Familie båndene til Snedker Mads Chr. Nielsen

Navneliste

Intet efternavn, <, A, [B], C, D, E, F, G, H, I, J, K, L, M, N, O, P, Q, R, S, T, U, V, W, X, Y, Z, >

BABB-BECH, [BECH-BERENTSEN ØSTREM], BERENTSEN ØSTREM-BIRCH, BIRGAARD-BOHNE, BOHOLDT-BROEGAARD, BROGÅRD-BØGGILD, BØJER-BAASTRUP


Navne

Født

Dåb

Død

Begravet

BECH
  Frederikke født 1846, København, DK
  Gumme Graae Forpagter født 12 Sep. 1814, Humble, Langeland Sønder, Svendborg, DK dåb 27 Nov. 1814, Humble Kirke, Humble, Langeland Sønder, Svendborg, DK døde 11 Maj 1899, Frederiksberg, Sokkelund, Københavns, DK begr. 18 Maj 1899, Valsølille Kirkegaard, Valsølille, Ringsted, Sorø, Dk
  Ida Louise Pauline født 24 Jun. 1866
  Johanne Georgia født 31 Maj 1893, Havdrup, Tune, Roskilde, DK
  Jørgen Proprietær født 2 Jan. 1854
  Karoline Marie født 1849, Vester Vedsted, Ribe, Ribe, DK
  Laurs Petersen født 1867, Stouby, Bjerre, vejle, DK
  Lene
  Louise Margrethe født 2 Aug. 1868
  Mads Sørensen Gaardmand
  Marcus Christian Grosserer og Tømmerhandler født 2 Nov. 1787, København, DK dåb 28 Nov. 1787, Skt.Nicolaj Kirke, Sokkelund, København, DK døde 23 Okt. 1875, Frederiksberg, Sokkelund, Københavns, DK begr. 2 Nov. 1875, Helligånds Ass. Kirkegaard, Helligånds, Sokkelund, København, DK
  Marie-Louise Benedicte
  Ole Galthen Cand. polit. Ambassadør, Departementchef
  Peder Jørgensen Gaardmand født 1828, Horsens, Kær, Aalborg, DK
  Rasmus Petersen født 1879, Stouby, Bjerre, vejle, DK
  Sophie Birgitte født 21 Mar. 1850
  Aage født 25 Jun. 1921, Aarby Kirke, Aarby, Ars, Holbæk, DK
BECHER
  Andreas Apoteker født 5 Feb. 1820, Faaborg, Sallinge, Svendborg, Dk dåb 6 Feb. 1820, Hjemmedøbt døde 24 Aug. 1891, Skt.Jakobs, Sokkelund, Københavns, DK begr. 28 Aug. 1891, Skt.Jakobs, Sokkelund, Københavns, DK
  Cathrine født 8 Feb. 1859, Pedersborg, Alsted, Sorø, DK dåb 8 Maj 1859, Pedersborg Kirke, Pedersborg, Alsted, Sorø Amt
  Claus Henrik Sognepræst (R. af D.) født 12 Mar. 1782, Kolding Købstad, Brusk, Vejle, DK døde 16 Jul. 1862, Vester Hæssinge, Sallinge, Svendborg, DK begr. 23 Jul. 1862, Vester Hæssinge Kirkegaard, Vester Hæssinge, Sallinge, Svendborg, DK
  Claus født 7 Mar. 1849, Værløse, Smørum, København, DK dåb 10 Maj 1849, Værløse Kirke, Værløse, Smørum, København, DK
  Ellen Cathrine født 25 Apr. 1815, Faaborg, Sallinge, Svendborg, Dk dåb 1 Maj 1815, Hjemmedøbt
  Hans Nobel født 14 Jun. 1826, Vester Hæssinge, Sallinge, Svendborg, DK dåb 18 Jun. 1826, Hjemmedøbt
  Marie født 21 Maj 1853, Værløse, Smørum, København, DK dåb 10 Jul. 1853, Værløse Kirke, Værløse, Smørum, København, DK
  Martha født 23 Sep. 1854, Værløse, Smørum, København, DK dåb 12 Nov. 1854, Værløse Kirke, Værløse, Smørum, København, DK
  Morten Thomsen Sognepræst født 9 Apr. 1817, Faaborg, Sallinge, Svendborg, Dk dåb 10 Apr. 1817, Hjemmedøbt døde 20 Feb. 1886, Herfølge, Bjæverskov, Præstø, DK begr. 1 Mar. 1886, Herfølge Kirke, Herfølge, Bjæverskov, Præstø, DK
  Preben født 17 Jan. 1851, Værløse, Smørum, København, DK dåb 17 Apr. 1851, Værløse Kirke, Værløse, Smørum, København, DK
