Familie båndene til Snedker Mads Chr. Nielsen

Navneliste

Intet efternavn, <, A, B, C, D, E, F, G, H, I, J, K, L, M, N, O, P, Q, [R], S, T, U, V, W, X, Y, Z, >

RABENBERG-RASBECH, RASBECH-RASMUSEN, RASMUSEN-RASMUSEN, RASMUSEN-RASMUSSEN, RASMUSSEN-RAUFF, RAUFF-RINDOM, RINDOM-ROLSTED, [ROLSTED-RØNNE], RØNNEBERG-RAAHAUGE


Navne

Født

Dåb

Død

Begravet

ROLSTED
  Hans Christian Skovridder født 10 Jun. 1796, Tuse Mark, Kundby, Tuse, Holbæk, DK døde 24 Jan. 1873, Bromme, Alsted, Sorø, DK begr. 1 Feb. 1873, Bromme Kirkegaard, Bromme, Alsted, Sorø, DK
  Hans Christian Snedker og Tømrer født 22 Feb. 1862, Ubberup, Store Taastrup, Merløse, Holbæk, DK dåb 4 Apr. 1862, St.Taastrup Kirke, Merløse, Holbæk, Dk døde 8 Aug. 1935, Holbæk Købstad, Merløse, Holbæk, DK begr. 14 Aug. 1935, Holbæk Kirkegaard, Skt.Nicolai, Merløse, Holbæk, DK
  Hans Christian Vilhelm Viceskoledirektør (R af DK) født 4 Maj 1854, Undløse, Merløse, Holbæk, DK dåb 8 Jul. 1854, Undløse Kirke, Undløse, Merløse, Holbæk, Dk døde 9 Nov. 1916, Ordrup, Sokkelund, København, DK begr. 17 Nov. 1916, Ordrup Kirkegård, Ordrup, Sokkelund, København, DK
  Hans Peder Træskomand og Husejer født 30 Mar. 1871, Kvanløse, Merløse, Holbæk, DK dåb 18 Maj 1871, Kvanløse Kirke, Kvanløse, Merløse, Holbæk, DK døde 10 Apr. 1942, Kvanløse, Merløse, Holbæk, DK begr. 16 Apr. 1942, Kvanløse Kirkegaard, Kvanløse, Merløse, Holbæk, DK
  Hans Peter Gaardejer født 28 Jul. 1837, Ugerløse, Merløse, Holbæk, DK dåb 20 Aug. 1837, Ugerløse Kirke, Ugerløse, Merløse, Holbækt, DK døde 22 Nov. 1912, Ugerløse, Merløse, Holbæk, DK begr. 30 Nov. 1912, Ugerløse Kirkegaard, Ugerløse, Merløse, Holbækt, DK
  Hans Aage Infanterikaptajn
  Hans Aage
  Harald Svend født 23 Sep. 1905, Undløse, Merløse, Holbæk, DK dåb 12 Okt. 1905, Undløse Kirke, Undløse, Merløse, Holbæk, Dk døde 5 Feb. 1975, Glostrup, Smørum, Københavns, DK begr. Hvidovre, Sokkelund, København, DK
  Hedvig Margrethe født 2 Jan. 1931, Sdr.Jernløse, Merløse, Holbæk, DK døde 4 Sep. 1948, Centralsygehuset, Tveje Merløse, Merløse, Holbæk, Dk begr. 11 Sep. 1948, Skamstrup Kirkegaard, Skamstrup, Tuse, Holbæk, DK
  Helene Jennifer
  Hendrik Jørgen Skovridder født 3 Jul. 1845, Langtved, Rye, Voldborg, Roskilde, DK dåb 6 Aug. 1845, Rye Kirke, Rye, Voldborg, Roskilde, DK døde 7 Jun. 1920, Tølløse, Merløse, Holbæk, DK begr. 11 Jun. 1920, Rye Kirkegaard, Rye, Voldborg, Roskilde, DK
  Henriette Elise Christiane født 11 Maj 1837, Rye, Voldborg, Roskilde, DK dåb 10 Jun. 1837, Rye Kirke, Rye, Voldborg, Roskilde, DK
  Henrik Boelsmand født 9 Sep. 1833, Ugerløse, Merløse, Holbæk, DK dåb 9 Okt. 1833, Ugerløse Kirke, Ugerløse, Merløse, Holbækt, DK
  Henrik Valdemar født 17 Okt. 1878, Valbygaard, Skt.Mikkel Landsogn, Slagelse, Sorø, DK dåb 22 Dec. 1878, Slagelse Skt.Mikkel Kirke, Slagelse, Sorø, DK
  Henrik Vilhelm født 16 Okt. 1875, Langtved, Rye, Voldborg, Roskilde, DK dåb 12 Apr. 1876, Rye Kirke, Rye, Voldborg, Roskilde, DK døde 19 Jun. 1920, Amtssygehuset, Holbæk, Merløse, Holbæk, DK begr. 24 Jun. 1920, Rye Kirkegaard, Kirke Sonnerup, Voldborg, Roskilde, DK
  Henrik Wilhelm Skovridder født 20 Okt. 1802, Fledskov, Ugerløse, Merløse, Holbæk, DK dåb 6 Dec. 1802, Ugerløse Kirke, Ugerløse, Merløse, Holbækt, DK døde 13 Dec. 1880, Ryegaard, Rye, Kirke Sonnerup, Voldborg, Roskilde, DK begr. 20 Dec. 1880, Rye Kirkegaard, Kirke Sonnerup, Voldborg, Roskilde, DK
