Familie båndene til Snedker Mads Chr. Nielsen

Navneliste

Intet efternavn, <, A, [B], C, D, E, F, G, H, I, J, K, L, M, N, O, P, Q, R, S, T, U, V, W, X, Y, Z, >

[BABB-BECH], BECH-BERENTSEN ØSTREM, BERENTSEN ØSTREM-BIRCH, BIRGAARD-BOHNE, BOHOLDT-BROEGAARD, BROGÅRD-BØGGILD, BØJER-BAASTRUP


Navne

Født

Dåb

Død

Begravet

BABB
  Effie Maud født 24 Sep. 1875, Persia, Harrison, Iowa, USA døde Maj 1945, Scotts Bluff, Nebraska, USA begr. Efter Maj 1945, Morrill, Scotts Bluff, Nebraska, USA
BACH
  Ane Marie født 1796, København, DK
  Christiane født 1872, Svendborg
  Ellen Hedevig født 19 Aug. 1863, Randers Sankt Morten, Støvring, Randers, DK dåb 30 Aug. 1863, Randers Sankt Morten Kirke, Støvring, Randers, DK
  Jens født 1871, Svendborg
  Marie født 1868, Svendborg
  Peder Jensen Amtstuefuldmægtig. Husfader født 1836, Hansted, Hillerslev, Thistwd, DK
BACHE
  Helga Margrethe født 31 Jul. 1848
  J. A. Sognepræst født 1803, Horsens, Kær, Aalborg, DK
  Johanne Marie Amalie født 1811, Køge Skt.Nikolaj, Ramsø, Roskilde, DK
  Ragnhild Agnethe født 1908 døde 1988 begr. Tjæreby Kirkegaard, Tjæreby, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK
BACHER
  Anna Maria Hermansdatter født Ca. 1640 døde 9 Apr. 1674
BACH-HANSEN
  Emma Alberte Brejner
  Frederik Brejner
  Kim Tømrermester
  Oliver Brejner
BACINO
  Samuel født 31 Dec. 1911 døde Apr. 1983, Pueblo, Pueblo County, Colorado, USA
BACKLIZOS
  Peter G.
BADDINSDATTER
  Bodil født 1778
BADE
  Anne Katerine Marie født 2 Okt. 1878, Neuenfelde, Hamburg, Tyskland døde 29 Maj 1972, Mohall, North Dakota, USA
BAGGE
  Alfred Johannes Valdemar født 1879, Kirkerup, Vester Flakkebjerg, Sorø, Dk
  Ane Dorthea Hansdatter født 9 Feb. 1816, Rosted, Sørbymagle, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK dåb 9 Feb. 1816, Hjemmedøbt døde 28 Okt. 1816, Rosted, Sørbymagle, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK begr. 3 Nov. 1816, Sørbymagle Kirkegaard, Vester Flakkebjerg, Sorø, Dk
  Ane Margrethe født 1844, Rosted, Sørbymagle, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK
  Ane Margrethe født 2 Aug. 1843, Kirkerup, Vester Flakkebjerg, Sorø, Dk dåb 13 Sep. 1843, Kirkerup Kirke, Kirkerup, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK
  Ane Mathea født 18 Maj 1848, Rosted, Sørbymagle, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK dåb 27 Jul. 1848, Sørbymagle Kirke, Vester Flakkebjerg, Sorø, Dk
  Anna Elisabeth Henriette født 19 Okt. 1880, Kirkerup, Vester Flakkebjerg, Sorø, Dk dåb 26 Dec. 1880, Kirkerup Kirke, Kirkerup, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK
  Bertha Marie født 15 Jun. 1889, Roskilde Købstad, DK
  Bodil Kirstine født 1842, Rosted, Sørbymagle, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK
  Carl Frederik født 23 Sep. 1852, Kirkerup, Vester Flakkebjerg, Sorø, Dk dåb 5 Nov. 1852, Kirkerup Kirke, Kirkerup, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK
  Carl Fritz født 16 Jun. 1851, Rosted, Sørbymagle, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK dåb 25 Jul. 1851, Sørbymagle Kirke, Vester Flakkebjerg, Sorø, Dk
  Carl Peter født 12 Jul. 1871, Præstø Købstad, Bårse, Præstø, DK dåb 24 Mar. 1872, Præstø Kirke, Præstø, Bårse, Præstø, DK
