Familie båndene til Snedker Mads Chr. Nielsen

Navneliste

Intet efternavn, <, A, B, C, D, E, F, G, [H], I, J, K, L, M, N, O, P, Q, R, S, T, U, V, W, X, Y, Z, >

HABACHI-HANSDATTER, HANSDATTER-HANSDATTER, HANSDATTER-HANSDATTER, HANSDATTER-HANSEN, HANSEN-HANSEN, HANSEN-HANSEN, HANSEN-HANSEN, HANSEN-HANSEN, HANSEN-HANSEN, HANSEN-HANSEN, HANSEN-HANSEN, HANSEN-HANSEN, HANSEN-HANSEN, HANSEN-HARBOE, HARBOE-HARTMANN, [HARTMANN-HEMINGSEN], HEMMINGSDATTER-HENRIKSEN, HENRIKSEN-HERUM, HERUM-HOLM, HOLM-HUNDEWADT, HUNT-HAAS


Navne

Født

Dåb

Død

Begravet

HARTMANN
  Ferdinand født 1842, Spørring, Vester Lisbjerg, Aarhus, DK
  Frederike Lovise født 12 Maj 1805, Helsingør Sct.Olai , Lynge-Kronborg, Frederiksborg, DK dåb 1805, Helsingør Sct.Olai Domkirke, Lynge-Kronborg, Frederiksborg, DK
  Fredrik født 1849, Spørring, Vester Lisbjerg, Aarhus, DK
  Henry Goliath født 5 Jul. 1885, Køge Skt.Nikolaj, Ramsø, Roskilde, DK dåb 26 Dec. 1885, Køge Kirke, Køge Skt.Nikolaj, Ramsø, Roskilde, DK
  Inge Vibeke født 9 Jan. 1940 døde 1998
  Judithe født 7 Feb. 1870, Køge Skt.Nikolaj, Ramsø, Roskilde, DK dåb 28 Apr. 1870, Hjemmedøbt
  Juliane Mathilde født 25 Dec. 1807, Helsingør Købstad, Frederiksborg Amt, DK dåb Helsingør Sct.Olai Domkirke, Lynge-Kronborg, Frederiksborg, DK
  Julie Emilie født 15 Nov. 1881, Køge Skt.Nikolaj, Ramsø, Roskilde, DK
  Kirstine Cathrine Biørnsen født 15 Mar. 1781, St.Thomas, Dansk Vestindiske øer, DK
  Kirstine født 1845, Spørring, Vester Lisbjerg, Aarhus, DK
  Lene Kierstine født 4 Mar. 1810, Helsingør Sct.Olai , Lynge-Kronborg, Frederiksborg, DK dåb Helsingør Sct.Olai Domkirke, Lynge-Kronborg, Frederiksborg, DK
  Maren Møller født 18 Mar. 1778, St.Thomas, Dansk Vestindiske øer, DK
  Margrethe Elisabeth født 23 Jun. 1875, Køge Skt.Nikolaj, Ramsø, Roskilde, DK dåb 5 Sep. 1875, Køge Kirke, Køge Skt.Nikolaj, Ramsø, Roskilde, DK
  Marie Elisabeth født 26 Mar. 1803, Helsingør Købstad, Frederiksborg Amt, DK dåb 1803, Helsingør Sct.Olai Domkirke, Lynge-Kronborg, Frederiksborg, DK
  Niels Constabel - Slagter født Ca. 1730 døde 12 Sep. 1797, St.Thomas, Dansk Vestindiske øer, DK
  Niels Olsen født 5 Jul. 1801, Helsingør Købstad, Frederiksborg Amt, DK
  Peder Christian født 5 Jun. 1851, Karlebo, Lynge-Kronborg, Frederiksborg, DK
  Steen Andreas født 26 Sep. 1945 døde 11 Jul. 2019
HARTSØ
  Jens Herman Harry født 8 Sep. 1916, Søstrup, Merløse, Holbæk, DK dåb 17 Dec. 1916, Søstrup Kirke, Søstrup, Merløse, Holbæk, DK
HARTVIG
  Andreas Hansen Bagermester Commisjonair født 11 Maj 1808 dåb Odense Købstad, Odense, Odense, DK døde 13 Dec. 1894, Odense Sct.Knud, Odense, Odense, DK begr. 18 Dec. 1894, Odense Assistenskirkegaard, Sct.Hans, Odense, Odense, DK
  Anton Frederich Fremming Kontorist født 24 Mar. 1836, Odense Sct.Knud, Odense, Odense, DK dåb 27 Maj 1836, Odense Sct.Knud Kirke, Odense Sct.Knud, Odense, Odense, DK
  Bernhardine Cathrine Frederikke Louise født 25 Sep. 1840, Odense Sct.Hans, Odense, Odense, DK dåb 8 Nov. 1840, Odense Sct.Hans Kirke, Odense, Odense, DK
  Christian Fredrik Isak født 14 Okt. 1842, Odense Sct.Hans, Odense, Odense, DK dåb 24 Okt. 1842, Hjemmedøbt
  Christian Tobias Snedkersvend Instrumentmager født 2 Okt. 1805, Odense Sct.Knud, Odense, Odense, DK dåb 11 Nov. 1805, Odense Sct.Knud Kirke, Odense Sct.Knud, Odense, Odense, DK
  Isach Fromming født 1775, Odense Købstad, Odense, Odense, DK døde 9 Dec. 1838, Odense Sct.Knud, Odense, Odense, DK begr. 18 Dec. 1838, Odense Sct.Knud Kirkegaard, Odense Sct.Knud, Odense, Odense, DK