  Ib Christian
  Ida Kirstine født 3 Aug. 1878, Langtved, Rye, Voldborg, Roskilde, DK dåb 17 Sep. 1878, Rye Kirke, Rye, Voldborg, Roskilde, DK
  Ilse Tove Advokatsekretær
  Ilse Vivi
  Inge født 31 Aug. 1943, Bethlehems, Sokkelund, København, DK dåb 5 Dec. 1943, Holbæk Skt.Nicolai Kirke, Merløse, Holbæk, DK
  Inger Emilie født 25 Jan. 1918, Holbæk Købstad, Merløse, Holbæk, DK dåb 21 Jul. 1918, Tveje-Merløse Kirke, Tveje-Merløse, Merløse, Holbæk, DK døde 8 Mar. 1993, Holbæk Købstad, Merløse, Holbæk, DK
  Janni Elinor
  Jens født 1828, Fledskov, Ugerløse, Merløse, Holbæk, DK
  Johanne Rigmor født 27 Aug. 1900, Holbæk Købstad, Merløse, Holbæk, DK dåb 18 Okt. 1901, Holbæk Skt.Nicolai Kirke, Merløse, Holbæk, DK døde 16 Okt. 1948, Sct.Elisabeth Hospital, Skt. Nicolai, Merløse, Holbæk, DK begr. 21 Okt. 1948, Holbæk Kirkegaard, Skt.Nicolai, Merløse, Holbæk, DK
  Johannes født 24 Jan. 1892, Munke Bjergby, Alsted, Sorø, DK dåb 20 Mar. 1892, Munke Bjergby Kirke, Munke Bjergby, Alsted, Sorø, DK
  John Benny
  Jørgen Egon
  Jørgen
  Kai Bayer Cykelhandler født 12 Jun. 1911, Holbæk, Skt.Nicolai, Merløse, Holbæk, DK døde 3 Dec. 1968, Rigshospitalet, Sokkelund, Københavns Amt, DK begr. 7 Dec. 1968, Holbæk Kirkegaard, Skt.Nicolai, Merløse, Holbæk, DK
  Karen Hanne Lægesekretær
  Karen Marie født 4 Aug. 1858, Haraldsted, Ringsted, Sorø, DK døde 14 Jul. 1930, Assentorp, Stenmagle, Alsted, Sorø, DK begr. 20 Jul. 1930, Stenmagle Kirkegaard, Stenmagle, Alsted, Sorø, DK
  Karen Sofie Rasmussen født 12 Okt. 1845, Nyrup, Ugerløse, Merløse, Holbæk, DK døde 3 Okt. 1923, Tølløse, Merløse, Holbæk, DK begr. 9 Okt. 1923, Tølløse Kirkegård, Tølløse, Merløse, Holbæk, DK
  Karen Sofie født 17 Dec. 1881, Ugerløse, Merløse, Holbæk, DK dåb 5 Feb. 1882, Ugerløse Kirke, Ugerløse, Merløse, Holbækt, DK døde 14 Nov. 1918, Undløse, Merløse, Holbæk, DK begr. 20 Nov. 1918, Undløse Kirkegård, Undløse, Merløse, Holbæk, Dk
  Karen Sofie født 9 Jun. 1826, Nyrup, Ugerløse, Merløse, Holbæk, DK dåb 10 Jun. 1826, Hjemmedøbt døde 11 Nov. 1916, Undløse, Merløse, Holbæk, DK begr. 17 Nov. 1916, Undløse Kirkegård, Undløse, Merløse, Holbæk, Dk
  Karen Sophie født 25 Aug. 1794, Vognserup, Kundby, Tuse, Holbæk, DK dåb 12 Okt. 1794, Nyrup, Ugerløse, Merløse, Holbæk, DK døde 18 Maj 1874, Haraldsted, Ringsted, Sorø, DK begr. 23 Maj 1874, Rolsted, Åsum, Odense, DK
  Karen født 1762, Allerup, Åsum, Odense, DK døde 9 Jun. 1839, Kundby, Tuse, Holbæk, DK begr. 15 Jun. 1839, Kundby Kirkegård, Kundby, Tuse, Holbæk, DK
  Karl Marius Salomon født 27 Sep. 1919, St.Thomas, Dansk Vestindiske øer, DK dåb 16 Nov. 1919, Helsingør Skt.Mariæ Kirke, Lynge-Kronborg, Frederiksborg, DK
  Keld født 31 Jul. 1941, Holbæk Købstad, Merløse, Holbæk, DK dåb 24 Aug. 1941, Holbæk Skt.Nicolai Kirke, Merløse, Holbæk, DK døde 18 Jul. 1942, Rigshospitalet, Sokkelund, Københavns Amt, DK begr. 23 Jul. 1942, Holbæk Ny Kirkegaard, Skt.Nicolai, Merløse, Holbæk, DK
  Kirsten Emilie født 25 Okt. 1911, Skt.Peders, Slagelse, Sorø, DK dåb 8 Apr. 1912, Skt.Peders Kirke, Slagelse, Sorø, DK døde 28 Dec. 1969, Slagelse Købstad, Slagelse, Sorø, Dk
  Kurt født 27 Jul. 1943, Holbæk Købstad, Merløse, Holbæk, DK dåb 27 Jul. 1943, Hjemmedøbt døde 12 Aug. 1943, Holbæk Købstad, Merløse, Holbæk, DK begr. 16 Aug. 1943, Holbæk Ny Kirkegaard, Skt.Nicolai, Merløse, Holbæk, DK