  Christian Emil Kroforpagter født 30 Mar. 1833, Kirkerup, Vester Flakkebjerg, Sorø, Dk dåb 16 Maj 1833, Kirkerup Kirke, Kirkerup, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK døde 15 Feb. 1926, Køge Skt.Nikolaj, Ramsø, Roskilde, DK begr. 21 Feb. 1926, Køge Kirkegaard, Køge Skt.Nikolaj, Ramsø, Roskilde, DK
  Christian Emil født 1853, Rosted, Sørbymagle, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK
  Christian Emil født 11 Sep. 1848, Rosted, Sørbymagle, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK dåb 13 Okt. 1848, Sørbymagle Kirke, Vester Flakkebjerg, Sorø, Dk
  Christian Emil født 29 Apr. 1822, Rosted, Sørbymagle, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK dåb 30 Apr. 1822, Hjemmedøbt døde 22 Apr. 1827, Rosted, Sørbymagle, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK begr. 27 Apr. 1827, Sørbymagle Kirkegaard, Vester Flakkebjerg, Sorø, Dk
  Christian Nielsen født 8 Jun. 1865, Køng, Hammer, Præstø, DK dåb 7 Sep. 1865, Køng Kirke, Køng, Hammer, Præstø, DK
  Christian født 1873, Kirkerup, Vester Flakkebjerg, Sorø, Dk
  Elna Petra Vilhelmine født 19 Okt. 1880, Kirkerup, Vester Flakkebjerg, Sorø, Dk dåb 26 Dec. 1880, Kirkerup Kirke, Kirkerup, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK
  Emiel født 1871, Kirkerup, Vester Flakkebjerg, Sorø, Dk
  Eva Johanne Emilie født 31 Dec. 1885, Kirkerup, Vester Flakkebjerg, Sorø, Dk dåb 18 Apr. 1886, Kirkerup Kirke, Kirkerup, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK
  Frederik Ferdinand født 1857, Rosted, Sørbymagle, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK
  Frederik Ferdinand født 21 Apr. 1863, Køng, Hammer, Præstø, DK dåb 28 Jul. 1863, Køng Kirke, Køng, Hammer, Præstø, DK
  Fritz Møller født 16 Apr. 1817, Rosted, Sørbymagle, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK dåb 17 Apr. 1817, Hjemmedøbt døde 4 Apr. 1880, Rosted, Sørbymagle, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK begr. 10 Apr. 1880, Sørbymagle Kirkegaard, Vester Flakkebjerg, Sorø, Dk
  Gert Iversen født 19 Jul. 1837, Kirkerup, Sømme, Roskilde, DK dåb 17 Aug. 1837, Hjemmedøbt døde 19 Aug. 1837, Kirkerup, Sømme, Roskilde, DK begr. 25 Aug. 1837, Kirkerup Kirkegaard, Kirkerup, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK
  Gert Iversen født 24 Jul. 1838, Kirkerup, Vester Flakkebjerg, Sorø, Dk dåb 18 Aug. 1838, Kirkerup Kirke, Kirkerup, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK
  Hans Jacobsen Møllebygger født 28 Jan. 1840, Kirkerup, Vester Flakkebjerg, Sorø, Dk dåb 23 Feb. 1840, Hjemmedøbt
  Hans Jacobsen Møller født 1790 døde 22 Jun. 1848, Rosted, Sørbymagle, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK begr. 27 Jun. 1848, Sørbymagle Kirkegaard, Vester Flakkebjerg, Sorø, Dk
  Hans Peter Frederik Sognefoged (Danebrogsmand) født 9 Sep. 1813, Slagelse Købstad, Slagelse, Sorø, Dk døde 15 Maj 1883, Rosted, Sørbymagle, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK begr. 21 Maj 1883, Sørbymagle Kirkegaard, Vester Flakkebjerg, Sorø, Dk
  Hans Peter født 1846, Rosted, Sørbymagle, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK
  Hans Peter født 24 Feb. 1847, Rosted, Sørbymagle, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK dåb 9 Apr. 1847, Sørbymagle Kirke, Vester Flakkebjerg, Sorø, Dk
  Hans født 10 Feb. 1890, Kirkerup, Vester Flakkebjerg, Sorø, Dk