  Isach Fromming født 21 Aug. 1820, Odense Sct.Knud, Odense, Odense, DK dåb 4 Sep. 1820, Odense Sct.Knud Kirke, Odense Sct.Knud, Odense, Odense, DK
  Jens Wilhelm født 18 Jan. 1824, Odense Sct.Knud, Odense, Odense, DK dåb 18 Jan. 1824, Hjemmedøbt
  Johan Andreas Jukius født 25 Mar. 1833, Odense Sct.Knud, Odense, Odense, DK dåb 7 Maj 1833, Odense Sct.Knud Kirke, Odense Sct.Knud, Odense, Odense, DK
  Maren Louise født 3 Maj 1845, Odense Sct.Hans, Odense, Odense, DK dåb 28 Jul. 1845, Odense Sct.Hans Kirke, Odense, Odense, DK
  Sofie født 11 Maj 1836, Odense Sct.Hans, Odense, Odense, DK dåb 21 Jun. 1836, Odense Sct.Hans Kirke, Odense, Odense, DK
  Sophie født 11 Maj 1836, Odense Sct.Hans, Odense, Odense, DK dåb 21 Jun. 1836, Odense Sct.Hans Kirke, Odense, Odense, DK
HARTZ
  Ida Augusta
HARVEY
  Filia Acosta
  Filip Fernando Acosta
  Janette
HARVIG
  Carl August Vilhelm født 13 Jan. 1875, Holmens, Sokkelund, København, DK dåb 7 Mar. 1875, Holmens Kirke, Holmens, Sokkelund, København, DK
HASSELBY
  Ukendt
HASSING
  Jens Mortensen døde Før 6 Dec. 1785
  Karen Jensdatter født 1736, Mariager, Onsild, Randers, DK dåb 17 Aug. 1736, Mariager Kirke, Mariager, Onsild, Randers, DK døde 25 Apr. 1825, Aarslev, Sønderhald, Randers, DK begr. 2 Maj 1825, Aarslev Kirkegaard, Aarslev, Sønderhald, Randers, DK
HASTRUP
  Adolf Julianus Jægermester født 6 Dec. 1858, Fodslette, Langeland Sønder, Svendborg, DK dåb 20 Mar. 1859, Fodslette Kirke, Fodslette, Langeland Sønder, Svendborg, DK
  Anna Cecilia Adelheid født 5 Feb. 1860, Fodslette, Langeland Sønder, Svendborg, DK dåb 25 Maj 1860, Fodslette Kirke, Fodslette, Langeland Sønder, Svendborg, DK
  Anna Cecilie født 1866
  Anna Christine født 28 Maj 1854, Fodslette, Langeland Sønder, Svendborg, DK dåb 17 Jul. 1854, Fodslette Kirke, Fodslette, Langeland Sønder, Svendborg, DK
  Caroline Josephine født Jul. 1831, Kastrup, Hammer, Præstø, DK dåb 25 Dec. 1831, Kastrup Kirke, Kastrup, Hammer, Præstø, DK
  Catrine født 1785, Ørslev, Vends, Odense, DK
  Christoffer Ludvig født 21 Jul. 1825, Fodslette, Langeland Sønder, Svendborg, DK dåb 24 Jul. 1825, Fodslette Kirke, Fodslette, Langeland Sønder, Svendborg, DK
  Danieline Clausine født 21 Sep. 1815, Ørslev, Vends, Odense, DK dåb 27 Dec. 1815, Ørslev Kirke, Ørslev, Vends, Odense, DK døde 12 Feb. 1892, Valsølille, Ringsted, Sorø, Dk begr. 18 Feb. 1892, Valsølille Kirkegaard, Jystrup-Valsølille, Ringsted, Sorø, Dk
  Ernst Alfred Skibskaptajn født 1 Apr. 1851, Fodslette, Langeland Sønder, Svendborg, DK dåb 4 Jul. 1851, Fodslette Kirke, Fodslette, Langeland Sønder, Svendborg, DK
  Frantz Adolff Wilhelm Cand. Jur. Proprietær født 31 Dec. 1818, Ørslev, Vends, Odense, DK dåb 18 Jul. 1819, Ørslev Kirke, Ørslev, Vends, Odense, DK døde 27 Okt. 1884, Fodslette, Langeland Sønder, Svendborg, DK begr. 31 Okt. 1884, Fodslette Kirkegaard, Fodslette, Langeland Sønder, Svendborg, DK
  Frantz Adolph Charles født 17 Jun. 1879, Hamborg, DE dåb 12 Okt. 1879, Fodslette Kirke, Fodslette, Langeland Sønder, Svendborg, DK
  Frederich Ludvig født 9 Jun. 1774, Ørslev, Vends, Odense, DK dåb 17 Jun. 1774, Ørslev Kirke, Ørslev, Vends, Odense, DK døde 4 Okt. 1845, København, DK begr. 9 Okt. 1845, Vor Frue Kirkegaard, København, Sokkelund, København, DK
  Friderich Anthon Forpagter født 31 Jul. 1816, Ørslev, Vends, Odense, DK dåb 8 Jan. 1817, Ørslev Kirke, Ørslev, Vends, Odense, DK døde 6 Apr. 1869, Utterslev, Lolland Nørre, Maribo, DK begr. 14 Apr. 1869, Utterslev Kirkegaard, Utterslev, Lolland Nørre, Maribo, DK
  Fridericha Elizabeth Adamine født Ca. Jun. 1776, Ørslev, Vends, Odense, DK dåb 5 Jul. 1776, Ørslev Kirke, Ørslev, Vends, Odense, DK