BECK
  Alfred Hartvig Holm født 22 Okt. 1894, Viborg Købstad, Nørlyng, Viborg, DK dåb 4 Dec. 1894 døde 25 Nov. 1901, Viborg Købstad, Nørlyng, Viborg, DK
  Antoinette Louise Pouline født 18 Jan. 1855, København, Sokkelund, Københavns, DK dåb 27 Maj 1855, Trinitatis Kirke, Trinitatis, Sokkelund, København, DK døde 20 Sep. 1912, Kolding Købstad, Brusk, Vejle, DK
  August Albrecht Ludvig Gymnastiklærer født 14 Dec. 1861, København, Sokkelund, Københavns, DK dåb 15 Jun. 1862, Skt.Pauls Kirke, Sokkelund, København, DK døde 12 Jan. 1938, København, Sokkelund, Københavns, DK begr. 15 Jan. 1938, Skt.Thomas Kirke, Frederiksberg, Sokkelund, København, DK
  Augusta Albertine Regine født 13 Maj 1860, København, Sokkelund, Københavns, DK dåb 15 Jul. 1860, Skt.Pauls Kirke, Sokkelund, København, DK
  Bodil født 13 Nov. 1786, Vedbæk, Sokkelund, København, DK døde Ca. 1867
  Cathrine
  Christiane
  Emilie Kirstine Sofie
  Frederikke
  Hans Christian Petersen Købmand
  Hans Johansen født 10 Jan. 1820, Fodby, Øster Flakkebjerg, Sorø, DK dåb 7 Feb. 1820, Fodby Kirke, Fodby, Øster Flakkebjerg, Sorø, DK
  Hans Johansen
  Henrich Urtekræmmer født 7 Dec. 1822, Vemmetofte, Faxe, Præstø, DK dåb 15 Dec. 1822, Vemmetofte Kirke, Vemmetofte, Faxe, Præstø, DK døde 2 Jul. 1871, København, Sokkelund, Københavns, DK begr. 9 Jul. 1871, Skt.Pauls Kirke, Sokkelund, København, DK
  Jens Kaj Maskinmester født 17 Aug. 1900, Nordby, Nordby (Fanø), Skast, Ribe, DK dåb 30 Sep. 1900, Nordby Kirke, Nordby (Fanø), Skast, Ribe, DK
  Julius Herman Henrik Købmand født 5 Jan. 1857, København, Sokkelund, Københavns, DK dåb 1 Jun. 1857, Trinitatis Kirke, Trinitatis, Sokkelund, København, DK døde 29 Feb. 1928 begr. Assistens Kirkegård, København
  Karen født 28 Sep. 1896, Viborg Købstad, Nørlyng, Viborg, DK døde Omkr 1976
  Kirsten Hermann
  Marie Caroline Wilhelmine født 10 Maj 1878, Sundby, Sokkelund, Københavns, DK
  Marie født 13 Okt. 1867, Tulstrup, Silkeborg, , Skanderborg, DK dåb 30 Aug. 1868, Tulstrup, Silkeborg, , Skanderborg, DK
  Marie
  Mary Charlotte Harriet Almuelærerinde født 8 Sep. 1858, København, Sokkelund, Københavns, DK dåb 10 Okt. 1858, Skt.Pauls Kirke, Sokkelund, København, DK døde 1 Nov. 1911 begr. Assistens Kirkegård, København
  Petra Elisabeth Frederikke født 27 Dec. 1863, København, Sokkelund, Københavns, DK dåb 16 Maj 1864, Skt.Pauls Kirke, Sokkelund, København, DK døde 1926
  Signe født 1877
  Theodor Styrmand født Nordby, Nordby (Fanø), Skast, Ribe, DK
  Valdemar Christian Adolph Sagfører født 29 Apr. 1866, København, Sokkelund, Københavns, DK dåb 24 Jun. 1866, Skt.Pauls Kirke, Sokkelund, København, DK døde 7 Aug. 1926, Middelfart Købstad, Vends, Odense, DK
  Victor Frederik Christoffer født Sep. 1868, København, Sokkelund, Københavns, DK dåb 18 Okt. 1868, Skt.Pauls Kirke, Sokkelund, København, DK døde 6 Feb. 1881 begr. Assistens Kirkegård, København
BECKER
  Albert Edvard Jakob Husmand
  Andreas Skoleholder født 1752
  Catharine født 1781, Kolding Købstad, Brusk, Vejle, DK