  Laura Frederikke født 26 Aug. 1876, Langtved, Rye, Voldborg, Roskilde, DK dåb 6 Okt. 1876, Rye Kirke, Rye, Voldborg, Roskilde, DK døde 20 Apr. 1923, Aagerup, Merløse, Holbæk, DK begr. 24 Apr. 1923, Aagerup Kirkegård, Aagerup, Merløse, Holbæk, DK
  Lilly født 1 Apr. 1905, Kvanløse, Merløse, Holbæk, DK dåb 4 Jun. 1905, Kvanløse Kirke, Kvanløse, Merløse, Holbæk, DK
  Lizza
  Margrethe Sophie født 14 Feb. 1835, Løvenborg, Butterup, Merløse, Holbæk, Dk dåb 31 Maj 1835, Butterup Kirke, Butterup, Merløse, Holbæk, Dk døde 1913
  Marie Magdalene født 22 Jul. 1895, Stenlille, Merløse, Holbæk, Dk dåb 18 Aug. 1895, Stenlille Kirke, Stenlille, Merløse, Holbæk, Dk døde 5 Jul. 1899, Stenlille, Merløse, Holbæk, Dk begr. 10 Jul. 1899, Stenlille Kirkegaard, Stenlille, Merløse, Holbæk, Dk
  Marie Nicoline født 14 Feb. 1835, Løvenborg, Butterup, Merløse, Holbæk, Dk dåb 15 Feb. 1835, Hjemmedøbt døde 14 Mar. 1835, Løvenborg, Butterup, Merløse, Holbæk, Dk begr. 19 Mar. 1835, Butterup Kirkegaard, Butterup, Merløse, Holbæk, Dk
  Mary Johanne født 28 Dec. 1896, Ugerløse, Merløse, Holbæk, DK dåb 7 Feb. 1897, Ugerløse Kirke, Ugerløse, Merløse, Holbækt, DK
  Michael Herman Skovfoged født 15 Nov. 1830, Løvenborg, Butterup, Merløse, Holbæk, Dk dåb 18 Feb. 1831, Butterup Kirke, Butterup, Merløse, Holbæk, Dk døde 1913
  Michael
  Nancy Alica født 11 Apr. 1918, Holbæk, Skt.Nicolai, Merløse, Holbæk, DK dåb 26 Maj 1918, Holbæk Skt.Nicolai Kirke, Merløse, Holbæk, DK døde 25 Apr. 1998 begr. Grønholt Kirkegaard, Grønholt, Lynge-Kronborg, Frederiksborg, DK
  Niels Christian født 1833, Fledskov, Ugerløse, Merløse, Holbæk, DK
  Niels Frederik Christjan Godsforvalter født 29 Jun. 1825, Løvenborg, Butterup, Merløse, Holbæk, Dk dåb Okt. 1825, Butterup Kirke, Butterup, Merløse, Holbæk, Dk døde 14 Aug. 1861, Frydendal, Tuse, Holbæk, DK begr. 19 Aug. 1861, Frydendal Kirkegaard, Frydendal, Tuse, Holbæk, DK
  Niels Godtfred født 21 Mar. 1896, Tølløse, Merløse, Holbæk, DK dåb 10 Maj 1896, Tølløse Kirke, Tølløse, Merløse, Holbæk, DK
  Niels Gotfred Væver født 18 Aug. 1835, Ugerløse, Merløse, Holbæk, DK dåb 13 Sep. 1835, Ugerløse Kirke, Ugerløse, Merløse, Holbækt, DK døde 19 Jan. 1910, Stenlille, Merløse, Holbæk, Dk begr. 26 Jan. 1910, Stenlille Kirkegaard, Stenlille, Merløse, Holbæk, Dk
  Niels Johannes Førstelærer født 17 Sep. 1893, Stenlille, Merløse, Holbæk, Dk dåb 29 Okt. 1893, Stenlille Kirke, Stenlille, Merløse, Holbæk, Dk døde 16 Nov. 1981, Herning, Hammerum, Ringkøbing, DK begr. Kølkær Kirkegaard, Rind, Hammerum, Ringkøbing, DK
  Niels Peter Cykelhandler født 28 Nov. 1877, Saltofte, Stenlille, Merløse, Holbæk, Dk dåb 17 Feb. 1878, Stenlille Kirke, Stenlille, Merløse, Holbæk, Dk døde 28 Maj 1958, Holbæk Købstad, Merløse, Holbæk, DK begr. 31 Maj 1958, Holbæk Kirkegaard, Skt.Nicolai, Merløse, Holbæk, DK
  Niels Peter Typograf og Journalist født 10 Dec. 1862, Ugerløse, Merløse, Holbæk, DK dåb 11 Jan. 1863, Ugerløse Kirke, Ugerløse, Merløse, Holbækt, DK døde 28 Feb. 1913, Holbæk Købstad, Merløse, Holbæk, DK begr. 7 Mar. 1913, Holbæk Kirkegaard, Skt.Nicolai, Merløse, Holbæk, DK
  Niels Skovfoged ved Løvenborg født Apr. 1760, Rolsted, Åsum, Odense, DK dåb 13 Apr. 1760, Rolsted Kirke, Rolsted, Åsum, Odense, DK døde 7 Jan. 1847, Nyrup, Ugerløse, Merløse, Holbæk, DK begr. 15 Jan. 1847, Rolsted, Åsum, Odense, DK
