Familie båndene til Snedker Mads Chr. Nielsen

Navneliste

Intet efternavn, <, A, [B], C, D, E, F, G, H, I, J, K, L, M, N, O, P, Q, R, S, T, U, V, W, X, Y, Z, >

BABB-BECH, BECH-BERENTSEN ØSTREM, [BERENTSEN ØSTREM-BIRCH], BIRGAARD-BOHNE, BOHOLDT-BROEGAARD, BROGÅRD-BØGGILD, BØJER-BAASTRUP


Navne

Født

Dåb

Død

Begravet

BERENTSEN ØSTREM
  Sivert Mikal født 2 Aug. 1885, Lund, Rogaland, Norge
BERG
  Chadwick født 1966 døde 1966 begr. Underwood, Otter Tail County, Minnesota, USA
  Dagny Ingeborg født 29 Jul. 1921, Vindum, Middelsom, Viborg, DK dåb 4 Sep. 1921, Brandstrup Kapel, Vindum, Middelsom, Viborg, DK
  Dawn Marie født 1967 døde 1967 begr. Underwood, Otter Tail County, Minnesota, USA
  Hannah født 20 Okt. 1881 døde 1 Mar. 1924, Kennedy, Kittson County, Minnesota., USA begr. Kennedy, Kittson County, Minnesota., USA
  Jens Christian Nielsen født 3 Jan. 1885, Vindum, Middelsom, Viborg, DK dåb 22 Feb. 1885, Brandstrup Kapel, Vindum, Middelsom, Viborg, DK
  Johanne Marie født 15 Nov. 1916, Tapdrup, Nørlyng, Vibotg, DK dåb 26 Dec. 1916, Tapdrup Kirke, Tapdrup, Nørlyng, Viborg, DK døde 4 Mar. 2001 begr. Hørby Kirkegård, Hørby, Tuse, Holbæk, Dk
  Karen Catharine født 27 Feb. 1812, Nakskov Købstad, Lollands Nørre, Maribo, DK dåb 27 Feb. 1812, Nakskov Købstad, Lollands Nørre, Maribo, DK døde 6 Apr. 1895, København, Sokkelund, Københavns, DK begr. 13 Apr. 1895, Frederiksberg Kirke, Frederiksberg, Sokkelund, Københavns, DK
  Karen Nielsine født 30 Jan. 1918, Vindum, Middelsom, Viborg, DK dåb 28 Mar. 1918, Brandstrup Kapel, Vindum, Middelsom, Viborg, DK
  Ketty født 31 Maj 1925, Kisserup, Udby, Tuse, Holbæk, DK dåb 26 Jul. 1925, Udby Kirke, Udby, Tuse, Holbæk, DK døde 16 Okt. 2004 begr. Udby Kirkegaard, Udby, Tuse, Holbæk, DK
  Lili Ester født 7 Maj 1890, Aarhus Købstad, Hasle, Aarhus, DK
  Magda født 7 Dec. 1919, Vindum, Middelsom, Viborg, DK dåb 25 Jan. 1920, Brandstrup Kapel, Vindum, Middelsom, Viborg, DK
  Maria Henriette født 7 Apr. 1845, Aalborg Budolfi, Fleskum, Aalborg, DK døde 29 Dec. 1929, Aarhus Skt. Paul, Hasle, Aarhus, DK begr. 2 Jan. 1930, Aarhus Vor Frue, Hasle, Aarhus, DK
  Niels Christian
  Ragnhild Dorthea
  Ruth Ingeborg Gunhild
  Samuel Christian Styrmand
  Søren Peder Grosserer født Aarhus Købstad, Hasle, Aarhus, DK
  Tage
  Wayne
BERG (BJERG)
  Niels Christian Nielsen Husmand født 1845, Sjørslev, Lysgaard, Viborg, DK
BERGE
  Frieda L. født 1896 døde 1965 begr. Fergus Falls, Otter Tail, Minnesota, USA
  Martha J. født 24 Jan. 1878, Flandreau, Moody, South Dakota, USA døde 20 Jan. 1972, Worthington, Nobles County, Minnesota, USA begr. Minot, Ward County, North Dakota, USA
BERGEM
  Alfred Ingvald født 14 Sep. 1882, Minnesota, USA døde 30 Jan. 1969 begr. Underwood, Otter Tail County, Minnesota, USA
BERGENHAMMER
  Francisca Ulrikke født 11 Feb. 1842, Maribo, Musse, Maribo, DK døde 4 Nov. 1925, København, DK
  Sophie Rebekka født 17 Jul. 1810, København, DK døde 23 Okt. 1845, Vemmetofte, Faxe, Præstø, DK begr. 31 Okt. 1845, Vemmetofte Kirkegaard, Vemmetofte, Faxe, Præstø, DK