  Christian Collin født 1784, Kolding Købstad, Brusk, Vejle, DK
  Georg Ludwig født 1761 døde 29 Dec. 1835
  Stella Olga født 28 Dec. 1903, Bregninge, Skippinge, Holbæk, DK dåb 24 Apr. 1904, Bregninge Kirke, Bregninge, Skippinge, Holbæk, DK
BECKMANN
  Cathrine Justine født 27 Maj 1812
  Emil Rudolph født 8 Mar. 1858, Kongens Lyngby, Sokkelund, København, DK dåb 24 Maj 1858, Kongens Lyngby Kirke, Kongens Lyngby, Sokkelund, København, DK
  Ferdinand Thorvald født 30 Jun. 1853, Kongens Lyngby, Sokkelund, København, DK dåb 14 Aug. 1853, Kongens Lyngby Kirke, Kongens Lyngby, Sokkelund, København, DK
  Hans Carl Conrad født 8 Mar. 1858, Kongens Lyngby, Sokkelund, København, DK dåb 24 Maj 1858, Kongens Lyngby Kirke, Kongens Lyngby, Sokkelund, København, DK
  Johan Gustav født 1773, Jasberg, Hessen, Tyskland døde 17 Jul. 1841, De gamles By, Nørre Alle 41, København
  Johan Justus født 1773, Jasberg, Hessen, Tyskland døde 17 Jul. 1841, De gamles By, Nørre Alle 41, København
  Johan Justus født 8 Jun. 1816
  Johan Rudolf Gørtlerlærling født 12 Jul. 1862, Kongens Lyngby, Sokkelund, København, DK dåb 12 Okt. 1862, Kongens Lyngby Kirke, Kongens Lyngby, Sokkelund, København, DK
  Johann Ferdinand født 1 Maj 1818
  Johanna Cathrina født 24 Sep. 1814
  Julie Sophie Pouline født 21 Mar. 1856, Kongens Lyngby, Sokkelund, København, DK dåb 12 Maj 1856, Kongemarken, Skt.Jørgensbjerg, Sømme, Roskilde, DK
  Peter født 5 Nov. 1859, Kongens Lyngby, Sokkelund, København, DK dåb 9 Apr. 1860, Kongens Lyngby Kirke, Kongens Lyngby, Sokkelund, København, DK
BECKWITH
  Alexander
  Alexis Kaptajn født 16 Mar. 1876, Volsjoe, Pryde Forsamling, Malmøhus, SE døde 23 Sep. 1959, Vordingborg, Baarse, Præstø, DK
  Bent Økonomichef
  Charlotte
  Christina
  Elise født 12 Nov. 1911, Skt.Jakobs, Sokkelund, Københavns, DK dåb 23 Jun. 1912, Skt.Jakobs Kirke, Sokkelund, Københavns, DK døde 22 Nov. 1965, København, DK
  Ellen født 5 Jan. 1916, Trinitatis, Sokkelund, København, DK dåb 23 Mar. 1916, Trinitatis Kirke, Trinitatis, Sokkelund, København, DK døde 23 Nov. 1976
  Emmalie
  Estrid født 24 Sep. 1907, Mariendal, Sokkelund, København, DK dåb 11 Nov. 1907, Hjemmedøbt døde 29 Jul. 1983, København, DK
  Finn
  Harriet Mary født 10 Maj 1883, Sverrige
  Henrik
  Henry Expeditør født 23 Jul. 1913, Trinitatis, Sokkelund, København, DK dåb 17 Dec. 1913, Hjemmedøbt døde 3 Jan. 1980, København, DK
  Jette
  John Preben Politibetjent født 8 Jul. 1918, Frederiksberg, Sokkelund, Københavns, DK dåb 18 Jan. 1920, Frederiksberg Kirke, Frederiksberg, Sokkelund, Københavns, DK døde 18 Maj 1977, Sønderborg, Als Sønder, Sønderborg, DK
  Jørgen født 17 Okt. 1959 døde 13 Jan. 1997
  Karen Margrethe født 21 Jan. 1910, Skt.Jakobs, Sokkelund, Københavns, DK dåb 4 Sep. 1910, Skt.Jakobs Kirke, Sokkelund, Københavns, DK
  Kasper
  Ketty Musiklærerinde født 27 Jul. 1904, Korsør, Slagelse, Sorø, DK dåb 18 Sep. 1904, Korsør Kirke, Korsør Skt.Povl, Slagelse, Sorø, DK døde 2 Jun. 1990, Vordingborg, Baarse, Præstø, DK
  Kitty Eileen