  Niels født 1835, Rye, Voldborg, Roskilde, DK
  Oscar Adolph født 20 Feb. 1876, Gimlinge, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK dåb 18 Apr. 1876, Gimlinge Kirke, Gimlinge, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK
  Peder Christian Tømmermester født 31 Mar. 1879, Ugerløse, Merløse, Holbæk, DK dåb 18 Maj 1879, Ugerløse Kirke, Ugerløse, Merløse, Holbækt, DK døde 14 Sep. 1963
  Rasmus Gaardejer født 10 Mar. 1878, Nyrup, Ugerløse, Merløse, Holbæk, DK dåb 5 Maj 1878, Ugerløse Kirke, Ugerløse, Merløse, Holbækt, DK døde 4 Okt. 1955, Nyrup, Ugerløse, Merløse, Holbæk, DK begr. 8 Okt. 1955, Rolsted, Åsum, Odense, DK
  Rasmus Snedker født 12 Sep. 1865, Saltofte, Stenlille, Merløse, Holbæk, Dk dåb 5 Nov. 1865, Stenlille Kirke, Stenlille, Merløse, Holbæk, Dk døde 31 Okt. 1944
  Rasmus født 8 Mar. 1800, Fledskov, Ugerløse, Merløse, Holbæk, DK dåb 27 Apr. 1800, Ugerløse Kirke, Ugerløse, Merløse, Holbækt, DK døde 9 Aug. 1873, Nyrup, Ugerløse, Merløse, Holbæk, DK begr. 13 Aug. 1873, Ugerløse Kirkegaard, Ugerløse, Merløse, Holbækt, DK
  Rolf Lærer
  Sophus Hjalmar Marinekaptajn
  Stine Bonde
  Svend Bayer Urmager og Guldsmed født 25 Feb. 1910, Holbæk Købstad, Merløse, Holbæk, DK dåb 24 Mar. 1910, Holbæk Skt.Nicolai Kirke, Merløse, Holbæk, DK døde Hundested, Torup, Strø, Frederiksborg, DK
  Thora Vilhelmine født 19 Dec. 1889, Smedelundshusene, Tveje Merløse, Holbæk, DK dåb 14 Jun. 1890, Holbæk Skt.Nicolai Kirke, Merløse, Holbæk, DK
  Vagn Walther født 22 Okt. 1916, Kvanløse, Merløse, Holbæk, DK dåb 2 Apr. 1917, Kvanløse Kirke, Kvanløse, Merløse, Holbæk, DK
  Verner Niels Peter Frisørmester født 13 Jun. 1924, Holbæk Købstad, Merløse, Holbæk, DK dåb 20 Jul. 1924, Tversted, Horns, Hjørring, DK døde 16 Dec. 1963, Gentofte, Sokkelund, København, DK begr. 22 Dec. 1963, Marienbjerg Kirkegaard, Gentofte, Sokkelund, København, DK
  Viktor Marius Maskinmester født 27 Dec. 1894, Tølløse, Merløse, Holbæk, DK dåb 17 Mar. 1895, Tølløse Kirke, Tølløse, Merløse, Holbæk, DK
  Aage født 2 Maj 1874, Kirkerup, Vester Flakkebjerg, Sorø, Dk dåb 24 Jul. 1874, Kirkerup Kirke, Kirkerup, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK døde 8 Nov. 1921, Skt.Peders Landsogn, Slagelse, Sorø, DK begr. 15 Nov. 1921, Nordrupvester Kirkegaard, Nordrupvester, Slagelse, Sorø, DK
  Aage født 18 Jul. 1910, Apostelkirken, København Vestre, København, DK dåb 5 Aug. 1910, Apostelkirken Kirken, Apostelkirken, København Vestre, København, DK
  Aase Birgit født 29 Mar. 1933 døde 16 Okt. 2004, Dianalund, Tersløse, Merløse, Holbæk, DK begr. 22 Okt. 2004, Terløse Kirkegaard
ROM
  Turid
ROMANI
  Annita født Omkr 1900, Italy døde 27 Aug. 1953, Longview, Cowlitz, Washington, USA begr. Omkr 29 Aug. 1953, Vader, Lewis, Washington, USA
  Cesare
RONNING
  Bertha født Dec. 1854 døde 15 Sep. 1922, Otter Tail County, Minnesota, USA begr. Minneapolis, Hennepin County, Minnesota, USA
ROOT
  Anna Camilla Butler født 13 Feb. 1851, Ontario, Canada døde 22 Jul. 1914, Marshall County, South Dakota, USA begr. 24 Jul. 1914, Britton, Marshall County, South Dakota, USA
ROSBERG
  Johanne Teodora
ROSE
  Conrad Lauritz født 14 Apr. 1913, Vor Frue, København, Sokkelund, København, DK dåb 15 Jun. 1913, Vor Frue Kirke, København, Sokkelund, København, DK