BERGERSON
  Ukendt
BERGH
  Karen Dagmar født 13 Sep. 1861, København, DK døde 25 Mar. 1911, Esbjerg Vor Frelser, Skast, Ribe, DK begr. 31 Mar. 1911, Skælskør Kirkegård, Skælskør, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK
  Theodor Litograf født København, DK
BERGMANN
  Carl Henrich Gaardmand født 1800
BERGREN
  Luvonne født 3 Sep. 1932 døde 27 Aug. 1962, Eddy County, North Dakota, USA begr. Hillsboro, Traill County, North Dakota, USA
BERGSTROM
  Annette Beatrice
  Jennifer Christina
  John Edwin III
  John Edwin Jr født 18 Mar. 1932, McMinnville, Yamhill, Oregon, USA døde 21 Jan. 2013, Virginia, USA begr. 6 Sep. 2013, Arlington, Arlington County, Virginia, USA
BERGSUND
  Ellinor Bertelsen født 3 Aug. 1912, Vipperød, Grandløse, Merløse, Holbæk, DK dåb 16 Sep. 1912, Kongstrup Mark, Aagerup, Merløse, Holbæk, DK
BERGTSSON
  Kristina
BERING
  Johanne Magdalene Johansdatter født Aug. 1726, Romdrup, Fleskum, Aalborg, DK dåb 8 Aug. 1726, Romdrup Kirke, Romdrup, Fleskum, Aalborg, DK døde Jul. 1798, Hørmested, Horne, Hjørring, DK begr. 16 Jul. 1798, Hørmested Kirkgaarde, Hørmested, Horne, Hjørring, DK
BERNER
  Christian Smed
  Ruth Kristine
BERNER-SCHILDEN-HOLSTEN
  Rosalie Arminia Regitze Emilie Alexandra født 16 Jan. 1860, Voldum, Galten, Randers, DK dåb 17 Maj 1860, Voldum Kirke, Voldum, Galten, Randers, DK
BERNSTEEN
  Anna Catherine født 1811 døde 13 Okt. 1846, Slagelse Købstad, Slagelse, Sorø, Dk begr. 24 Okt. 1846, Sct.Peders Kirkegaard, Sct.Peders, Slagelse, Sorø, DK
  Clemen Murermester og Spækhøker født 1780, Korsør, Slagelse, Sorø, DK døde 15 Dec. 1865, Korsør Købstad, Slagelse, Sorø, DK begr. 20 Dec. 1865, Korsør Kirkegaard, Skt.Povl, Slagelse, Sorø, DK
BERNTSDATTER
  Anne Malene født 12 Jan. 1881, Lund, Rogaland, Norge dåb 13 Feb. 1881, Lund Sognekirke, Lund, Rogaland, Norge døde 6 Jan. 1897, Austrheim, Rogaland, Norway begr. 13 Jan. 1897, Lund, Rogaland, Norge
  Maren født 1 Maj 1743 døde 19 Jul. 1770
BERNTSEN
  Bernt Christen født 28 Jun. 1897, Fuglebjerg, Øster Flakkebjerg, Sorø, DK dåb 4 Jul. 1897, Fuglebjerg Kirke, Øster Flakkebjerg, Sorø, DK
  Bernt Esben Husfader, Gaardejer født 9 Aug. 1835, Søllinge, Vindinge, Svendborg, DK dåb 27 Sep. 1835, Søllinge Kirke, Søllinge, Vindinge, Svendborg, DK
  Christiane født 1872, Søllinge, Vindinge, Svendborg, DK
  Claus født 12 Jun. 1844, Søllinge, Vindinge, Svendborg, DK dåb 14 Jul. 1844, Søllinge Kirke, Søllinge, Vindinge, Svendborg, DK
  Espen Selveiergaardmand født 1783, Gislev, Gudme, Svendborg, DK
  Espern Frederik født 21 Okt. 1866, Søllinge, Vindinge, Svendborg, DK dåb 26 Nov. 1866, Ryslinge Kirke, Ryslinge, Gudme, Svendborg, DK
  Hans Peder Vejassistent Løjtnant født 10 Apr. 1869, Søllinge, Vindinge, Svendborg, DK dåb 30 Maj 1869, Nazaretkirken, Ryslinge, Gudme, Svendborg, DK
  Helge født 29 Mar. 1896, Fuglebjerg, Øster Flakkebjerg, Sorø, DK dåb 3 Maj 1896, Fuglebjerg Kirke, Øster Flakkebjerg, Sorø, DK