  Kuno Bogholder født 14 Nov. 1878, Wallsjö Forsamling, Skåne, Sverige døde 11 Aug. 1928, Lindevang, Sokkelund, København, Dk. begr. 15 Aug. 1928, Vestre Kirkegaard, København, DK
  Kuno
  Lennart
  Luca
  Mads Simonsson
  Maria
  Poul født 25 Jun. 1906, Korsør, Slagelse, Sorø, DK dåb 8 Jul. 1906, Korsør Kirke, Korsør Skt.Povl, Slagelse, Sorø, DK
  Thomas William
BECKWITH-LOHMEYER
  Amalie Charlotte Sophie født 23 Sep. 1849
BEEKEN
  Poul Vinhandler født 24 Apr. 1875, København, DK
  Torben Henrik Arkitekt født 11 Sep. 1908, Frederiks, Sokkelund, Københavns, DK dåb 24 Okt. 1908, Garnisons Kirke, Garnisons, Sokkelund, København, DK døde 11 Okt. 1983
BEGTRUP
  Kristine Marie født 1 Feb. 1800, Asminderød, Lynge-Kronborg, Frederiksborg, DK døde 16 Apr. 1865, Frederiksberg, Sokkelund, Københavns, DK
BEHN
  Augusta Louise Henriette født 26 Aug. 1868, Hamborg, DE døde 25 Maj 1949, Fjenneslevmagle, Fjenneslev, Alsted, Sorø, DK begr. 29 Maj 1949, Fjenneslev Kirkegaard, Fjenneslev, Alsted, Sorø, DK
BEHREND
  Peter Ludvig
  Aage Holger født 5 Dec. 1870, København, DK døde 12 Jun. 1943, Hornbæk, Lynge-Kronborg, Frederiksborg, DK
BEHRENDT
  Johan N. Købmand født 1799, Odense Købstad, Odense, Odense, DK
BEHRENS
  Agnes født 23 Jan. 1943 døde 11 Jan. 2002
  Brett Kyle
BEHRENTSEN
  Conradine Magdelene født 1826, København, DK
BEHRENTZEN
  Ludvig Gartner døde Minnesota, USA
BEJERHOLM
  Ebba Kirstine født 19 Maj 1922, Ugerløse, Merløse, Holbæk, DK dåb 2 Jul. 1922, Ugerløse Kirke, Ugerløse, Merløse, Holbækt, DK
  Else Benthine født 12 Maj 1895, Ugerløse, Merløse, Holbæk, DK dåb 14 Jul. 1895, Ugerløse Kirke, Ugerløse, Merløse, Holbækt, DK
  Emil Sofus Købmand født 23 Dec. 1891, Ugerløse, Merløse, Holbæk, DK dåb 14 Feb. 1892, Ugerløse Kirke, Ugerløse, Merløse, Holbækt, DK
  Emil født 15 Apr. 1896, Ugerløse, Merløse, Holbæk, DK
  Frits Kristian født 20 Okt. 1889, Ugerløse, Merløse, Holbæk, DK dåb 26 Dec. 1889, Ugerløse Kirke, Ugerløse, Merløse, Holbækt, DK
  Gudrun Kirsten født 30 Dec. 1920, Kirke Eskildstrup, Merløse, Holbæk, DK
  Hans Oluf Boelsmand født 1850 døde 2 Feb. 1919
  Hans Oluf født 1922, Stenlille, Merløse, Holbæk, Dk døde 7 Jun. 1924, Amtssygehuset, Holbæk, Merløse, Holbæk, DK begr. 12 Jun. 1924, Stenlille Kirkegaard, Stenlille, Merløse, Holbæk, Dk
  Hans Oluf født 28 Jun. 1927, Stenlille, Merløse, Holbæk, Dk
  Heidi Karina
  Ingrid Anne født 25 Apr. 1925, Kirke Eskildstrup, Merløse, Holbæk, DK
  Johanne Marie født 5 Mar. 1885, Ugerløse, Merløse, Holbæk, DK dåb 10 Maj 1885, Ugerløse Kirke, Ugerløse, Merløse, Holbækt, DK døde 2 Jul. 1927, Østrup, Undløse, Merløse, Holbæk, DK begr. 8 Jul. 1927, Undløse Kirkegård, Undløse, Merløse, Holbæk, Dk
  Johannes Arbejdsmand født 17 Nov. 1883, Ugerløse, Merløse, Holbæk, DK
  Jørgen Gunnar Murersvend født 23 Nov. 1915, Søllerød, Sokkelunde, København, DK
  Karen Sofie født 25 Maj 1886, Ugerløse, Merløse, Holbæk, DK dåb 11 Jul. 1886, Ugerløse Kirke, Ugerløse, Merløse, Holbækt, DK
  Lars Jacob Gaardejer født 19 Mar. 1882, Ugerløse, Merløse, Holbæk, DK