  Hansine Dorthea født 19 Feb. 1850, Rosted, Sørbymagle, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK dåb 16 Apr. 1850, Sørbymagle Kirke, Vester Flakkebjerg, Sorø, Dk
  Heddevig Marie født 5 Jul. 1857, Rosted, Sørbymagle, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK dåb 23 Sep. 1857, Sørbymagle Kirke, Vester Flakkebjerg, Sorø, Dk
  Hedevig Marie født 1839, Rosted, Sørbymagle, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK
  Hedevig født 6 Sep. 1824, Rosted, Sørbymagle, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK dåb 7 Sep. 1824, Hjemmedøbt døde 10 Okt. 1824, Rosted, Sørbymagle, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK begr. 15 Okt. 1824, Sørbymagle Kirkegaard, Vester Flakkebjerg, Sorø, Dk
  Hedvig Marie Sofie født 1874, Kirkerup, Vester Flakkebjerg, Sorø, Dk
  Ingeborg Kirstine Dorthea født 25 Jan. 1883, Kirkerup, Vester Flakkebjerg, Sorø, Dk dåb 3 Jun. 1883, Kirkerup Kirke, Kirkerup, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK
  Jacob Ferdinand Gaardejer født 12 Maj 1858, Kirkerup, Vester Flakkebjerg, Sorø, Dk dåb 9 Jul. 1858, Kirkerup Kirke, Kirkerup, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK
  Jacob Hansen Sognefoged Jordbruger født 23 Maj 1809, Slagelse Skt.Mikkel, Slagelse, Sorø, DK dåb 19 Jun. 1809, Slagelse Skt.Mikkel Kirke, Slagelse, Sorø, DK døde 4 Aug. 1869, Kirkerup, Vester Flakkebjerg, Sorø, Dk begr. 10 Aug. 1869, Kirkerup Kirkegaard, Kirkerup, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK
  Jacob Hansen født 1744
  Jacob Hansen født 7 Feb. 1859, Køng, Hammer, Præstø, DK dåb 8 Maj 1859, Køng Kirke, Køng, Hammer, Præstø, DK
  Jacob Peter Mogens født 25 Okt. 1887, Kirkerup, Vester Flakkebjerg, Sorø, Dk dåb 27 Nov. 1887, Kirkerup Kirke, Kirkerup, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK
  Jacob født 1855, Rosted, Sørbymagle, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK
  Johannes Georg født 8 Mar. 1873, Præstø Købstad, Bårse, Præstø, DK dåb 19 Jul. 1873, Præstø Kirke, Præstø, Bårse, Præstø, DK
  Karen Magrethe Dagmar født 1877, Kirkerup, Vester Flakkebjerg, Sorø, Dk
  Karl født 25 Apr. 1897, Kirkerup, Vester Flakkebjerg, Sorø, Dk
  Kathrine Hedevig født 29 Dec. 1848, Kirkerup, Vester Flakkebjerg, Sorø, Dk dåb 14 Mar. 1849, Kirkerup Kirke, Kirkerup, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK
  Maren Henriette Magrethe født 16 Dec. 1862, Rosted, Sørbymagle, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK dåb 10 Mar. 1863, Sørbymagle Kirke, Vester Flakkebjerg, Sorø, Dk
  Margrethe født 4 Nov. 1894, Kirkerup, Vester Flakkebjerg, Sorø, Dk
  Marie Jacobsdatter født 1795, Slagelse Købstad, Slagelse, Sorø, Dk
  Marie Louise Vilhelmine født 16 Dec. 1885, Kirkerup, Vester Flakkebjerg, Sorø, Dk dåb 18 Jan. 1886, Kirkerup Kirke, Kirkerup, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK
  Peder Gaardejer Sognefoged født 1813, Slagelse Skt.Mikkel, Slagelse, Sorø, DK
  Peter Christian født 27 Maj 1811, Slagelse Købstad, Slagelse, Sorø, Dk døde 10 Jun. 1811, Slagelse Skt.Mikkel, Slagelse, Sorø, DK
  Peter Hansen født 21 Feb. 1846, Kirkerup, Vester Flakkebjerg, Sorø, Dk dåb 17 Apr. 1846, Kirkerup Kirke, Kirkerup, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK døde 23 Aug. 1879, Kirkerup, Vester Flakkebjerg, Sorø, Dk begr. 30 Aug. 1879, Kirkerup Kirkegaard, Kirkerup, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK
  Peter født 1867, Kirkerup, Vester Flakkebjerg, Sorø, Dk
  Rasmus Peter født 25 Jan. 1851, Rosted, Sørbymagle, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK dåb 24 Mar. 1851, Sørbymagle Kirke, Vester Flakkebjerg, Sorø, Dk
  Rasmus Peter født 15 Okt. 1835, Rosted, Sørbymagle, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK dåb 4 Dec. 1835, Sørbymagle Kirke, Vester Flakkebjerg, Sorø, Dk døde 5 Mar. 1847, Rosted, Sørbymagle, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK begr. 12 Mar. 1847, Sørbymagle Kirkegaard, Vester Flakkebjerg, Sorø, Dk
  Samuel Jacobsen født 1796, Slagelse Købstad, Slagelse, Sorø, Dk
  Sophie Elisabeth Caroline født 5 Maj 1841, Kirkerup, Vester Flakkebjerg, Sorø, Dk dåb 26 Maj 1841, Kirkerup Kirke, Kirkerup, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK
  Sophie Elisabeth født 10 Sep. 1861, Køng, Hammer, Præstø, DK dåb 10 Sep. 1861, Hjemmedøbt
BAGGER
  Andreas Christian Toldinspektør født 19 Jul. 1780, Vedtofte, Båg, Odense, DK døde 15 Apr. 1853, Trinitatis, Sokkelund, København, DK begr. 20 Apr. 1853, Trinitatis Kirkegaard, Trinitatis, Sokkelund, København, DK
  Asger Damkjær
  Caroline Christine Adolphine født 1771 døde 30 Jan. 1824, Husby, Ulfborg, Ringkøbing, DK begr. 10 Feb. 1824, Husby Kirkegaard, Husby, Ulfborg, Ringkøbing, DK
  Juliane Marie døde 4 Jan. 1897
  Phillip
  Rasmine Frederikke født 29 Mar. 1840
BAGGESEN
  Anne Cathrine født 1779 døde 24 Maj 1822, Skælskør, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK begr. 28 Maj 1822, Skælskør Kirkegård, Skælskør, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK
  Fritz født 16 Apr. 1817, Rosted, Sørbymagle, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK dåb 17 Apr. 1817, Hjemmedøbt døde 4 Apr. 1880, Rosted, Sørbymagle, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK begr. 10 Apr. 1880, Sørbymagle Kirkegaard, Vester Flakkebjerg, Sorø, Dk
BAHN
  Alice Bente Sofie
  Anders Peter Gaardmand født 3 Apr. 1892, Tuse, Tuse, Holbæk, DK dåb 23 Maj 1892, Tuse Kirke, Tuse, Tuse, Holbæk, DK døde 20 Nov. 1969, Tuse alderdomshjem, Tuse, Tuse, Holbæk, DK begr. 24 Nov. 1969, Tuse Kirkegård, Tuse, Tuse, Holbæk, DK
  Ane Marie Henriette født 13 Feb. 1841, Munke Bjergby, Alsted, Sorø, DK dåb 14 Mar. 1841, Munke Bjergby Kirke, Munke Bjergby, Alsted, Sorø, DK
  Ann-Pia
  Carl Frederik Herman født 9 Nov. 1817, Sæby, Løve, Holbæk, DK dåb 28 Dec. 1817, Sæby Kirke, Løve, Holbæk, DK døde 12 Nov. 1900, Gislinge, Tuse, Holbæk, Dk begr. 19 Nov. 1900, Gislinge Kirkegaard, Gislinge, Tuse, Holbæk, DK
  Christine Jensine født 1 Maj 1855, Munke Bjergby, Alsted, Sorø, DK dåb 19 Jun. 1855, Munke Bjergby Kirke, Munke Bjergby, Alsted, Sorø, DK
  Christine født 27 Mar. 1895, Tuse, Tuse, Holbæk, DK dåb 23 Maj 1895, Tuse Kirke, Tuse, Tuse, Holbæk, DK
  Ellen Marie
  Esther Margrethe
  Hans Christian født 22 Mar. 1850, Munke Bjergby, Alsted, Sorø, DK dåb 8 Jun. 1850, Munke Bjergby Kirke, Munke Bjergby, Alsted, Sorø, DK
  Henrich Ferdinand Ludvigsen født 28 Sep. 1828, Nyrup, Ugerløse, Merløse, Holbæk, DK dåb 19 Nov. 1828, Ugerløse Kirke, Ugerløse, Merløse, Holbækt, DK