  Jens Christian født 1868, Søllinge, Vindinge, Svendborg, DK
  Jens Christian født 26 Okt. 1837, Søllinge, Vindinge, Svendborg, DK dåb 3 Dec. 1837, Søllinge Kirke, Søllinge, Vindinge, Svendborg, DK
  Johannes født 1873, Søllinge, Vindinge, Svendborg, DK
  Karl født 1875, Søllinge, Vindinge, Svendborg, DK
  Tage født 28 Sep. 1900, Fuglebjerg, Øster Flakkebjerg, Sorø, DK dåb 18 Nov. 1900, Fuglebjerg Kirke, Øster Flakkebjerg, Sorø, DK
BERRY
  Alvin Edvard
  Rosa Bell født 2 Jan. 1852, Kentucky, USA døde 23 Okt. 1934, Seattle, King County, Washington, USA begr. Omkr 26 Okt. 1934, Seattle, King County, Washington, USA
  Tai-Jay Gilbert
BERTELSDATTER
  Ane Johanne født 1809, Thyregod, Nørvang, Vejle, DK
  Ane Severine født 1823, Thyregod, Nørvang, Vejle, DK
  Ane født 25 Nov. 1816, Erritsø, Elbo, Vejle, DK dåb 1 Jan. 1817, Thyregod, Nørvang, Vejle, DK døde 16 Jul. 1855, Erritsø, Elbo, Vejle, DK begr. 22 Jul. 1855, Erritsø Kirkegaard, Erritsø, Elbo, Vejle, DK
  Anne født 1744 døde 12 Jul. 1827, Erritsø, Elbo, Vejle, DK begr. 17 Jul. 1827, Thyregod, Nørvang, Vejle, DK
  Else Marie født 1810, Erritsø, Elbo, Vejle, DK dåb 24 Apr. 1811, Thyregod, Nørvang, Vejle, DK
  Johanne døde 1 Apr. 1758, Resen, Skodborg, Ringkøbing, DK
  Maren
BERTELSEN
  Adelaide Salome født 1821, Stege, Mønbo, Præstø, DK
  Agnete
  Bodil Kirstine født 1842, Sæby, Løve, Holbæk, DK døde 30 Mar. 1919, St.Fuglede, Ars, Holbæk, DK begr. 4 Apr. 1919, St.Fuglede Kirkegaard, St.Fuglede, Ars, Holbæk, DK
  Christen født 1820, Thyregod, Nørvang, Vejle, DK
  Claus Husmand født 1808, Erritsø, Elbo, Vejle, DK dåb 19 Jun. 1808, Thyregod, Nørvang, Vejle, DK døde 5 Maj 1882, Erritsø Mark, Erritsø, Elbo, Vejle, DK begr. 12 Maj 1882, Thyregod, Nørvang, Vejle, DK
  Ellinor Tandteknikker født 3 Aug. 1912, Vipperød, Grandløse, Merløse, Holbæk, DK dåb 16 Sep. 1912, Kongstrup Mark, Aagerup, Merløse, Holbæk, DK
  Gudrun født 9 Nov. 1908, Aagerup, Merløse, Holbæk, DK dåb 10 Jan. 1909, Kongstrup Mark, Aagerup, Merløse, Holbæk, DK
  Julius Pedersen Andersen født 30 Dec. 1828, Søllested, Baag, Odense, DK dåb 3 Jan. 1829, Søllested Kirke, Søllested, Lolland Sønder, Maribo, DK
  Kjeld Tandteknikker født 1927 døde 1964, København, DK
  Lars født 1789, Braade, Egebjerg, Ods, Holbæk, DK
  Mads Skrædder, lever af sin Jordlod født 1785, Braade, Egebjerg, Ods, Holbæk, DK
  Maren Mathilde født 1878
  Mette Katrine født 2 Maj 1861, Gamborg, Vends, Odense, DK dåb 3 Maj 1861, Hjemmedøbt døde 2 Aug. 1897, Middelfart, Vends, Odense, DK begr. 7 Aug. 1897, Middelfart Kirkegaard, Middelfart, Vends, Odense, DK
  Paula født 23 Nov. 1872 døde 6 Aug. 1950 begr. Asminderød Kirkegaard, Asminderød, Lynge-Kronborg, Frederiksborg, DK
BERTHELSDATTER
  Maren
  Mette født Ca. 1695, Kolding Købstad, Brusk, Vejle, DK døde Efter 1762, København, DK
BERTHELSEN
  Abigael født Upernavik, Kujalleq, Upernavik, Grønland dåb Upernavik, Kujalleq, Upernavik, Grønland døde 2006, Upernavik, Kujalleq, Upernavik, Grønland begr. 2006, Kangersuatsiaq, Upernavik, Grønland