  Niels Peder født 31 Maj 1887, Ugerløse, Merløse, Holbæk, DK døde 10 Jan. 1947, Bispebjerg Kirkegård, Sokkelund, København, DK begr. 16 Jan. 1947, Rolsted, Åsum, Odense, DK
  Torben
BEKKER
  Frederich Theodor født 9 Okt. 1821, Rudkøbing, Langeland Nørre, Svendborg, DK dåb 27 Jan. 1822, Rudkøbing Kirke, Rudkøbing, Langeland Nørre, Svendborg, DK
  Johan Nielsen født 14 Dec. 1815, Rudkøbing, Langeland Nørre, Svendborg, DK dåb 12 Apr. 1816, Rudkøbing Kirke, Rudkøbing, Langeland Nørre, Svendborg, DK
  Ole Christian (Matros) født 1791, Wibye, , Odense, DK
  Oline Elisabeth født 12 Sep. 1825, Rudkøbing, Langeland Nørre, Svendborg, DK dåb 12 Feb. 1826, Rudkøbing Kirke, Rudkøbing, Langeland Nørre, Svendborg, DK døde 3 Jan. 1910, Rudkøbing, Langeland Nørre, Svendborg, DK begr. 9 Jan. 1910, Rudkøbing Kirke, Rudkøbing, Langeland Nørre, Svendborg, DK
  Søren Boring født 16 Okt. 1818, Rudkøbing, Langeland Nørre, Svendborg, DK dåb 13 Dec. 1818, Rudkøbing Kirke, Rudkøbing, Langeland Nørre, Svendborg, DK
BELATTI
  Edward M. født 1905 døde 1970 begr. Watertown, Codington County, South Dakota, USA
BELGIRD
  Bothilde født 1788, Aabenraa, Rise, Aabenraa, DK
BELIHAU
  Magdalene Dorothea
BELL
  Walter E. Jr
BELLUZZI
  Forest
  Raven Sierra født 14 Nov. 2017
  Sage Reece
BELMORE
  Allison Adriana
BENDIXEN
  Ellen Marie født 23 Aug. 1888, Hjerndrup, Sønder Tyrstrup, Haderslev, DK dåb 23 Sep. 1888, Hjerndrup Kirke, Hjerndrup, Sønder Tyrstrup, Haderslev, DK
  Ellen Sofie født 22 Aug. 1838, Lindelse, Langeland Sønder, Svendborg, DK dåb 13 Okt. 1838, Lindelse Kirke, Lindelse, Langeland Sønder, Svendborg, DK
  Frida Henriette
  Hans Peder født 10 Jul. 1840, Lindelse, Langeland Sønder, Svendborg, DK dåb 5 Sep. 1840, Lindelse Kirke, Lindelse, Langeland Sønder, Svendborg, DK
  Hansine født 24 Mar. 1836, Lindelse, Langeland Sønder, Svendborg, DK dåb 2 Jun. 1836, Lindelse Kirke, Lindelse, Langeland Sønder, Svendborg, DK
  Kirstine Sophie født 16 Sep. 1833, Lindelse, Langeland Sønder, Svendborg, DK dåb 19 Okt. 1833, Lindelse Kirke, Lindelse, Langeland Sønder, Svendborg, DK
  Marie Christiane født 1829, Roskilde Købstad, DK
  Peter Jokum
  Rasmus Jeppesen født 17 Jan. 1831, Lindelse, Langeland Sønder, Svendborg, DK dåb 4 Apr. 1831, Lindelse Kirke, Lindelse, Langeland Sønder, Svendborg, DK
  Sonja
BENDSEN
  Kristian Jensen Boelsmand født 5 Okt. 1904
  Poul Jensen Montør
BENDTSDATTER
  Ane født 1812, Skuldelev, Horns, Frederiksborg, DK dåb 20 Sep. 1812, Skuldelev Kirke, Skuldelev, Horns, Frederiksborg, DK
  Maren født 13 Maj 1815, Skuldelev, Horns, Frederiksborg, DK dåb 11 Jun. 1815, Skuldelev Kirke, Skuldelev, Horns, Frederiksborg, DK
  Marthe født 7 Feb. 1822, Skuldelev, Horns, Frederiksborg, DK dåb 24 Mar. 1822, Skuldelev Kirke, Skuldelev, Horns, Frederiksborg, DK
BENDTSEN
  Alffred Christian Blikkenslagermester født 12 Aug. 1887, Holbæk Købstad, Merløse, Holbæk, DK dåb 6 Nov. 1887, Holbæk Skt.Nicolai Kirke, Merløse, Holbæk, DK