  Else Kathrine Dorte Kromand født 1780, Køge Skt.Nikolaj, Ramsø, Roskilde, DK
  Farver døde Før 1787, Køge Skt.Nikolaj, Ramsø, Roskilde, DK
  Friderich født 1779, Køge Skt.Nikolaj, Ramsø, Roskilde, DK
  Johanne født 1772, Køge Skt.Nikolaj, Ramsø, Roskilde, DK
  Kristian Konrad Møllersvend
  Ludovika Albertine født 18 Apr. 1887, Vor Frelsers, Sokkelund, København, DK dåb 30 Jun. 1887, Hjemmedøbt
ROSEN
  Mette født 1724, Grenaa, Djurs Nørre, Randers, DK døde 1787, Grenaa, Djurs Nørre, Randers, DK
ROSENBERG
  Anni
  Anton Slagtersvend
  Elly Anna Tekstilarbejderske
  Gyda Laurentine Cathrine
  Helle
  Jens
  Kristen Jørgensen Fiskehandler født 11 Maj 1882, Oksenvad, Gram, Haderslev, DK dåb 16 Jul. 1882, Oksenvad Kirke, Oksenvad, Gram, Haderselv, DK døde 19 Jan. 1962, Rødding, Frøs, Haderslev, DK begr. 23 Jan. 1962, Rødding Ny Kirkegaard, Rødding, Frøs, Haderslev, DK
  Kristen Madsen
  Kristian Jørgensen født 22 Jun. 1921, Jels, Gram, Haderslev, DK dåb 24 Jul. 1921, Jels Kirke, Jels, Gram, Haderslev, DK
  Nis Peder født 5 Maj 1915, Gram, Frøs, Haderslev, DK dåb 6 Jun. 1915, Nustrup Kirke, Nustrup, Gram, Haderslev, DK
  Otto
ROSENFALK
  Maria født 1847, København, DK
ROSENFELDT
  Thora Emilie Petrea født 1842, Assens, Baag, Odense, DK
ROSENKJÆR
  Jens
  Jørgen
ROSENLIND
  Birthe Engelhardt
  Hjalmar Thorvald Rasmus Tømrer
  Jan Engelhardt
  Jens Gunnar Snedkersvend født 8 Maj 1917, Raklev, Ars, Holbæk, DK
  John Engelhardt
ROSENSTAND
  Helene Frederikke
  Johanne Elisabeth født 1829, København, DK
ROSENØRN
  Cecilie Pouline født 1805, Kølstrup, Bjerge, Odense, DK
ROSSOLLINI
  Corinne Denise Clark
ROSVOLD
  Baroline R. født 19 Jul. 1841 døde 11 Jul. 1936 begr. Otter Tail County, Minnesota, USA
ROTFELD
  Mette Eriksen
ROU
  August Volrat
ROVELT
  Carl Peter født 10 Mar. 1895, Hjembæk, Tuse, Holbæk, DK dåb 5 Maj 1895, Hjembæk Kirke, Hjembæk, Tuse, Holbæk, DK
ROWLEY
  Betty
  Helen
  James Oliver
  Jane
  Karen
  Keith
  Kenneth Rev.
  Kevin
  Lowell W.
  Nicole
  Willard Jackson født 12 Mar. 1916, Camas, Clark County, Washington, USA døde 15 Dec. 2006, Nampa, Canyon County, Idaho, USA begr. Meridian, Ada County, Idaho, USA
  Zachary
RUBINK
  Delbert Christian født 2 Sep. 1908, Friesland, Pine County, Minnesota, USA døde 7 Mar. 1996, Underwood, Otter Tail County, Minnesota, USA begr. Underwood, Otter Tail County, Minnesota, USA
RUEGSEGGER
  Paul Albert født 13 Jul. 1925, Michigan, USA døde 29 Mar. 2013, Dallas, Polk County, Oregon, USA begr. West Salem, Polk County, Oregon, USA
RUKLIC
  Anthony født 12 Maj 1905, Cook, Illinois, USA døde 15 Feb. 1992, Santa Barbara, Santa Barbara, California, USA
  Paul L. født 29 Apr. 1899, Cook, Illinois, USA døde Feb. 1973, Mishawaka, St Joseph, Indiana, USA begr. Oak Lawn, Cook County, Illinois, USA
RUKLICH
  Mejd født Omkr 1873, Hungary
RULLESTAD
  Julia Gunhild født 3 Jan. 1852, Skanevik, Etne kommune, Hordaland fylke, Norway døde 4 Jun. 1919, Hayward, Freeborn County, Minnesota, USA begr. Hayward, Freeborn County, Minnesota, USA
RUNGE
  Ane Kjerstine født 28 Jul. 1887, Lindknud, Malt, Ribe, DK dåb 7 Aug. 1887, Lindknud Kirke, Lindknud, Malt, Ribe, DK
  Dagmar Katrine født 12 Dec. 1894, Lindknud, Malt, Ribe, DK
  Elise Kirstine født 10 Jun. 1892, Lindknud, Malt, Ribe, DK
  Emma Thaulow
  Johnny
  Joo Maj-Britt Hyunschol
  Joye Richard
  Jørgen