  Ane Sofie født 30 Dec. 1859, Bringstrup, Ringsted, Sorø, DK døde 1 Jan. 1944, Udby, Tuse, Holbæk, DK begr. 5 Jan. 1944, Udby Ny Kirkegaard, Udby, Tuse, Holbæk, DK
  Ane født 1844, Buerup, Løve, Holbæk, DK
  Anine født Upernavik, Kujalleq, Upernavik, Grønland dåb Upernavik, Kujalleq, Upernavik, Grønland døde Upernavik, Kujalleq, Upernavik, Grønland begr. Upernavik, Kujalleq, Upernavik, Grønland
  Bertel født 1816, Kolby, Samsø, Holbæk, DK
  Bertel født 1839, Buerup, Løve, Holbæk, DK
  Bodil Marie født 1882
  Christine født 1789 døde Før 1840
  Claus Forpagter født 1806, Broager, Nybøl, Sønderborg, DK
  Gerda Elisabeth født 10 Apr. 1891, Otterup, Lunde, Odense, DK dåb 18 Maj 1891, Otterup Kirke, Otterup, Lunde, Odense, DK døde 1 Dec. 1947
  Gerda
  Gustav født Upernavik, Kujalleq, Upernavik, Grønland dåb Upernavik, Kujalleq, Upernavik, Grønland døde Upernavik, Kujalleq, Upernavik, Grønland begr. Upernavik, Kujalleq, Upernavik, Grønland
  Hans Carl Forpagter og Bryggeriejer født 28 Sep. 1852, Hellerup, Vindinge, Svendborg, DK dåb 22 Apr. 1853, Hellerup Kirke, Hellerup, Vindinge, Svendborg, DK døde 10 Okt. 1935, Gentofte, Sokkelund, København, DK begr. 11 Okt. 1935, Bispebjerg Krenatorium, Sokkelund, København, DK
  Jens
  Johan født 1793, Skelby, Falster Sønder, Maribo, DK døde 11 Jul. 1799, Skelby, Falster Sønder, Maribo, DK
  Johannes
  Jørgen Christian Sognepræst født 21 Jan. 1872, Vissenbjerg, Odense, Odense, DK døde 27 Maj 1957, Vejlby, Vends, Odense, DK begr. 1 Jun. 1957, Harboøre Kirkegaard, Harboøre, Vandfuld, Ringkøbing, DK
  Karl Fartøjsfører født 12 Okt. 1919, Sisimiut, Grønland dåb 26 Okt. 1919, Sisimiut Kirke, Sisimiut, Grønland døde Upernavik, Kujalleq, Upernavik, Grønland begr. Upernavik Kirkegaard, Upernavik, Kujalleq, Upernavik, Grønland
  Knud
  Mette Katrine født 2 Maj 1861, Gamborg, Vends, Odense, DK dåb 3 Maj 1861, Hjemmedøbt døde 2 Aug. 1897, Middelfart, Vends, Odense, DK begr. 7 Aug. 1897, Middelfart Kirkegaard, Middelfart, Vends, Odense, DK
  Niels Fæstehusmand født 29 Dec. 1798, Skelby, Falster Sønder, Maribo, DK dåb 27 Feb. 1799, Gedesby, Falster Sønder, Maribo, DK døde 12 Maj 1849, Væggerløse, Falster Sønder, Maribo, DK begr. 16 Maj 1849, Væggerløse Kirkegaard, Falster Sønder, Maribo, DK
  Niels Lærer
  Ove Christian født 15 Jul. 1887, Otterup, Lunde, Odense, DK dåb 7 Aug. 1887, Otterup Kirke, Otterup, Lunde, Odense, DK døde 2 Dec. 1912
  Pavia
  Peder født 7 Maj 1792, Skelby, Falster Sønder, Maribo, DK døde 16 Apr. 1800, Skelby, Falster Sønder, Maribo, DK begr. Gedesby Kirkegaard, Gedesby, Falster Sønder, Maribo, DK
  Poul født 20 Aug. 1797, Skelby, Falster Sønder, Maribo, DK
  Svend Ejnar født 26 Jun. 1889, Otterup, Lunde, Odense, DK dåb 14 Jul. 1889, Otterup Kirke, Otterup, Lunde, Odense, DK
  Viggo født 30 Nov. 1898, Otterup, Lunde, Odense, DK dåb 14 Maj 1899, Otterup Kirke, Otterup, Lunde, Odense, DK