  Ane Dorthe Tomsine født 21 Dec. 1844, Skuldelev, Horns, Frederiksborg, DK dåb 25 Jan. 1845, Skuldelev Kirke, Skuldelev, Horns, Frederiksborg, DK
  Ane født Ringkøbing, Hind, Ringkøbing, DK
  Anne Charlotte født 16 Jun. 1806, Lihme, Rødding, Viborg, DK dåb 19 Sep. 1806, Lihme Kirke, Lihme, Rødding, Viborg, DK døde 25 Aug. 1891, Vester Aaby, Sallinge, Svendborg, DK begr. 1 Sep. 1891, Gierslev Kirkegaard, Gierslev, Løve, Holbæk, DK
  Bendthine Annine født 16 Mar. 1833, Stenmagle, Alsted, Sorø, DK dåb 22 Jul. 1833, Stenmagle Kirke, Stenmagle, Alsted, Sorø, DK
  Børge født 31 Aug. 1822, Lihme, Rødding, Viborg, DK dåb 31 Aug. 1822, Hjemmedøbt
  Carl August født 27 Maj 1827, Lihme, Rødding, Viborg, DK dåb 27 Maj 1827, Hjemmedøbt
  Cathrine Christine født 19 Aug. 1814, Lihme, Rødding, Viborg, DK dåb 19 Aug. 1814, Hjemmedøbt
  Christian Thomas Poul Praktiserende Læge
  Ellen Margrethe født 29 Apr. 1915, Nykøbing Sj., Ods, Holbæk, DK dåb 18 Jul. 1915, Nykøbing Sj.Kirke, Nykøbing Sj., Ods, Holbæk, Dk
  Ellen Telefonistinde født 14 Nov. 1900, Troense, Bregninge, Sunds, Svendborg, DK dåb 21 Apr. 1901, Bregninge Kirke, Bregninge, Sunds, Svendborg, DK døde 1977 begr. Bregninge Kirkegaard, Bregninge, Sunds, Svendborg, DK
  Ellinor Marie Boghandlerlærling født 14 Okt. 1903, Nykøbing Sj., Ods, Holbæk, DK
  Else Magrethe født 1847, Bybjerg, Orø, Tuse, Holbæk, Dk
  Erik Johannes født 11 Dec. 1898, Nykøbing Sj., Ods, Holbæk, DK
  Gottfred Henrich Sognepræst født 17 Apr. 1773, Hillerød, Lynge-Frederiksborg, Frederiksborg, DK døde 9 Mar. 1849, Stenmagle, Alsted, Sorø, DK begr. 16 Mar. 1849, Stenmagle Kirkegaard, Stenmagle, Alsted, Sorø, DK
  Hans Peter født 5 Apr. 1840, Skuldelev, Horns, Frederiksborg, DK dåb 24 Jun. 1840, Skuldelev Kirke, Skuldelev, Horns, Frederiksborg, DK
  Ida Sophie født 1845, København, DK
  Inga Elisabeth født 31 Dec. 1911, Nykøbing Sj., Ods, Holbæk, DK dåb 8 Apr. 1912, Nykøbing Sj.Kirke, Nykøbing Sj., Ods, Holbæk, Dk
  Jytte Irene
  Kai Georg født 31 Jul. 1909, Nykøbing Sj., Ods, Holbæk, DK
  Karen Bende
  Karen født 24 Okt. 1895, Sønderup, Boeslunde, Slagelse, Sorø, DK døde 3 Mar. 1972
  Ketty Helene født 17 Jan. 1917, Nykøbing Sj., Ods, Holbæk, DK dåb 17 Maj 1917, Nykøbing Sj.Kirke, Nykøbing Sj., Ods, Holbæk, Dk
  Knud Ove født 9 Okt. 1914, Nykøbing Sj., Ods, Holbæk, DK dåb 24 Jan. 1915, Nykøbing Sj.Kirke, Nykøbing Sj., Ods, Holbæk, Dk
  Laurits Christian Svanekjær Student født 3 Jul. 1824, Lihme, Rødding, Viborg, DK dåb 3 Jul. 1824, Hjemmedøbt døde 8 Feb. 1852, Sankt Hans Hospital, Sømme, Roskilde, DK begr. 13 Feb. 1852, Sankt Hans Hospital, Sømme, Roskilde, DK
  Laurits Sigurd Manufakturlærling født 9 Nov. 1905, Nykøbing Sj., Ods, Holbæk, DK
  Margrethe Elisabeth født 22 Mar. 1810, Lihme, Rødding, Viborg, DK
  Marie Benedikte Sophie Hedevig født 9 Aug. 1816, Lihme, Rødding, Viborg, DK dåb 9 Aug. 1816, Hjemmedøbt
  Mogen Emil født 18 Jan. 1913, Nykøbing Sj., Ods, Holbæk, DK dåb 9 Mar. 1913, Nykøbing Sj.Kirke, Nykøbing Sj., Ods, Holbæk, Dk
  Niels Christian Høker