  Karl Peder født 12 Maj 1897, Lindknud, Malt, Ribe, DK
  Karsten Petersen Grovsmed født 26 Jul. 1864, Løgumkloster, Lø, Tønder, DK døde 28 Mar. 1955, Lindknud, Malt, Ribe, DK begr. 31 Mar. 1955, Lindknud Kirkegaard, Lindknud, Malt, Ribe, DK
  Kristen Thomsen født 7 Mar. 1890, Lindknud, Malt, Ribe, DK
  Nana Karoline født 28 Aug. 1900, Lindknud, Malt, Ribe, DK
  Peter Andersen
  Vilma Thaulow
RUNNING
  Arley Cordell
  Brett
  Ervin født 29 Mar. 1908, Sheridan, North Dakota, USA døde 23 Dec. 1975, Harvey, Wells, North Dakota, USA begr. Omkr 26 Dec. 1975, Harvey, Wells, North Dakota, USA
  Jacquelyn Ardis født 26 Apr. 1937, Harvey, Wells, North Dakota, USA døde 19 Dec. 2001, Midlothian, Chesterfield, Virginia, USA begr. Goochland County, Virginia, USA
  Kyle
  Theodore Kenneth
RUSDAL
  Anna Toresdatter født 27 Nov. 1818, Rusdal, Rogaland, Norway døde 24 Sep. 1883, Austrheim, Rogaland, Norway begr. 2 Okt. 1883, Moi, Rogaland, Norway
RUSKA
  Calden
  Cindy Davenport
  Clyde
  Doris
  Edward "Eddy" født 7 Jun. 1948 døde 29 Okt. 1955 begr. Lake Fork, Valley County, Idaho, USA
  Eugene Enstti født 14 Jun. 1911, McCall, Valley, Idaho, USA døde 2 Maj 1974, McCall, Valley, Idaho, USA begr. Omkr 5 Maj 1974, Lake Fork, Valley, Idaho, USA
  Glen
  Jace
  James
  Jessica
  Johny
  Jordan
  Kyler
  Leona
  Max
  Misty Davin
  Mitchell Jr.
  Mitchell
  Patti
  Richard E. født 15 Jul. 1941 døde 6 Jun. 1999 begr. Lake Fork, Valley County, Idaho, USA
  Wendy
  Will
RUSTAD
  Bertie Evindsdatter født 1746
  Brooke Louise
  Carlton Bodel født 24 Dec. 1923, Grant County, Minnesota, USA døde 28 Okt. 2003 begr. Ashby, Grant, Minesota, USA
  Curtis
  David John
  Debra Ann
  Luke Phillip
  Mark David
  Ole C. født 17 Apr. 1892, Minnesota, USA døde 4 Feb. 1965, Otter Tail County, Minnesota, USA begr. Ashby, Grant, Minesota, USA
  Orwin Andrew født 8 Aug. 1927, Ashby, Grant, Minesota, USA døde 16 Apr. 2009, Fergus Falls, Otter Tail, Minnesota, USA begr. Ashby, Grant, Minesota, USA
  Richard Kenneth født 5 Jun. 1930 døde 26 Apr. 1991 begr. Minneapolis, Hennepin County, Minnesota, USA
  Russell Warren født 1 Sep. 1931, Grant County, Minnesota, USA døde 12 Jul. 2013, Parkers Prairie, Otter Tail County, Minnesota, USA begr. Parkers Prairie, Otter Tail County, Minnesota, USA
  Sylvia A. født 12 Aug. 1925, Grant County, Minnesota, USA døde 23 Feb. 2010, Fergus Falls, Otter Tail, Minnesota, USA begr. Ashby, Grant, Minesota, USA
RUSTICK
  Thomas S.
RYBAK
  Jørn
RYBERG
  Emma Petrea Louise født 16 Aug. 1851, Skt.Petri, Sokkelund, København, DK dåb 28 Sep. 1851, Skt.Petri Tyske Kirke, Skt.Petri, Sokkelund, København, DK døde 16 Sep. 1920, Skt.Johannes, Sokkelund, Københavns, DK begr. 20 Sep. 1920, Skt.Johannes Kirkegaard, Skt. Johannes, Sokkelund, Københavns, DK
  Johan Peter Handelsfuldmægtig, Graver født 1802 døde 1876
RYDAHL
  Frode Vilhelm Kemigraf
  Jan
  Jørgen
  Kim
RYDENDAHL
  Marie Cathrine født 1757
  Nicolai Peter Posementmagermester født 1789
RYE
  Jacqueline født 2 Jun. 1929, Idabel, Oklahoma, USA
  Lena født 3 Feb. 1864, Norge døde 18 Nov. 1941, Richland County, North Dakota, USA begr. Victor, Roberts County, South Dakota, USA
RYHLER
  Birte Kirstine født 1736
RØHLING
  Agidius Carl Frederich Bager født 3 Dec. 1821, Ærøskøbing, Ærø, Svendborg, DK dåb 8 Dec. 1821, Ærøskøbing Kirke, Ærøskøbing, Ærø, Svendborg, DK