  Ingrid Kirstine
  Ingrid Kirstine
  Jan Kenneth født 30 Apr. 1958, Glostrup, Smørum, Københavns, DK dåb 20 Jul. 1958, Hagested Kirke, Hagested, Tuse, Holbæk, Dk døde Okt. 2006
  Jens Peder født 31 Jan. 1843, Munke Bjergby, Alsted, Sorø, DK dåb 7 Mar. 1843, Munke Bjergby Kirke, Munke Bjergby, Alsted, Sorø, DK døde 18 Dec. 1853, Munke Bjergby, Alsted, Sorø, DK begr. 24 Dec. 1853, Munke Bjergby Kirkegaard, Munke Bjergby, Alsted, Sorø, DK
  Jens Peter Ludvig Gaardejer født 4 Dec. 1861, Trønninge, Kundby, Tuse, Holbæk, DK dåb 23 Mar. 1862, Kundby Kirke, Kundby, Tuse, Holbæk, DK
  Jens Peter født 8 Aug. 1898, Tuse, Tuse, Holbæk, DK dåb 30 Sep. 1898, Tuse Kirke, Tuse, Tuse, Holbæk, DK
  Jens Peter født 7 Dec. 1859, Slagelse Købstad, Slagelse, Sorø, Dk dåb 1 Apr. 1860, Slagelse Skt.Mikkel Kirke, Slagelse, Sorø, DK
  Johan Peter født 23 Maj 1831, Nyrup, Ugerløse, Merløse, Holbæk, DK dåb 29 Maj 1831, Ugerløse Kirke, Ugerløse, Merløse, Holbækt, DK
  Jørgen født 18 Jun. 1852, Munke Bjergby, Alsted, Sorø, DK dåb 9 Okt. 1852, Munke Bjergby Kirke, Munke Bjergby, Alsted, Sorø, DK
  Karen Marie
  Kathrine født 4 Feb. 1901, Tuse, Tuse, Holbæk, DK dåb 17 Mar. 1901, Tuse Kirke, Tuse, Tuse, Holbæk, DK døde 16 Sep. 1966, Ny Hagested, Hagested, Tuse, Holbæk, DK begr. 18 Sep. 1966, Hagested Kirkegård, Hagested, Tuse, Holbæk, Dk
  Kathrine født 24 Dec. 1890, Tuse, Tuse, Holbæk, DK dåb 11 Jan. 1891, Hjemmedøbt døde 11 Jan. 1891, Tuse, Tuse, Holbæk, DK begr. 16 Jan. 1891, Tuse Kirkegård, Tuse, Tuse, Holbæk, DK
  Kristian Ludvig Landmand født 5 Sep. 1893, Tuse, Tuse, Holbæk, DK dåb 30 Sep. 1893, Tuse Kirke, Tuse, Tuse, Holbæk, DK døde 13 Dec. 1965, Centralsygehuset, Tveje Merløse, Merløse, Holbæk, Dk begr. 18 Dec. 1965, Tuse Kirkegård, Tuse, Tuse, Holbæk, DK
  Laurine Frederikke Georgine født 16 Nov. 1837, Hallenslev, Løve, Holbæk, DK dåb 11 Feb. 1838, Hallenslev Kirke, Hallenslev, Løve, Holbæk, DK
  Laurits Hermann født 22 Okt. 1896, Tuse, Tuse, Holbæk, DK dåb 4 Dec. 1896, Tuse Kirke, Tuse, Tuse, Holbæk, DK
  Ludvig Christian Skovfoged født 4 Jan. 1789, Eriksholm Gods, Ågerup, Merløse, Holbæk, DK dåb 18 Jan. 1789, Kongstrup Mark, Aagerup, Merløse, Holbæk, DK døde 21 Apr. 1844, Minnislyst, Ugerløse, Merløse, Holbæk, DK begr. 25 Apr. 1844, Rolsted, Åsum, Odense, DK
  Ludvig Christian Skrædder født 1814, Reerslev, Løve, Holbæk, DK
  Maibrit
  Minnie B. født 1883, North Dakota, USA døde 1968, Minnesota, USA begr. Minneapolis, Hennepin County, Minnesota, USA
  Niels Christian født 14 Jan. 1819, Sæby, Løve, Holbæk, DK dåb 4 Apr. 1819, Sæby Kirke, Løve, Holbæk, DK
  Niels Kristian født 1867, Kundby, Tuse, Holbæk, DK
  Niels
  Otto Henning
  Palle
  Rene Kenneth
  Wilhelm August født 14 Jun. 1820 dåb 13 Aug. 1820
BAK
  Peder Larsen født 10 Jul. 1839, Bakken, Horne, Horne, Vennebjerg, Hjørring, DK dåb 4 Aug. 1839, Horne Kirke, Horne, Vennebjerg, Hjørring, DK døde 16 Nov. 1908, Bakken, Horne, Horne, Vennebjerg, Hjørring, DK begr. 24 Nov. 1908, Horne Kirkegård, Horne, Vennebjerg, Hjørring, DK
BAKER
  Josephine Langdon
  Matthew Drewry
BAKKER
  Kommandør
  Tine født 5 Okt. 1910
  Tine
BALGAARD
  Joseph født Nov. 1876, Minnesota, USA døde 3 Maj 1947, Grant County, Minnesota, USA begr. Ashby, Grant, Minesota, USA
BALL
  Andrea Taylor
