDERSDATTER, PEDERSDATTER-PEDERSDATTER, PEDERSDATTER-PEDERSEN, PEDERSEN-PEDERSEN, PEDERSEN-PEDERSEN, PEDERSEN-PEDERSEN, PEDERSEN-PEDERSEN, PEDERSEN-PEDERSEN, PEDERSEN-PEDERSEN, PEDERSEN-PERSON, PERSON-PETERSEN, PETERSEN-PETERSEN, PETERSEN-PLAMBECK, [PLAMBECK-POULSEN], POULSEN-PAASKESEN

Indholdsfortegnelse | Efternavne | Navneliste

Denne hjemmeside blev lavet 21 Dec. 2021 med Legacy 9.0 fra MyHeritage.com; Ophavsret og vedligeholdelse af poul@poul-herdis.dk