  Aksel Richard født 4 Jul. 1908, Labæk 273 a, Skt.Nicolai, Merløse, Holbæk, DK dåb 16 Aug. 1908, Holbæk Skt.Nicolai Kirke, Merløse, Holbæk, DK døde 24 Mar. 2014, Slagelse Sygehus, Slagelse, Slagelse, Sorø, Dk begr. 29 Mar. 2014, Slagelse Skt.Mikkel Kirke, Slagelse, Sorø, DK
  Andrea Birgitte født 3 Jul. 1845, Ærøskøbing, Ærø, Svendborg, DK dåb 5 Jul. 1845, Hjemmedøbt døde 5 Jul. 1845, Ærøskøbing, Ærø, Svendborg, DK begr. 9 Jul. 1845, Ærøskøbing Kirkegaard, Ærøskøbing, Ærø, Svendborg, DK
  Andreas August Bager født 1856, Rudkøbing, Langeland Nørre, Svendborg, DK
  Andreas August Fonderlishe født Sep. 1811, Ærøskøbing, Ærø, Svendborg, DK dåb 30 Sep. 1811, Ærøskøbing Kirke, Ærøskøbing, Ærø, Svendborg, DK
  Ane Birgite født 1810, Ærøskøbing, Ærø, Svendborg, DK
  Anna Margrethe født 24 Nov. 1843, Ærøskøbing, Ærø, Svendborg, DK dåb 3 Dec. 1843, Ærøskøbing Kirke, Ærøskøbing, Ærø, Svendborg, DK
  Anna Sofie født 4 Okt. 1918, Glumsø, Tybjerg, Præstø, DK dåb 20 Okt. 1918, Glumsø Kirke, Glumsø, Tybjerg, Præstø, DK
  Anne Chirstine født 1839, Ærøskøbing, Ærø, Svendborg, DK
  Benthe født 5 Sep. 1942, Holbæk Købstad, Merløse, Holbæk, DK dåb 2 Sep. 1956, Tveje-Merløse Kirke, Tveje-Merløse, Merløse, Holbæk, DK
  Bertha Laura født 19 Dec. 1882, Rudkøbing, Langeland Nørre, Svendborg, DK dåb 4 Mar. 1883, Rudkøbing Kirke, Rudkøbing, Langeland Nørre, Svendborg, DK
  Birthe Brandt født 3 Jan. 1926, Amtssygehuset, Holbæk, Merløse, Holbæk, DK dåb 3 Jan. 1926, Amtssygehuset, Holbæk, Merløse, Holbæk, DK døde 26 Jan. 1926, Amtssygehuset, Holbæk, Merløse, Holbæk, DK begr. 28 Jan. 1926, Tveje-Merløse Kirkegaard, Tveje-Merløse, Merløse, Holbæk, DK
  Cicilia Marie født 1834, Ærøskøbing, Ærø, Svendborg, DK
  Elisabeth Dorthea
  Else Cathrine født 1835, Ærøskøbing, Ærø, Svendborg, DK
  Else Cathrine født 1 Jan. 1847, Ærøskøbing, Ærø, Svendborg, DK dåb 10 Jan. 1847, Ærøskøbing Kirke, Ærøskøbing, Ærø, Svendborg, DK
  Else Cathrine født 10 Aug. 1849, Ærøskøbing, Ærø, Svendborg, DK dåb 26 Aug. 1849, Ærøskøbing Kirke, Ærøskøbing, Ærø, Svendborg, DK
  Frederik Holger Stabsofficiant
  Gjertrud Maria født 18 Mar. 1882, Rudkøbing, Langeland Nørre, Svendborg, DK dåb 2 Jun. 1882, Rudkøbing Kirke, Rudkøbing, Langeland Nørre, Svendborg, DK
  Gjertrud Marie født 14 Mar. 1881, Rudkøbing, Langeland Nørre, Svendborg, DK dåb 1 Jun. 1881, Rudkøbing Kirke, Rudkøbing, Langeland Nørre, Svendborg, DK
  Godtfred Johan født 1887, Rudkøbing, Langeland Nørre, Svendborg, DK
  Inge
  Jan
  Jens Lauritzen født 13 Jun. 1848, Ærøskøbing, Ærø, Svendborg, DK dåb 25 Jun. 1848, Ærøskøbing Kirke, Ærøskøbing, Ærø, Svendborg, DK
  Jobs Gottfried født 23 Dec. 1816, Ærøskøbing, Ærø, Svendborg, DK dåb 1 Jan. 1817, Ærøskøbing Kirke, Ærøskøbing, Ærø, Svendborg, DK døde 29 Dec. 1817, Ærøskøbing, Ærø, Svendborg, DK begr. 2 Jan. 1818, Ærøskøbing Kirkegaard, Ærøskøbing, Ærø, Svendborg, DK
  Jobst Gotfred født 20 Sep. 1850, Ærøskøbing, Ærø, Svendborg, DK dåb 6 Okt. 1850, Ærøskøbing Kirke, Ærøskøbing, Ærø, Svendborg, DK
  Jobst Gotfried Bagermester født 13 Apr. 1820, Ærøskøbing, Ærø, Svendborg, DK dåb 16 Apr. 1820, Ærøskøbing Kirke, Ærøskøbing, Ærø, Svendborg, DK
  Jobst Gotfried Bäcker født 1777, Rendsburg, , , D døde 11 Mar. 1845, Ærøskøbing, Ærø, Svendborg, DK begr. 19 Mar. 1845, Ærøskøbing Kirkegaard, Ærøskøbing, Ærø, Svendborg, DK