  Ida Bertha født 20 Jun. 1875, Californien, USA døde 30 Aug. 1958, Los Angeles County, Californien, USA begr. Fresno, Fresno County, California, USA
  James Roscoe
  Jessica Nicole
  Joseph Scott
BALLARD
  Cheryl
  Connie
  Deborah
  Donald Leroy født 22 Maj 1932, Gordon, Sheridan County, Nebraska, USA døde 1 Jan. 2017, Auburn, King County, Washington, USA begr. 12 Jan. 2017, Kent, King County, Washington, USA
  Karen
  Roger
BALLE
  Anne Margrethe født 12 Maj 1823, Langtved, Rye, Voldborg, Roskilde, DK dåb 22 Jun. 1823, Rye Kirke, Rye, Voldborg, Roskilde, DK
  Elisabeth Dorothea
  Rasmus Pedersen Degn og Skoleholder født 1750, Langtved, Rye, Voldborg, Roskilde, DK døde 27 Sep. 1828, Rye, Kirke Sonnerup, Voldborg, Roskilde, DK begr. 1 Okt. 1828, Rye Kirkegaard, Kirke Sonnerup, Voldborg, Roskilde, DK
BALLER
  Kelly Ann
  Richard Dale født 22 Mar. 1930, Silverton, Marion, Oregon, USA døde 2 Jan. 1960, Salem, Marion, Oregon, USA begr. Omkr 5 Jan. 1960, Silverton, Marion, Oregon, USA
  Samuel Rudolph født 1 Jan. 1889, Silverton, Marion, Oregon, USA døde 24 Apr. 1973, Silverton, Marion, Oregon, USA begr. Silverton, Marion, Oregon, USA
  Terrie Lynn
BALLING
  Cathrine Marie Amalie født 1821, København, DK døde 10 Nov. 1874, Grenaa, Djurs Nørre, Randers, DK begr. 16 Nov. 1874, Grenaa Kirkegaard, Grenaa, Djurs Nørre, Randers, DK
  Emmy Margrethe født 18 Apr. 1905
BALLUM
  Christian Skriftsætter
BALSLEV
  Anders født 30 Sep. 1929 døde 2 Okt. 1929
  Ingeborg Dorothea født 3 Aug. 1868, Ribe Domsogn, Ribe, Ribe, DK
BALSLØV
  Catharina Studs født 2 Feb. 1726, Tommerup, Odense, Odense, DK døde 10 Nov. 1780, Vester Skerninge, Sallinge, Svendborg, DK begr. 16 Nov. 1780, Vester Skerninge Kirkegaard, Vester Skerninge, Sallinge, Svendborg, DK
BANG
  Adelheid Margrethe født 1806 døde 1891
  Cathrine Marie født 1837, Nr.Jernløse, Merløse, Holbæk, DK
  Fries Anthon Christian de Gaardejer født 1809, Nødebo, Holbo, Frederiksborg, DK
  Hans Jørgen Birkedommer født 1758 døde 1826
  Ludvig Christian født 1814, Reerslev, Løve, Holbæk, DK
  Marie Cathrine
  Æhlegaard Vilhelmine født 1764
BANGERT
  Ida Salgs- og Marketingchef
BANJAMIN
  Madeline E. født 18 Sep. 1895, USA døde 14 Jan. 1985, Minneapolis, Hennepin County, Minnesota, USA begr. Minneapolis, Hennepin County, Minnesota, USA
BANKEN
  Steven A.
BANNER
  Brune Erik
  Erik Nielsen Hoeg
  Mette Eriksen Brune
BARBER
  Betty E. født 1920 døde 2004, Washington, USA begr. Kent, King County, Washington, USA
  Jeffrey S.
BARCUS
  Ford Samuel født 4 Jan. 1898, Onawa, Monona, Iowa, USA døde 23 Jan. 1963, Stanislaus, California, USA
  William R. født 24 Aug. 1922, Westwood, Lassen, California, USA døde 27 Jan. 1960, Seattle, King County, Washington, USA begr. 30 Jan. 1960, Seattle, King County, Washington, USA
BARDENFLETH
  Helene Cecilie
BARFOD
  Karen Jørgensdatter født 1809, Bjerreby, Sunds, Svendborg, DK døde 1 Jul. 1859, Bjerreby, Sunds, Svendborg, DK begr. 6 Jul. 1859, Bjerreby Kirkegaard, Bjerreby, Sunds, Svendborg, DK
BARKAGER
  Rosine Augusta født 1813, København, DK
BARKER
  Poul Brandon
BARKLUND
  Viktor
BARKMANN
  Christian Ulrik Skoleholder født 1757 døde 20 Mar. 1831, Frøslev, Stevns, Præstø, DK begr. 28 Mar. 1831, Frøslev Kirkegaard, Frøslev, Stevns, Præstø, DK