  Friderik Vibee født 1786, Ørslev, Vends, Odense, DK
  Hannibal Landinspecteur født 28 Jun. 1778, Ørslev, Vends, Odense, DK dåb 2 Aug. 1778, Ørslev Kirke, Ørslev, Vends, Odense, DK døde Efter 1825
  Henriette Jacobine født 1830
  Henriette Ludolphine født 15 Dec. 1857, Fodslette, Langeland Sønder, Svendborg, DK dåb 25 Apr. 1858, Fodslette Kirke, Fodslette, Langeland Sønder, Svendborg, DK
  Jens Skovridder født 1737 døde 8 Feb. 1820, Ørslev, Vends, Odense, DK begr. 15 Feb. 1820, Ørslev Kirkegaard, Ørslev, Vends, Odense, DK
  Jens født 1827
  Jensine Cecilie født 17 Nov. 1814, Ørslev, Vends, Odense, DK dåb 19 Dec. 1814, Ørslev Kirke, Ørslev, Vends, Odense, DK døde 5 Sep. 1874, Jystrup, Ringsted, Sorø, DK begr. 11 Sep. 1874, Frederiksberg Kirkegaard, Frederiksberg, Sokkelund, Københavns, DK
  Juliane Michaeline født 10 Feb. 1836, Kastrup, Hammer, Præstø, DK dåb 23 Maj 1836, Kastrup Kirke, Kastrup, Hammer, Præstø, DK
  Juliane født 28 Apr. 1824, Fodslette, Langeland Sønder, Svendborg, DK dåb 4 Maj 1824, Fodslette Kirke, Fodslette, Langeland Sønder, Svendborg, DK døde 22 Jan. 1885, Hagestedgård, Hagested, Tuse, Holbæk, DK begr. 28 Jan. 1885, Hagested Kirkegård, Hagested, Tuse, Holbæk, Dk
  Juliane født 1828
  Julianus Godsejer født 28 Jun. 1780, Ørslev, Vends, Odense, DK dåb 3 Jul. 1780, Ørslev Kirke, Ørslev, Vends, Odense, DK døde 10 Feb. 1863, Fodslette, Langeland Sønder, Svendborg, DK begr. 17 Feb. 1863, Fodslette Kirkegaard, Fodslette, Langeland Sønder, Svendborg, DK
  Julianus født 9 Aug. 1849, Fodslette, Langeland Sønder, Svendborg, DK dåb 30 Sep. 1849, Fodslette Kirke, Fodslette, Langeland Sønder, Svendborg, DK
  Marie Loise født 1826
  Martha Skurmern født 1783, Ørslev, Vends, Odense, DK
  Morten Leth født 1790, Ørslev, Vends, Odense, DK
  Niels Keilgaard født 13 Aug. 1848, Fodslette, Langeland Sønder, Svendborg, DK dåb 5 Nov. 1848, Fodslette Kirke, Fodslette, Langeland Sønder, Svendborg, DK
  Victor August født 17 Nov. 1852, Fodslette, Langeland Sønder, Svendborg, DK dåb 14 Feb. 1853, Fodslette Kirke, Fodslette, Langeland Sønder, Svendborg, DK
  Vilhelmine født 14 Okt. 1820, Ørslev, Vends, Odense, DK dåb 9 Feb. 1821, Ørslev Kirke, Ørslev, Vends, Odense, DK
  Wilhelmine Christiane født 12 Jun. 1772, Ørslev, Vends, Odense, DK dåb 18 Jun. 1772, Ørslev Kirke, Ørslev, Vends, Odense, DK døde 29 Sep. 1847, Albæk, Dronninglund, Hjørring, DK begr. 8 Okt. 1847, Albæk Kirkegaard, Albæk, Dronninglund, Hjørring, DK
  Wilhemmine Kirstine født 28 Sep. 1817, Ørslev, Vends, Odense, DK dåb 29 Sep. 1817, Hjemmedøbt døde 4 Okt. 1817, Ørslev, Vends, Odense, DK begr. 12 Okt. 1817, Ørslev Kirkegaard, Ørslev, Vends, Odense, DK
HATTON
  Charles
  Connie
  Keith
HAUCH
  Adamine Vilhemine Mathilde født 9 Apr. 1831, Sorø Købstad, Alsted Herred, Sorø Amt, Dk døde 21 Jan. 1910, Frederiksberg, Sokkelund, Københavns, DK
  Erik Sophus Adam Dr. Med. født 1871
  Johannes Carsten Konferenceraad født 11 Apr. 1790, Frederiksfald, Norge døde 4 Mar. 1872, Rom, Italien
  Vibeke Sophie Magdalene født 6 Nov. 1909, Garnisons, Sokkelund, København, DK
HAUCK
  Robert O. født 2 Jan. 1903, Dysart, Tama, Iowa, USA døde 3 Mar. 1999, Lake Preston, Kingsbury, South Dakota, USA
HAUDRUP
  Eigil Rasmus Maskinsmed født 2 Maj 1898, Skt.Johannes, Sokkelund, Københavns, DK
HAUGOM
  Alvin H. født 13 Feb. 1920, Clark County, South Dakota, USA døde 17 Feb. 2002, Watertown, Codington County, South Dakota, USA begr. Henry, Codington County, South Dakota, USA
HAUGAARD
  Ukendt
HAUKEBO
  Gerhard K. født 7 Feb. 1887 døde 17 Mar. 1974 begr. Underwood, Otter Tail County, Minnesota, USA