BERTHOLIN
  Wilhelmina Hansdatter født Dec. 1733, Odense Købstad, Odense, Odense, DK dåb 31 Dec. 1733, Odense Sct.Knud Kirke, Odense Sct.Knud, Odense, Odense, DK døde 27 Okt. 1806, Thomas Kingo, Odense, Odense, DK
BERTUS
  Carrol Louise
  Chester Lowell født 7 Sep. 1923, Fergus, Montana, USA døde 22 Aug. 1976, Clackamas, Oregon, USA
  Wendy
BESSEY
  Eunice Jane født 17 Dec. 1885, Wisconsin, USA døde 12 Dec. 1974, Wisconsin, USA begr. Wisconsin, USA
BETZ
  Herta Julie Charlotte født 1861, Slangerup, Lynge-Frederiksborg, Frederiksborg, DK
  Jacob Christian Sophus Skolelærer født 19 Jan. 1821, Grevinge, Ods, Holbæk, DK
  Johan Michal Christensen Sognepræst døde Før 17 Jan. 1865
  Marie Justine Elisabet født 1857, Slangerup, Lynge-Frederiksborg, Frederiksborg, DK
  Niels Christian født 24 Apr. 1848, Slangerup, Lynge-Frederiksborg, Frederiksborg, DK dåb 28 Maj 1848, Slangerup Kirke, Slangerup, Lynge-Frederiksborg, Frederiksborg, DK
BEUKELMAN
  Effie or Aafje født 16 Maj 1831, Oudenhoorn, Nissewaard Municipality, Zuid-Holland, Nederland døde 7 Mar. 1910, Harrison, Douglas County, South Dakota, USA begr. Harrison, Douglas County, South Dakota, USA
BEYER
  Alfred Andreas Sognepræst født 13 Nov. 1807 døde 10 Dec. 1881, Herlufmagle, Tybjerg, Præstø, DK begr. 16 Dec. 1881, Herlufmagle Kirkegaard, Herlufmagle, Tybjerg, Præstø, DK
  Anna Christine født 17 Feb. 1777
  Christopher Valentinsen født 1694
  Conradine Ditlevine Augusta født 22 Feb. 1776 døde 4 Okt. 1850
  Conradine Ditlevine Augusta født 22 Feb. 1776 døde 4 Okt. 1850
  Eggardine Louise født 30 Aug. 1773
  Frederik født 7 Okt. 1779 døde St.Croix, St.Thomas, Westindiske Øer
  Hanne født Ca. 1808
  Hans Gustav født 1 Feb. 1783, Bringstrup, Ringsted, Sorø, DK dåb 9 Feb. 1783, Bringstrup Kirke, Bringstrup, Ringsted, Sorø, DK døde 14 Nov. 1786, Bringstrup, Ringsted, Sorø, DK
  Henrirette Constance Alexandrine født 1 Jun. 1780, Bringstrup, Ringsted, Sorø, DK dåb 18 Jul. 1780, Bringstrup Kirke, Bringstrup, Ringsted, Sorø, DK døde 1 Jul. 1870, København, DK
  Herman Cand.theol, Sognepræst til Møn
  Jørgen født 1832, Humlebæk, Asminderød, Lynge-Kronborg, Frederiksborg, DK
  Levin Hendrik født 13 Aug. 1771
  Peder Grove Koffardikaptajn, Skibsfører, Havnefoged født 15 Sep. 1772
  Peder Grove Provst født 30 Nov. 1707 døde 11 Feb. 1790, København, DK
  Petrine Elisabeth født 21 Maj 1808, København, DK dåb Vor Frelsers Kirke, Vor Frelsers, Sokkelund, København, DK døde 9 Nov. 1863, Frederiksberg, Sokkelund, Københavns, DK begr. 14 Nov. 1863, Sct.Bendts Kirke, Ringsted, Ringsted, Sorø, DK
  Regina født 7 Okt. 1774
  Sara Johanna født 1804, København, DK
  Sara Johanne født Ca. 1803
  Seyer Mahling R. af D. Danebrogsmand Amtsprovst Sognepræst født 11 Aug. 1740, Glumsø, Tybjerg, Præstø, DK døde 30 Maj 1840, Eggeslevmagle, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK begr. 10 Jun. 1840, Eggeslevmagle Kirke, Eggeslevmagle, Vester Flakkebjerg, Sorø, DK