  Niels Hendrik Blikkenslager født 9 Mar. 1875, Holbæk Købstad, Merløse, Holbæk, DK dåb 18 Apr. 1875, Holbæk Skt.Nicolai Kirke, Merløse, Holbæk, DK
  Osvald Christian Peter født 18 Okt. 1900, Nykøbing Sj., Ods, Holbæk, DK
  Otto Henrik Graver født 18 Jan. 1913, Nykøbing Sj., Ods, Holbæk, DK dåb 9 Mar. 1913, Nykøbing Sj.Kirke, Nykøbing Sj., Ods, Holbæk, Dk
  Pauline Laurence født 5 Jun. 1808, Lihme, Rødding, Viborg, DK
  Peder Skomager født 11 Aug. 1818, Skuldelev, Horns, Frederiksborg, DK dåb 27 Sep. 1818, Skuldelev Kirke, Skuldelev, Horns, Frederiksborg, DK
  Peder født 17 Okt. 1842, Skuldelev, Horns, Frederiksborg, DK dåb 18 Nov. 1842, Skuldelev Kirke, Skuldelev, Horns, Frederiksborg, DK
  Povel Andreas født 8 Okt. 1812, Lihme, Rødding, Viborg, DK
  Willads Husmand født 1731
BENEDIKTSDATTER
  Kirstine født 15 Apr. 1819, Ullerslev, Vindinge, Svendborg, DK dåb 6 Jun. 1819, Ullerslev Kirke, Vindinge, Svendborg, DK
BENEDIKTSON
  Cecil Johannes
  Gry
  Heidi
  Hjalmar født Mjoafjord, Øst - Island
  Jeanette
  Klavs Bilforhandler
  Lene Sygeplejerske
  Linn
  Niels Småbørnspædagog
  Ole Cand. Mag. Idrætslærer
  Per Politibetjent
  Peter
  Sebastian Cyril
  Suzanne
BENGTSEN
  Jørgen Martin født 24 Jan. 1898 døde 29 Maj 1959, Vejle Sygehus, Vor Frelser, Nørrevang, Vejle, DK
  Ruth Munkholm Sekretær født 7 Aug. 1931 døde 4 Feb. 2013
BENGTSON
  Else Marie født 1897 døde 1975
BENGTZEN
  Anna Dorthea
BENJAMINSEN
  Mads Bonde og Gaardbeboer født 1728 døde 11 Maj 1814, Tingtved, Søstrup, Merløse, Holbæk, DK begr. 15 Maj 1814, Søstrup Kirkegård, Søstrup, Merløse, Holbæk, DK
BENNEKOW
  Frej Leander Lund
  Luna Lund
  Pejah Annabell
BENNICKE
  Beate Marie født 31 Okt. 1853, Faardrup, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK dåb 28 Dec. 1853, Faardrup Kirke, Faardrup, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK
BENNIKE
  Adolf Teodor Vilhelm Malermester født 1855, København, DK døde Ca. 1935
  Andreas Kristian Malermester født 11 Sep. 1818, København, DK dåb 27 Sep. 1818, Skt.Petri Tyske Kirke, Skt.Petri, Sokkelund, København, DK døde 18 Dec. 1895, København, DK
  Andreas Kristian Skræddermester født 1775, Dewitz, Mecklenburg-Strelitz. døde 13 Maj 1818
  Andreas Kristian Snedkermester født 1857 døde 1898
  Asger født 1885, København, DK
  Bjarne Boisen Ingenør født 1 Sep. 1878, København, DK døde 1948
  Børge Boisen født 11 Nov. 1911, Frederiksberg, Sokkelund, Københavns, DK
  Dagny født 1883, København, DK
  Erik Løjtnant og Cand. Polyt. født 19 Jan. 1918 døde 18 Apr. 1945, København, DK begr. Gentofte Kirkegaard, Gentofte, Sokkelund, København, DK
  Frederik Engelhardt Boisen Konstruktør født 1851, København, DK døde 1901
  Gerda Boisen født 28 Feb. 1917, Frederiksberg, Sokkelund, Københavns, DK
  Gudrun Lærerinde født 1867 døde 1904
  Gunar Boisen født 13 Okt. 1907, Frederiksberg, Sokkelund, Københavns, DK
  Hans Kristian Brandmand født Ca. 1750, Dewitz, Mecklenburg-Strelitz. døde Ca. 1810
  Harald Læge født 19 Jan. 1897, Kolding Købstad, Brusk, Vejle, DK døde 20 Maj 1970, Holsted, Malt, Ribe, DK