  Kelly
  Marion Madelyn født 6 Okt. 1921, Underwood, Otter Tail County, Minnesota, USA døde 5 Okt. 2004, Hennepin County, Minnesota, USA begr. Minneapolis, Hennepin County, Minnesota, USA
  Norma Lorette født 7 Aug. 1917, Underwood, Otter Tail County, Minnesota, USA døde 3 Jul. 2002, Alexandria, Douglas County, Minnesota, USA begr. Underwood, Otter Tail County, Minnesota, USA
HAUSNER
  Geneva Jo født 11 Dec. 1909, Fairland, Adair County, Oklahoma, USA
HAWKEN
  Charles Rundle født 28 Nov. 1920, Sundance, Crook County, Wyoming, USA døde 27 Okt. 1989, South Dakota, USA begr. Sturgis, Meade County, South Dakota, USA
HAZARD
  Phillip George født 21 Aug. 1915 døde 27 Okt. 1980 begr. Alliance, Box Butte, Nebraska, USA
HAZE
  Cornelia Arnolda “Kate” født 6 Aug. 1850, Hurwenen, Maasdriel Municipality, Gelderland, Netherlands døde 4 Apr. 1940, Orange City, Sioux County, Iowa, USA begr. Orange City, Sioux County, Iowa, USA
HAZELWOOD
  LeRoy Franklin født 21 Maj 1936, Mayer, Carver, Minnesota, USA døde 3 Jul. 1989, Minneapolis, Anoka, Minnesota, USA begr. 7 Jul. 1989, Minneapolis, Hennepin, Minnesota, USA
HEARNEY
  Ukendt
HECHT
  Barbara
HECKMANN
  Edna født 16 Jun. 1889, Wisconsin, USA døde 9 Nov. 1917, Wisconsin, USA begr. Wisconsin, USA
HEDEGAARD
  Ellen Margrethe født 29 Mar. 1895, Esbjerg Købstad, Skast, Ribe, DK døde 26 Dec. 1932, Rigshospitalet, Sokkelund, Københavns Amt, DK begr. 31 Dec. 1932, Søllerød Kirkegaard; Søllerød; Sokkelunde, København, DK
  Mads Juul
HEDEMANN
  Adelheid Marie født 2 Mar. 1839, Longelse, Langeland Sønder, Svendborg, DK dåb 11 Jul. 1839, Longelse Kirke, Longelse, Langeland Sønder, Svendborg, DK
  Christian Carl Frederik Kammerherre født 1833, København, DK
  Emmy født 1869, København, DK
  Mathilde Charlotte Almira født 1867
  Oscar Erik Julius født 30 Apr. 1834, Longelse, Langeland Sønder, Svendborg, DK dåb 23 Jun. 1834, Longelse Kirke, Longelse, Langeland Sønder, Svendborg, DK
  Senife Almira født 1873, København, DK
  Sophie Emilie Nielsine født 22 Nov. 1837, Longelse, Langeland Sønder, Svendborg, DK dåb 15 Jun. 1838, Longelse Kirke, Longelse, Langeland Sønder, Svendborg, DK
HEDSTRÖM
  Harald født 23 Feb. 1919, Bodum, SE døde 27 Nov. 1974, Tyresö, Stockholm, SE
HEER
  Ambrose Jake født 25 Maj 1915, Brooten, Stearns, Minnesota, USA døde 22 Maj 2013, Woodburn, Marion County, Oregon, USA begr. Woodburn, Marion County, Oregon, USA
  Arthur Charles født 25 Okt. 1912, Minnesota, USA døde 5 Sep. 2001, Douglas, Ward County, North Dakota, USA begr. Minot, Ward County, North Dakota, USA
  Boni Sue
  Charles F. “Charley” født 9 Okt. 1876, New York City, New York, U.S.A. døde 31 Jul. 1963, Marion County, Iowa, USA begr. Mount Angel, Marion, Oregon, USA
  Gary Phillip
  Herman John født 26 Nov. 1906, South Dakota, USA døde 5 Maj 1990, Marion County, Iowa, USA begr. West Salem, Polk County, Oregon, USA
  Lawrence Peter "Larry" født 25 Feb. 1910, South Dakota, USA døde 26 Jan. 2003, Salem, Marion, Oregon, USA begr. Omkr 29 Jan. 2003, West Salem, Polk, Oregon, USA
  Mary født 21 Apr. 1904 døde 5 Jul. 2004, Hebron, Morton County, North Dakota, USA begr. Hebron, Morton County, North Dakota, USA
  Patricia Ann
HEERING
  Magdalena Elisabet født 11 Sep. 1793, Brede, Kongens Lyngby, Sokkelund, København, DK døde 29 Jun. 1830, Brede, Kongens Lyngby, Sokkelund, København, DK begr. 2 Jul. 1830, Kongens Lyngby Kirkegaard, Kongens Lyngby, Sokkelund, København, DK
HEGELUND
  Anne Elisabeth født 16 Aug. 1807, København, DK dåb 9 Sep. 1807 døde 20 Okt. 1881
HEIBROCK