  Valentin Hermansen født 1659 døde 26 Nov. 1722
BEYER-CLAUSEN
  Anna Juliette
  Asgeir Frei
  Gaute Vidar Van Der Gugten
  Jesper
  Jette
  Mickey
  Toke
  Torben
  Trine
BEZDEK
  Libuse født 6 Dec. 1910, Chicago, Cook, Illinois, USA døde 19 Okt. 2008, Portland, Multnomah County, Oregon, USA
BIDSTED
  Julie Frederikke født 1866
BIDSTRUP
  Pouline Signe Cecilie Husmoder født 14 Mar. 1902, Qassersuaq, Upernavik, Grønland, Dk dåb Qassersuaq, Upernavik, Grønland, Dk
BIDWELL
  Jessie Viola født 12 Maj 1919, Athens, McMinn, Tennessee, USA døde 2 Okt. 1957, Albany, Linn, Oregon, USA begr. 5 Okt. 1957, Albany, Linn, Oregon, USA
BIERBUM
  Agnes Birtine Margrethe født 22 Apr. 1880, Stokkemarke, Lolland Sønder, Maribo, DK
  Jens Christiansen Husejer
BIERING
  Christian Henrik Adjunkt
  Marie Louise
  Peder Nielsen Husmand født 1756 døde 14 Mar. 1826, Hørby, Tuse, Holbæk, DK begr. 21 Mar. 1826, Hørby Kirkegård, Hørby, Tuse, Holbæk, Dk
BIERRING
  Ane Magdalene født 1825, Holbæk, Skt.Nicolai, Merløse, Holbæk, DK
  Anne Bennedigthe født 28 Nov. 1790, Holbæk, Skt.Nicolai, Merløse, Holbæk, DK dåb 4 Dec. 1790, Holbæk Skt.Nicolai Kirke, Merløse, Holbæk, DK
  Benthe Afferin født 13 Feb. 1788, Holbæk, Skt.Nicolai, Merløse, Holbæk, DK dåb 18 Feb. 1788, Holbæk Skt.Nicolai Kirke, Merløse, Holbæk, DK
  Birthe Afferin født 3 Aug. 1784, Holbæk, Skt.Nicolai, Merløse, Holbæk, DK dåb 7 Aug. 1784, Holbæk Skt.Nicolai Kirke, Merløse, Holbæk, DK
  Else Margretha født 3 Jan. 1816, Holbæk, Skt.Nicolai, Merløse, Holbæk, DK dåb 27 Feb. 1816, Holbæk Skt.Nicolai Kirke, Merløse, Holbæk, DK døde 1 Maj 1885, Holbæk Købstad, Merløse, Holbæk, DK begr. 8 Maj 1885, Holbæk Kirkgaard, Tveje-Merløse, Merløse, Holbæk, DK
  Lars Salomonsen født 12 Jul. 1822, Holbæk Købstad, Merløse, Holbæk, DK dåb 8 Maj 1823, Holbæk Skt.Nicolai Kirke, Merløse, Holbæk, DK
  Peter Johannes født 23 Jun. 1819, Holbæk Købstad, Merløse, Holbæk, DK dåb 12 Nov. 1819, Holbæk Skt.Nicolai Kirke, Merløse, Holbæk, DK døde 25 Maj 1832, Holbæk, Skt.Nicolai, Merløse, Holbæk, DK begr. 30 Maj 1832, Holbæk Skt.Nicolai Kirke, Merløse, Holbæk, DK
  Rasmus Christophersen Snedker født 1752 døde 5 Mar. 1838, Holbæk, Skt.Nicolai, Merløse, Holbæk, DK begr. 12 Mar. 1838, Holbæk Skt.Nicolai Kirke, Merløse, Holbæk, DK
  Rasmus Salomon Klejen Snedkermester født 8 Nov. 1780, Holbæk, Skt.Nicolai, Merløse, Holbæk, DK dåb 11 Nov. 1780, Holbæk Skt.Nicolai Kirke, Merløse, Holbæk, DK døde 17 Apr. 1839, Holbæk, Skt.Nicolai, Merløse, Holbæk, DK begr. 24 Apr. 1839, Holbæk Skt.Nicolai Kirke, Merløse, Holbæk, DK
  Sophia Amalia født 25 Jul. 1782, Holbæk, Skt.Nicolai, Merløse, Holbæk, DK dåb 30 Jul. 1782, Holbæk Skt.Nicolai Kirke, Merløse, Holbæk, DK
  Wilhelmine Christopherine født 28 Maj 1846, Holbæk Købstad, Merløse, Holbæk, DK dåb 15 Aug. 1846, Holbæk Skt.Nicolai Kirke, Merløse, Holbæk, DK
BILLE
  Ane Magrethe Hansen født 12 Feb. 1874, Bogø, Mønbo, Præstø, DK dåb 19 Apr. 1874, Bogø Kirke, Bogø, Mønbo, Præstø, DK