  Helge Oberst (Kommandør af Danebrog Danebrogsmand) født 11 Jan. 1886, København, DK døde 25 Aug. 1964
  Hendrik Ferdinand Skolelærer og Glarmestersvend født 1814, København, DK
  Henriette født 10 Jan. 1852, Faardrup, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK dåb 2 Apr. 1852, Faardrup Kirke, Faardrup, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK
  Henrik Ferdinant Oberstløjtnant født 13 Okt. 1852 døde 15 Okt. 1920
  Holger Præst født 6 Apr. 1898, Frederiksberg, Sokkelund, Københavns, DK døde 25 Jan. 1990
  Inga født 28 Jan. 1915
  Ingeborg født 1869 døde Ca. 1925
  Johannes Sofus Lærer og Billedskærer født 1858 døde Ca. 1920
  Kaj Boisen Ingenør født 1883, København, DK døde Ca. 1953
  Kristian Havemester født 1779, Grosse Rossau, Altmark døde 1850
  Laura Vilhelmine Lærerinde født 1860 døde 1904
  Oluf Valdemar Emil Lærer og Huslærer født 3 Aug. 1849, København, Sokkelund, Københavns, DK dåb 30 Sep. 1849, Vor Frue Kirke, København, Sokkelund, København, DK døde 1901
  Ove Oberst født 6 Apr. 1898, Frederiksberg, Sokkelund, Københavns, DK døde 3 Jan. 1976
  Rigmor Boisen født 1880, København, DK døde Ca. 1977
  Svend Aage Boisen født 7 Dec. 1918, Frederiksberg, Sokkelund, Københavns, DK
  Tove født 19 Jun. 1916
  Vagn Generalmajor født 3 Jan. 1888, København, DK døde 30 Nov. 1970
  Aage Modelsnedker og Kalkulator født 9 Mar. 1872, Fødselsstiftelsen, København dåb 11 Apr. 1872, Vartov Kirke, Vartov Hospital, Sokkelund, København, DK døde Jul. 1958, Holsted, Malt, Ribe, DK
BENTHIEN
  Dagny Brita født 2 Jan. 1908, Den Kongelige Fødselsstiftelse i København dåb 14 Jan. 1908, Den Kongelige Fødselsstiftelse i København døde 26 Maj 1996, Herlev, Sokkelund, København, DK
  Ellen Marie Fabrikarbejderske født 18 Jan. 1887, København, DK
  John Vilhelm Christian Viktualiehandler
BENTSEN
  Christen Husmand
  Johanne født 1835
  Niels Gaardmand født 1794, Allerslev, Baarse, Præstø, DK døde 26 Okt. 1869, Allerslev, Baarse, Præstø, DK begr. 1 Nov. 1869, Allerslev Kirkegaard, Allerslev, Baarse, Præstø, DK
  Niels
BENTZEN
  Bent Smedemester født 1799, Nykøbing Sj., Ods, Holbæk, DK
  Christen Husmand født 1784
  Elisabeth Katharina Enkeprovstinde født 1766, Frederiksborg Slot, Hillerød, Lynge-Frederiksborg, Frederiksborg, DK døde 4 Mar. 1850, Serridslev, Børglum, Hjørring, DK begr. 15 Mar. 1850, Serridslev Kirkegaard, Serridslev, Børglum, Hjørring, DK
  Hans
BENZON
  Albertine Cathrine
BERENDS
  Poula
BERENTSEN ØSTREM
  Karl Bertin født 2 Mar. 1883, Moi, Rogaland, Norway

© Informationer fra denne side må ikke bruges i anden sammenhæng uden tilladelse og uden angivelse af kilde.


Intet efternavn, <, A, [B], C, D, E, F, G, H, I, J, K, L, M, N, O, P, Q, R, S, T, U, V, W, X, Y, Z, >

BABB-BECH, [BECH-BERENTSEN ØSTREM], BERENTSEN ØSTREM-BIRCH, BIRGAARD-BOHNE, BOHOLDT-BROEGAARD, BROGÅRD-BØGGILD, BØJER-BAASTRUP

Indholdsfortegnelse | Efternavne | Navneliste

Denne hjemmeside blev lavet 21 Dec. 2021 med Legacy 9.0 fra MyHeritage.com; Ophavsret og vedligeholdelse af poul@poul-herdis.dk