  Mette Marie født 1814, Randers Købstad
HEIDE
  Alexander Levi Procurator født 1795 døde 29 Dec. 1831, Hørsholm, Lynge-Kronborg, Frederiksborg, DK begr. 2 Jan. 1832, Hørsholm Kirkegaard, Hørsholm, Lynge-Kronborg, Frederiksborg, DK
  Carl Adan Berbant født 2 Nov. 1825, Hørsholm, Lynge-Kronborg, Frederiksborg, DK dåb 8 Apr. 1826, Hørsholm Kirke, Hørsholm, Lynge-Kronborg, Frederiksborg, DK
  Diderik Müller Fabrikant
  Johanne Marie Marentine født 15 Nov. 1823, Hørsholm, Lynge-Kronborg, Frederiksborg, DK dåb 15 Feb. 1824, Hjemmedøbt
  Kristian Selmer Bjerregaard født 13 Aug. 1909, Galtrup, Morsø Nørre, Thisted, DK dåb 12 Sep. 1909, Galtrup Kirke, Galtrup, Morsø Nørre, Thisted, DK
  Peter Alexander Cecilius født 1 Mar. 1822, Hørsholm, Lynge-Kronborg, Frederiksborg, DK dåb 8 Apr. 1822, Hørsholm Kirke, Hørsholm, Lynge-Kronborg, Frederiksborg, DK
HEIER
  Clara Antonette født 26 Apr. 1912, Grant County, Minnesota, USA døde 14 Okt. 1996, Douglas County, Minnesota, USA begr. 16 Okt. 1996, Elbow Lake, Grant, Minnesota, USA
HEILMANN
  Agnes Magrethe født 28 Okt. 1877, Fyrendal, Øster Flakkebjerg, Sorø, DK dåb 14 Apr. 1878, Fyrendal Kirke, Fyrendal, Øster Flakkebjerg, Sorø, DK døde Før 1913
  Alfred Stationsforstander født 25 Mar. 1866, Skælskør, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK dåb 12 Jun. 1866, Skælskør Kirke, Skælskør, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK døde 9 Aug. 1926, Dianalund, Tersløse, Merløse, Holbæk, DK begr. 14 Aug. 1926, Skælskør Kirkegård, Skælskør, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK
  Amalie Clara
  Ane Cathrine født 1835
  Anna Elsa Madeleine
  Anna Henriette født 31 Aug. 1872, Skælskør, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK
  Annette
  August Fritz Baggesen født 5 Maj 1862, Fyrendal, Øster Flakkebjerg, Sorø, DK dåb 7 Sep. 1862, Fyrendal Kirke, Fyrendal, Øster Flakkebjerg, Sorø, DK
  August Ludvig Ferdinand Købmand Ex. am Juris født 11 Jun. 1818, Skælskør, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK dåb 23 Okt. 1818, Skælskør Kirke, Skælskør, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK døde 26 Aug. 1890, Fyrendal, Øster Flakkebjerg, Sorø, DK begr. 1 Sep. 1890, Fyrendal Kirkegaard, Fyrendal, Øster Flakkebjerg, Sorø, DK
  August Vilhelm født 4 Apr. 1866, Fyrendal, Øster Flakkebjerg, Sorø, DK dåb 9 Apr. 1866, Hjemmedøbt døde 10 Apr. 1866, Fyrendal, Øster Flakkebjerg, Sorø, DK begr. 15 Apr. 1866, Fyrendal Kirkegaard, Fyrendal, Øster Flakkebjerg, Sorø, DK
  Carl Arent Apoteker født 2 Apr. 1864, Skælskør, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK dåb 21 Jun. 1864, Skælskør Kirke, Skælskør, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK døde 1962 begr. Skælskør Kirkegård, Skælskør, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK
  Carl Arent født 2 Apr. 1924, Skælskør, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK døde 8 Aug. 1924, Skælskør, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK
  Carl Osvald Mathias Pontoppidan født 31 Jan. 1840, Eggeslevmagle, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK dåb 7 Aug. 1840, Eggeslevmagle Kirke, Eggeslevmagle, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK
  Carl Valdemar Arnold Sømand født 1 Dec. 1860, Fyrendal, Øster Flakkebjerg, Sorø, DK dåb 8 Maj 1861, Fyrendal Kirke, Fyrendal, Øster Flakkebjerg, Sorø, DK
  Claus Arent
  Elfride født 25 Mar. 1866, Skælskør, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK
  Elna Valborg født 15 Nov. 1867, Skælskør, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK
  Ernst Cand. Polyt.