  Hans Jørgen født 1794, Frøslev, Stevns, Præstø, DK
  Jens Frederik født 1793, Frøslev, Stevns, Præstø, DK
  Mette Johanne født 15 Jul. 1800, Frøslev, Stevns, Præstø, DK dåb Frøslev Kirke, Frøslev, Stevns, Præstø, DK døde 19 Aug. 1887, Frøslev, Stevns, Præstø, DK begr. 24 Aug. 1887, Frøslev Kirkegaard, Frøslev, Stevns, Præstø, DK
  Niels Jørgen født 1819 døde 22 Jun. 1819, Frøslev, Stevns, Præstø, DK begr. 28 Jun. 1819, Frøslev Kirkegaard, Frøslev, Stevns, Præstø, DK
  Peder Johannes født 1796, Frøslev, Stevns, Præstø, DK
BARLAUG
  Anne-Grete
BARNER
  Ukendt
BARON BLIXEN-FINECKE
  Carl August (Hofjægermester Kammerherre) født 20 Sep. 1889, Vor Frue, København, Sokkelund, København, DK døde 4 Dec. 1954, Hesselager, Gudme, Svendborg, DK begr. 8 Dec. 1954, Hesselager Kirkegaard, Hesselager, Gudme, Svendborg, DK
  Carl Frederik Axel Bror (R. af D.) født 15 Aug. 1822, Søndersø, Skovby, Odense, DK dåb 15 Aug. 1822, Hjemmedøbt døde 6 Jan. 1873, Baden-Baden, Baden-Württemberg, Tyskland begr. 10 Jan. 1873, Skamby Kirkegaard, Skamby, Skam, Odense, DK
  Vilhelm Carl Anna Otto Gunnar AXEL (Kammerherre) født 21 Jun. 1863, Garnisons, Sokkelund, København, DK dåb 29 Okt. 1863, Hjemmedøbt døde 7 Jul. 1942, Hesselager, Gudme, Svendborg, DK begr. 11 Jul. 1942, Hesselager Kirkegaard, Hesselager, Gudme, Svendborg, DK
BARONESSE WEDELL-WEDELLSBORG
  Jytte
BARRIT
  Sylvester Manne
BARTHOLD
  Gary Allan født 16 Apr. 1954, San Francisco, California, USA døde 17 Jan. 1992, Redwood City, San Mateo, California, USA
BARTHOLDY
  Georg Peter Benjamin Toldbetjent født 1805, Roskilde Købstad, DK døde 1878
BARTHOLIN
  Anne Marie født 15 Maj 1788, Soderup, Merløse, Holbæk, DK dåb 27 Jun. 1788, Soderup Kirke, Soderup, Merløse, Holbæk, DK
  Caspar Christopher Etatsraad født 11 Nov. 1700 døde 26 Jan. 1765, København, DK begr. Soderup Kirkegaard, Soderup, Merløse, Holbæk, DK
  Christian Frederik Vilhelm von Kaptajn født 1784, Soderup, Merløse, Holbæk, DK dåb 11 Aug. 1784, Soderup Kirke, Soderup, Merløse, Holbæk, DK døde 7 Okt. 1829, Garnisons, Sokkelund, København, DK begr. 12 Okt. 1829, Garnisons Kirkegaard, Garnisons, Sokkelund, København, DK
  Christopher født 23 Dec. 1657, København, DK døde 14 Apr. 1714, Jetsmark, Hvetbo, Hjørring, DK
  Johan Eichel Etatsraad født 12 Nov. 1748, København, DK døde 29 Maj 1799, Soderup, Merløse, Holbæk, DK begr. 7 Jun. 1799, Soderup Kirkegaard, Soderup, Merløse, Holbæk, DK
  Vilhelm Peter Kammerjunker Husfoged
BARTHOLIN-EICHEL
  Bolette Marie Dorothea født 10 Nov. 1786, Soderup, Merløse, Holbæk, DK dåb 15 Dec. 1786, Soderup Kirke, Soderup, Merløse, Holbæk, DK døde 10 Sep. 1873, København, DK begr. 18 Sep. 1873, Tølløse Kirkegård, Tølløse, Merløse, Holbæk, DK
  Caspar Christopher justitiarius Højesteret. født 11 Nov. 1700 døde 26 Jan. 1765, København, DK begr. Soderup Kirkegaard, Soderup, Merløse, Holbæk, DK
  Casper Jens Christopher født 1782, Soderup, Merløse, Holbæk, DK dåb 15 Mar. 1782, Hjemmedøbt
  Johan Eichel født 1780, Soderup, Merløse, Holbæk, DK dåb 24 Sep. 1780, Soderup Kirke, Soderup, Merløse, Holbæk, DK døde 11 Jul. 1819
  Johan født 12 Nov. 1748, København, DK døde 29 Maj 1799, Soderup, Merløse, Holbæk, DK begr. 7 Jun. 1799, Soderup Kirkegaard, Soderup, Merløse, Holbæk, DK