  Hans Christian Hansen født 30 Okt. 1877, Bogø, Mønbo, Præstø, DK dåb 28 Jan. 1878, Bogø Kirke, Bogø, Mønbo, Præstø, DK
  Hans Pedersen Gaardmand født 3 Aug. 1802, Bogø, Mønbo, Præstø, DK dåb 8 Aug. 1802, Bogø Kirke, Bogø, Mønbo, Præstø, DK døde 24 Mar. 1873, Bogø, Mønbo, Præstø, DK begr. 1 Apr. 1873, Bogø Kirkegaard, Bogø, Mønbo, Præstø, DK
  Hemming Hemmingsen født 1788, Borre, Mønbo, Præstø, DK døde 15 Jan. 1856, Bogø, Mønbo, Præstø, DK begr. 23 Jan. 1856, Bogø Kirkegaard, Bogø, Mønbo, Præstø, DK
  Karen Stine Hansen født 15 Feb. 1875, Bogø, Mønbo, Præstø, DK dåb 16 Maj 1875, Bogø Kirke, Bogø, Mønbo, Præstø, DK døde 24 Aug. 1930, Helsingør Sct.Olai , Lynge-Kronborg, Frederiksborg, DK begr. 27 Aug. 1930, Helsingør Kirkegård, Lynge-Kronborg, Frederiksborg, DK
  Lars Hansen Gaardmand født 26 Feb. 1840, Bogø, Mønbo, Præstø, DK dåb 29 Mar. 1840, Bogø Kirke, Bogø, Mønbo, Præstø, DK døde 28 Okt. 1907, Bogø, Mønbo, Præstø, DK begr. 2 Nov. 1907, Bogø Kirkegaard, Bogø, Mønbo, Præstø, DK
BILLE BRAHE
  Henrich Greve Kammerherre Minister
  Louise Eleonore Birgitte Charlotte Frederikke Komtesse født 1844 døde 28 Nov. 1845, Hyeris, Frankrig begr. 18 Aug. 1846, Horne Kirkegaard, Horne, Sallinge, Svendborg, DK
  Preben Charles
BILLE-BRAHE
  Eleonore Sofie Baronesse døde 1889, Randers Købstad
  Henrik (Lensgreve)
BILLEGAARD
  Doris Nelly Ekspeditrice
BILSGAARD
  Ellen
BING
  Claus
BINGGELI
  Ragnhild Lillian Hammershøy
BIRBÆK
  Frede Maler
BIRCH
  Ane Sofie Karoline født 20 Feb. 1869, Bregninge, Skippinge, Holbæk, DK dåb 11 Apr. 1869, Bregninge Kirke, Bregninge, Skippinge, Holbæk, DK
  Anna Dorthea født 6 Feb. 1909, Hallenslev, Løve, Holbæk, DK dåb 23 Maj 1909, Hallenslev Kirke, Hallenslev, Løve, Holbæk, DK
  Anna Margrete " Søster ". døde 2 Nov. 2006
  Arnold Georg Gaardejer født 16 Okt. 1915, Gislinge Lammefjord, Gislinge, Tuse, Holbæk, Dk dåb 26 Dec. 1915, Gislinge Kirke, Gislinge, Tuse, Holbæk, DK
  Asta Marie født 8 Okt. 1903, Pedersborg, Alsted, Sorø, DK dåb 29 Nov. 1903, Pedersborg Kirke, Pedersborg, Alsted, Sorø Amt
  Asta født 5 Feb. 1899, Odense Sct.Knud, Odense, Odense, DK
  Birk Lærer født 20 Okt. 1895, Finderup, Løve, Holbæk, DK
  Birthe Ragnhild
  Britta
  Bøje Richardt født 27 Okt. 1919, Gislinge Lammefjord, Gislinge, Tuse, Holbæk, Dk dåb 14 Nov. 1919, Gislinge Kirke, Gislinge, Tuse, Holbæk, DK døde 12 Maj 1987 begr. Gislinge Kirkegaard, Gislinge, Tuse, Holbæk, DK
  Børge
  Carl Sophus født 20 Nov. 1881
  Casper
  Cathrine Marie født 3 Dec. 1864, Bregninge, Skippinge, Holbæk, DK dåb 3 Mar. 1865, Bregninge Kirke, Bregninge, Skippinge, Holbæk, DK
  Christian
  Clara Isabella Quist
  Ella Henriette født 19 Apr. 1903, Bregninge, Skippinge, Holbæk, DK dåb 3 Jun. 1903, Bregninge Kirke, Bregninge, Skippinge, Holbæk, DK
  Ellen Augusta født 28 Dec. 1911, Hallenslev, Løve, Holbæk, DK dåb 5 Apr. 1912, Hallenslev Kirke, Hallenslev, Løve, Holbæk, DK
  Else Kaja