  Estrid Mau født 6 Maj 1907, Skælskør, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK dåb 28 Jun. 1907, Skælskør Kirke, Skælskør, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK
  Frederik Julius født 24 Jun. 1815, Skælskør, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK dåb 24 Sep. 1815, Skælskør Kirke, Skælskør, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK døde 28 Sep. 1827, Skælskør, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK begr. 2 Okt. 1827, Skælskør Kirkegård, Skælskør, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK
  Frederik Valdemar Julius Manufakturhandler født 7 Feb. 1837, Eggeslevmagle, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK dåb 7 Jul. 1837, Eggeslevmagle Kirke, Eggeslevmagle, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK døde 20 Maj 1874, Skælskør, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK begr. 27 Maj 1874, Skælskør Kirkegård, Skælskør, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK
  Gerhard Vilhelm Ernst Maler, Tegner, Forfatter født 25 Jun. 1859, Skælskør, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK dåb 11 Aug. 1859, Skælskør Kirke, Skælskør, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK døde 26 Mar. 1946
  Hans Henrik Ernst Toldkontrollør født 4 Nov. 1858, Fyrendal, Øster Flakkebjerg, Sorø, DK dåb 20 Mar. 1859, Fyrendal Kirke, Fyrendal, Øster Flakkebjerg, Sorø, DK
  Henrich Ernst Arvefæster Canceliraad. Forligsmægler født 1786, Vissenbjerg, Odense, Odense, DK døde 23 Aug. 1870, Eggeslevmagle, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK begr. 29 Aug. 1870, Eggeslevmagle Kirkegaard, Eggeslevmagle, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK
  Henriette Jensine Fred. født 1813 døde 14 Mar. 1873, Eggeslevmagle, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK begr. 20 Mar. 1873, Skælskør Kirkegård, Skælskør, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK
  Henrik Ernst Johannes Mau Apoteker født 13 Nov. 1862, Skælskør, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK dåb 11 Jan. 1863, Skælskør Kirke, Skælskør, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK
  Henrik
  Inger Ahrengoth født 1 Sep. 1895, Hvirring, Nim, Skanderborg, DK dåb 6 Okt. 1895, Hvirring Kirke, Hvirring, Nim, Skanderborg, DK
  Jens Christian født 11 Mar. 1817, Skælskør, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK dåb 18 Jul. 1817, Skælskør Kirke, Skælskør, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK
  Johan Ernst Direktør født 28 Dec. 1895, Skælskør, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK
  Johan Ernst Theodor Waldemar født 19 Maj 1819, Skælskør, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK dåb 26 Maj 1819, Skælskør Kirke, Skælskør, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK
  Kai Mau Cand. Polyt. født 18 Sep. 1905, Skælskør, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK
  Louise Kathrine Henriette født 8 Apr. 1861, Skælskør, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK dåb 12 Jun. 1861, Skælskør Kirke, Skælskør, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK døde 9 Jul. 1957, Ordrup, Sokkelund, København, DK begr. 12 Jul. 1957, Tveje-Merløse Kirkegaard, Tveje-Merløse, Merløse, Holbæk, DK
  Louise
  Marianne
  Niels Christian