  Thomas Christian født 1783, Soderup, Merløse, Holbæk, DK dåb 27 Apr. 1783, Soderup Kirke, Soderup, Merløse, Holbæk, DK
  Thomas Overretsassessor født 17 Apr. 1755, København, DK døde 2 Jan. 1829, København, DK
BASSE
  Christopher Christensen Ridefoged døde Ca. 1753, Glumsø, Tybjerg, Præstø, DK
BASTIANSEN
  Direk
  Marechen Direk født 15 Jan. 1856, Taarnby, Sokkelund, København, DK dåb 10 Feb. 1856, Taarnby Kirke, Taarnby, Sokkelund, København, DK
BASTIC
  Marie K. født 27 Okt. 1901, Illinois, Usa døde 1963 begr. Oak Lawn, Cook County, Illinois, USA
BATES
  Nellie
BATKO
  Bettina
  Carl
  Charlotte
  Stefan Vognmand
  Susan
  Tanja
BAUER
  Ukendt
  Dorothy Annabell født 12 Maj 1915, North Dakota, USA døde 3 Nov. 1988, Bismarck, Burleigh County, North Dakota, USA begr. McClusky, Sheridan County, North Dakota, USA
  Frederikke født 16 Jan. 1813, Svogerslev, Sømme, Roskilde, DK dåb 24 Jan. 1813, Hjemmedøbt
  Johan født 1810, Blæseberg, København, DK
  Kristiane født 1818, Svogerslev, Sømme, Roskilde, DK
BAY
  Cecilie Marie
  Hansigne Birgitte født 20 Sep. 1802, Kjersgaard, Viborg døde 27 Dec. 1874, Frederikshavn, Horns, Hjørring, DK
  Kirstine Præstefrue født 3 Dec. 1783 døde 21 Aug. 1838, Langaa, Middelsom, Viborg, DK begr. 28 Aug. 1838, Langaa Kirkegaard, Langaa, Middelsom, Viborg, DK
  Marta Petrea født 1883, København, DK
  Niels Nielsen Købmand født 11 Feb. 1756, Randers Købstad
  Niels Rudolph Christian Tobaksfabrikant født 29 Aug. 1844, Randers Købstad dåb 17 Nov. 1844, Aarhus Vor Frue, Hasle, Aarhus, DK
BAYER
  Caroline Louise Frederikke født 20 Aug. 1879 døde 2 Dec. 1945, Sct.Elisabeth Hospital, Skt. Nicolai, Merløse, Holbæk, DK begr. 8 Dec. 1945, Holbæk Kirkegaard, Skt.Nicolai, Merløse, Holbæk, DK
  Frederik Købmand
BEACH
  Beverly Ann født 14 Apr. 1929 døde 12 Okt. 2014 begr. Kent, King County, Washington, USA
BEATY
  Mark James
BECH
  Agnes Karoline født 13 Maj 1903
  Ane Marie Sophie født 1849, Rødding, Frøs, Haderslev, DK
  Birger Kristjan Petersen født 1874, Stouby, Bjerre, vejle, DK
  Bodil Maria Petersen født 2 Mar. 1871, Stouby, Bjerre, vejle, DK dåb 2 Apr. 1871, Stouby Kirke, Stouby, Bjerre, vejle, DK døde 31 Mar. 1962, Nebsager, Bjerre, Vejle, DK begr. 5 Apr. 1962, Stouby Kirkegaard, Stouby, Bjerre, vejle, DK
  Carl Frederik Havneingenør født 6 Jun. 1851
  Christine Marie født 26 Dec. 1856, Frederiksberg, Sokkelund, Københavns, DK dåb 13 Apr. 1857, Frederiksberg Kirke, Frederiksberg, Sokkelund, Københavns, DK
  Ebba Marie født 1 Nov. 1878
  Elin
  Elise Rasmine Petersen født 1869, Stouby, Bjerre, vejle, DK
  Erling Biavler
  Frederik Christian Birkedommer Justitsraad født 11 Mar. 1817, København, DK dåb Holmens Kirke, Holmens, Sokkelund, København, DK døde 16 Apr. 1905, Slagelse Skt.Mikkel, Slagelse, Sorø, DK

© Informationer fra denne side må ikke bruges i anden sammenhæng uden tilladelse og uden angivelse af kilde.


Intet efternavn, <, A, [B], C, D, E, F, G, H, I, J, K, L, M, N, O, P, Q, R, S, T, U, V, W, X, Y, Z, >

[BABB-BECH], BECH-BERENTSEN ØSTREM, BERENTSEN ØSTREM-BIRCH, BIRGAARD-BOHNE, BOHOLDT-BROEGAARD, BROGÅRD-BØGGILD, BØJER-BAASTRUP

Indholdsfortegnelse | Efternavne | Navneliste

Denne hjemmeside blev lavet 21 Dec. 2021 med Legacy 9.0 fra MyHeritage.com; Ophavsret og vedligeholdelse af poul@poul-herdis.dk