  Jobst Gotfried født 1841, Ærøskøbing, Ærø, Svendborg, DK
  Jobst Gottfried født 27 Maj 1845, Ærøskøbing, Ærø, Svendborg, DK dåb 8 Jun. 1845, Ærøskøbing Kirke, Ærøskøbing, Ærø, Svendborg, DK døde 22 Maj 1846, Ærøskøbing, Ærø, Svendborg, DK begr. 28 Maj 1846, Ærøskøbing Kirkegaard, Ærøskøbing, Ærø, Svendborg, DK
  Johan Georg født 6 Maj 1815, Ærøskøbing, Ærø, Svendborg, DK dåb 15 Maj 1815, Ærøskøbing Kirke, Ærøskøbing, Ærø, Svendborg, DK
  Johan Peter Ludvig Bagermester født 18 Mar. 1813, Ærøskøbing, Ærø, Svendborg, DK dåb 21 Mar. 1813, Ærøskøbing Kirke, Ærøskøbing, Ærø, Svendborg, DK
  Johanne Cicilia født 29 Nov. 1851, Ærøskøbing, Ærø, Svendborg, DK dåb 4 Jan. 1852, Ærøskøbing Kirke, Ærøskøbing, Ærø, Svendborg, DK
  Jørgen Arkitekt født 13 Aug. 1912, Garnisons, Sokkelund, København, DK dåb 27 Apr. 1913, Garnisons Kirke, Garnisons, Sokkelund, København, DK
  Karen Nicoline født 19 Jan. 1917, Glumsø, Tybjerg, Præstø, DK dåb 22 Apr. 1917, Glumsø Kirke, Glumsø, Tybjerg, Præstø, DK
  Lars Andreas født 22 Sep. 1914, Glumsø, Tybjerg, Præstø, DK dåb 22 Nov. 1914, Glumsø Kirke, Glumsø, Tybjerg, Præstø, DK
  Laurits Brandt Bagermester født 16 Jan. 1854, Rudkøbing, Langeland Nørre, Svendborg, DK dåb 13 Apr. 1854, Rudkøbing Kirke, Rudkøbing, Langeland Nørre, Svendborg, DK døde 14 Okt. 1918, Snøde Udflyttere, Snøde, Langeland Nørre, Svendborg, DK begr. 21 Okt. 1918, Rudkøbing Kirke, Rudkøbing, Langeland Nørre, Svendborg, DK
  Laurits Brandt født 3 Jan. 1926, Amtssygehuset, Holbæk, Merløse, Holbæk, DK dåb 3 Jan. 1926, Amtssygehuset, Holbæk, Merløse, Holbæk, DK døde 23 Jan. 1926, Amtssygehuset, Holbæk, Merløse, Holbæk, DK begr. 28 Jan. 1926, Holbæk Kirkegaard, Skt.Nicolai, Merløse, Holbæk, DK
  Madeleine
  Max
  Nicoline Henriette Kampman født 5 Dec. 1854, Rudkøbing, Langeland Nørre, Svendborg, DK dåb 7 Jan. 1855, Rudkøbing Kirke, Rudkøbing, Langeland Nørre, Svendborg, DK
  Nicoline født 23 Jul. 1887, Rudkøbing, Langeland Nørre, Svendborg, DK
  Oline Elisabeth født 3 Okt. 1883, Rudkøbing, Langeland Nørre, Svendborg, DK dåb 25 Dec. 1883, Rudkøbing Kirke, Rudkøbing, Langeland Nørre, Svendborg, DK
  Oluf August født 18 Apr. 1888, Rudkøbing, Langeland Nørre, Svendborg, DK dåb 15 Jul. 1888, Rudkøbing Kirke, Rudkøbing, Langeland Nørre, Svendborg, DK
  Valdemar Frederik Skrædder født 26 Mar. 1885, Rudkøbing, Langeland Nørre, Svendborg, DK dåb 25 Maj 1885, Rudkøbing Kirke, Rudkøbing, Langeland Nørre, Svendborg, DK døde 5 Sep. 1966, Holbæk, Skt.Nicolai, Merløse, Holbæk, DK begr. 8 Sep. 1966, Holbæk Krenatorium, Holbæk, Skt.Nicolai, Merløse, Holbæk, DK
RØJGAARD
  Jette Elisabeth Pantefoged
  Viggo
RØNBERG
  Brian
  Henrik
RØNNE
  Caroline Amalie født 1834, Horsens Købstad, Nim, Skanderborg, DK døde 1868
  Karen Kristensen født 1855

© Informationer fra denne side må ikke bruges i anden sammenhæng uden tilladelse og uden angivelse af kilde.


Intet efternavn, <, A, B, C, D, E, F, G, H, I, J, K, L, M, N, O, P, Q, [R], S, T, U, V, W, X, Y, Z, >

RABENBERG-RASBECH, RASBECH-RASMUSEN, RASMUSEN-RASMUSEN, RASMUSEN-RASMUSSEN, RASMUSSEN-RAUFF, RAUFF-RINDOM, RINDOM-ROLSTED, [ROLSTED-RØNNE], RØNNEBERG-RAAHAUGE

Indholdsfortegnelse | Efternavne | Navneliste

Denne hjemmeside blev lavet 21 Dec. 2021 med Legacy 9.0 fra MyHeritage.com; Ophavsret og vedligeholdelse af poul@poul-herdis.dk