  Osvald Peter Snedkerlærling Pioner født 14 Aug. 1863, Fyrendal, Øster Flakkebjerg, Sorø, DK dåb 24 Okt. 1863, Fyrendal Kirke, Fyrendal, Øster Flakkebjerg, Sorø, DK døde 3 Okt. 1884, København, DK begr. 18 Okt. 1884, Fyrendal Kirkegaard, Fyrendal, Øster Flakkebjerg, Sorø, DK
  Peter Hendrik Gysbert Apoteker født 5 Aug. 1821, Skælskør, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK dåb 15 Aug. 1821, Skælskør Kirke, Skælskør, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK døde 18 Okt. 1906, Skælskør, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK begr. 24 Okt. 1906, Skælskør Ny Kirkegård, Skælskør, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK
  Petra Wilhelm. Soph. født 1816
  Poul Axel født 22 Feb. 1868, Fyrendal, Øster Flakkebjerg, Sorø, DK dåb 12 Jun. 1868, Fyrendal Kirke, Fyrendal, Øster Flakkebjerg, Sorø, DK
  Susanne Marika
  Tobias Victor
  Ulrik
HEINE
  Erna Rosa født 25 Aug. 1924, kisserup, Voldborg, Roskilde, DK
HEINESEN
  Katrina født 1833
HEINKELMANN
  Ukendt
HEINONEN
  Aina født 10 Maj 1881, Renko Pastorat, Tammerfors, Finland døde 18 Jun. 1945, Amtssygehuset, Holbæk, Merløse, Holbæk, DK begr. 22 Jun. 1945, Hørby Kirkegård, Hørby, Tuse, Holbæk, Dk
  Nikolai født 1853
HEISE
  Vibeke Agnes født 11 Apr. 1916, Esbjerg Vor Frelser, Skast, Ribe, DK døde 3 Aug. 1994
HEKTOR
  Ane Cathrine født 1840, Gentofte, Sokkelund, København, DK
  Charlotte Julie født 1847, Gentofte, Sokkelund, København, DK
  Jørgen Snedker født 1807, Flensborg, Schleswig-Holstein, D.
  Jørgen Theobald født 1837, Gentofte, Sokkelund, København, DK
  Marie Sophie Henriette født 16 Jun. 1850, Gentofte, Sokkelund, København, DK dåb 11 Aug. 1850, Gentofte Kirke, Gentofte, Sokkelund, København, DK
  Peter Johannes født 1845, Gentofte, Sokkelund, København, DK
HELGEGAARD
  Lars Jensen Gaardejer født 12 Jun. 1849, Kundby, Tuse, Holbæk, DK dåb 5 Aug. 1849, Kundby Kirke, Kundby, Tuse, Holbæk, DK
  Niels Peter født 22 Feb. 1877, Kundby, Tuse, Holbæk, DK dåb 22 Apr. 1877, Kundby Kirke, Kundby, Tuse, Holbæk, DK
HELLEBERG
  Anna
  Axel Varmemester
  Lars (Læge)
  Marie
HELM
  Adam Gothlob født 1781, Svindinge, Gudme, Svendborg, DK
  Beata født 8 Mar. 1828, Hobro, Onsild, Randers, DK dåb 11 Mar. 1828, Hjemmedøbt døde 24 Mar. 1909, Skt.Josephs, Hospital Og Sogn, København, Dk begr. 1 Apr. 1909, Ferslev Kirkegaard, Ferslev, Horns, Frederiksborg, DK
  Cathrina Henrike født 1783, Svindinge, Gudme, Svendborg, DK
  Gebhard født 17 Jan. 1829, Hobro, Onsild, Randers, DK dåb 8 Maj 1829, Hobro Kirke, Hobro, Onsild, Randers, DK
  Gebhardt født 1792, Svindinge, Gudme, Svendborg, DK
  Hans Bendahe født 1787, Svindinge, Gudme, Svendborg, DK
  Hendrich Gerner Apoteker født 1788, Svindinge, Gudme, Svendborg, DK døde 8 Okt. 1869, Hobro, Onsild, Randers, DK begr. 14 Okt. 1869, Hobro Kirkegaard, Hobro, Onsild, Randers, DK
  Mariane født 1790, Svindinge, Gudme, Svendborg, DK
  Martin Anthon Apoteker født 28 Nov. 1823, Hobro, Onsild, Randers, DK dåb 30 Nov. 1823, Hjemmedøbt døde 7 Jun. 1864, Hobro, Onsild, Randers, DK begr. 11 Jun. 1864, Hobro Kirkegaard, Hobro, Onsild, Randers, DK
  Martin Anthon Sognepræst født 1749 døde 14 Apr. 1817, Svindinge, Gudme, Svendborg, DK begr. 23 Apr. 1817, Svindinge Kirkegaard, Svindinge, Gudme, Svendborg, DK
  Otto Christian født 1791, Svindinge, Gudme, Svendborg, DK
  Poul August født 21 Sep. 1830, Hobro, Onsild, Randers, DK dåb 6 Okt. 1830, Hobro Kirke, Hobro, Onsild, Randers, DK
  Sophie Hedevig født 1782, Svindinge, Gudme, Svendborg, DK
  Vincendts Otto født 1785, Svindinge, Gudme, Svendborg, DK
HELMERSEN
  Anna Marie født 20 Sep. 1859, Bildsøe, Stillinge, Kirke Stillinge, Slagelse, Sorø, DK dåb 6 Nov. 1859, Stillinge Kirke, Kirke Stillinge, Slagelse, Sorø, DK
  Astrid Johanne født 5 Jul. 1865, Bildsøe, Stillinge, Kirke Stillinge, Slagelse, Sorø, DK dåb 10 Sep. 1865, Stillinge Kirke, Kirke Stillinge, Slagelse, Sorø, DK døde 18 Apr. 1954, Slagelse Skt.Mikkel, Slagelse, Sorø, DK begr. 24 Apr. 1954, Slagelse Skt.Mikkel Kirkegård, Slagelse, Slagelse, Sorø, DK
  Astrid Marie født 17 Dec. 1887 døde 6 Maj 1898, Skt.Peders, Slagelse, Sorø, DK begr. 12 Maj 1898, Slagelse Skt.Mikkel Kirkegård, Slagelse, Slagelse, Sorø, DK
  Frans Christian Gjæstgiver født 21 Okt. 1849, Drøsselbjerg, Løve, Holbæk, DK dåb 16 Dec. 1849, Drøsselbjerg Kirke, Drøsselbjerg, Løve, Holbæk, DK
  Karen Kirstine født 1862, Bildsøe, Stillinge, Kirke Stillinge, Slagelse, Sorø, DK
  Karen Kirstine født 20 Feb. 1861, Kirke Stillinge, Slagelse, Sorø, DK
  Kirstine født 5 Nov. 1853, Bildsøe, Stillinge, Kirke Stillinge, Slagelse, Sorø, DK dåb 15 Jan. 1854, Stillinge Kirke, Kirke Stillinge, Slagelse, Sorø, DK
  Kristian Franzen Gaardejer født 14 Sep. 1822, Løgtved, Sæby, Løve, Holbæk, DK dåb 10 Nov. 1822, Sæby Kirke, Løve, Holbæk, DK
  Laurine Amalie født 1871, Bildsøe, Stillinge, Kirke Stillinge, Slagelse, Sorø, DK
  Magdalene født 16 Dec. 1856, Bildsøe, Stillinge, Kirke Stillinge, Slagelse, Sorø, DK dåb 5 Apr. 1857, Stillinge Kirke, Kirke Stillinge, Slagelse, Sorø, DK
  Maren Sophie født 4 Dec. 1850, Drøsselbjerg, Løve, Holbæk, DK dåb 19 Jan. 1851, Drøsselbjerg Kirke, Drøsselbjerg, Løve, Holbæk, DK
HELMIK
  Ane Marie født 1782, Hjørring, Vennebjerg, Hjørring, DK
HELMS
  Andrew J. født Feb. 1851, Fitchburg, Dane, Wisconsin, USA døde 13 Jul. 1918, Meade, South Dakota, USA
HELT
  Catharine Margarethe født 1762 døde 30 Sep. 1824
HELWEG
  Eli født 18 Maj 1884, Roskilde Domkirkens, Sømme, Roskilde, DK døde 19 Nov. 1961
  Hannibal Theodor Sparekasssedirektør
  Leopold Hans Andreas Forsøgsleder født 2 Mar. 1851, København, DK døde 6 Aug. 1920, Frederiksberg, Sokkelund, Københavns, DK
  Vilhelmine Elisabeth født 6 Mar. 1850, Odense Købstad, Odense, Odense, DK døde 14 Apr. 1931, Nr.Jernløse, Merløse, Holbæk, DK begr. 20 Apr. 1931, Vestre Kirkegaard, København, DK
HELWIGH
  Grethe
  Otto Gerner
HEMBEST
  Derek
HEMINGSDATTER
  Maren Kirstine født 1778
HEMINGSEN
  Ane Maria født 1812, Fanefjord, Mønbo, Præstø, DK døde 15 Mar. 1847, Fanefjord, Mønbo, Præstø, DK begr. 21 Mar. 1847, Fanefjord Kirkegaard, Fanefjord, Mønbo, Præstø, DK

© Informationer fra denne side må ikke bruges i anden sammenhæng uden tilladelse og uden angivelse af kilde.


Intet efternavn, <, A, B, C, D, E, F, G, [H], I, J, K, L, M, N, O, P, Q, R, S, T, U, V, W, X, Y, Z, >

HABACHI-HANSDATTER, HANSDATTER-HANSDATTER, HANSDATTER-HANSDATTER, HANSDATTER-HANSEN, HANSEN-HANSEN, HANSEN-HANSEN, HANSEN-HANSEN, HANSEN-HANSEN, HANSEN-HANSEN, HANSEN-HANSEN, HANSEN-HANSEN, HANSEN-HANSEN, HANSEN-HANSEN, HANSEN-HARBOE, HARBOE-HARTMANN, [HARTMANN-HEMINGSEN], HEMMINGSDATTER-HENRIKSEN, HENRIKSEN-HERUM, HERUM-HOLM, HOLM-HUNDEWADT, HUNT-HAAS

Indholdsfortegnelse | Efternavne | Navneliste

Denne hjemmeside blev lavet 21 Dec. 2021 med Legacy 9.0 fra MyHeritage.com; Ophavsret og vedligeholdelse af poul@poul-herdis.dk