  Else Kathrine født 20 Dec. 1907, Hallenslev, Løve, Holbæk, DK dåb 2 Feb. 1908, Hallenslev Kirke, Hallenslev, Løve, Holbæk, DK
  Emilie Henriette Petrine
  Frederik Fabricius Smedemester født 3 Jun. 1877, Bregninge, Skippinge, Holbæk, DK
  Frederik Fredinand Førstelærer født 22 Nov. 1875, Finderup, Løve, Holbæk, DK dåb 2 Jan. 1876, Finderup Kirke, Finderup, Løve, Holbæk, DK
  Frode Villiam født 20 Mar. 1906, Grevinge, Ods, Holbæk, DK
  Henri Tage født 2 Jun. 1925, Hellestrup, Sdr.Asmindrup, Merløse, Holbæk, DK dåb 28 Jun. 1925, Tveje-Merløse Kirke, Tveje-Merløse, Merløse, Holbæk, DK
  Inge Margrethe
  Inger
  Irene Tove
  Jens Christian Sophus Smed og Landbruger født 28 Dec. 1866, Bregninge, Skippinge, Holbæk, DK dåb 1 Mar. 1867, Bregninge Kirke, Bregninge, Skippinge, Holbæk, DK
  Jens Erling
  Jens Karl født 25 Jun. 1895, Bregninge, Skippinge, Holbæk, DK dåb 8 Sep. 1895, Bregninge Kirke, Bregninge, Skippinge, Holbæk, DK døde 16 Sep. 1960, Stenlille, Merløse, Holbæk, Dk begr. 22 Sep. 1960, Sdr.Asmindrup Kirkegaard, Sdr.Asmindrup, Merløse, Holbæk, Dk
  Jens Rasmus Vilhelm født 12 Feb. 1879, Bregninge, Skippinge, Holbæk, DK dåb 6 Apr. 1879, Bregninge Kirke, Bregninge, Skippinge, Holbæk, DK
  Jensine Wilhelmine født 1822, København, DK
  Jeppe Jørgensen Gaardejer født 1804, Udby, Tuse, Holbæk, DK dåb 18 Apr. 1804, Udby Kirke, Udby, Tuse, Holbæk, DK døde 24 Apr. 1880, Tjørnelunde, Finderup, Løve, Holbæk, DK begr. 30 Apr. 1880, Finderup Kirkegaard, Finderup, Løve, Holbæk, DK
  Johanne Vibeke født 24 Feb. 1857, København, DK døde 1929
  John Jord- og Betonarbejder født 1 Dec. 1944, Sonnerup, Kirke Sonnerup, Voldborg, Roskilde, DK dåb 4 Feb. 1945, Sonnerup, Kirke Sonnerup, Voldborg, Roskilde, DK døde 7 Mar. 2021, Grevinge, Ods, Holbæk, DK begr. 11 Mar. 2021, Grevinge Kirke, Grevinge, Ods, Holbæk, DK
  Johnny
  Julie Jenny Sophie Marie født 14 Okt. 1871, Holbæk Købstad, Merløse, Holbæk, DK dåb 8 Apr. 1872, Holbæk Skt.Nicolai Kirke, Merløse, Holbæk, DK
  Jørgen Peder Thorsen
  Kaj Frode Fodermester
  Kaj Tage
  Kaja Viola
  Karen Margrethe født 10 Aug. 1928, Svinninge, Tuse, Holbæk, DK dåb 16 Dec. 1928, Svinninge Kirke, Svinninge, Tuse, Holbæk, DK
  Karl Albert født 10 Nov. 1909, Grevinge, Ods, Holbæk, DK
  Kjeld Helge født 26 Aug. 1939, Gurede, Hagested, Tuse, Holbæk, DK dåb 8 Okt. 1939, Hagested Kirke, Hagested, Tuse, Holbæk, Dk døde 22 Maj 1940, Gurede, Hagested, Tuse, Holbæk, DK begr. 26 Maj 1940, Hagested Kirkegård, Hagested, Tuse, Holbæk, Dk
  Kristian Jakob født 12 Maj 1898, Bregninge, Skippinge, Holbæk, DK dåb 14 Aug. 1898, Bregninge Kirke, Bregninge, Skippinge, Holbæk, DK
  Lone Birgitte Thorsen
  Marie
  Niels Peter Carl født 2 Feb. 1863, Bregninge, Skippinge, Holbæk, DK dåb 21 Mar. 1863, Bregninge Kirke, Bregninge, Skippinge, Holbæk, DK døde 29 Sep. 1927, Sdr.Asmindrup, Merløse, Holbæk, DK begr. 6 Okt. 1927, Bregninge Kirkegaard, Bregninge, Skippinge, Holbæk, DK
  Niels
  Otto født 5 Apr. 1913, Grevinge, Ods, Holbæk, DK
  Peder Vilhelm
  Peter Vilhelm Bestyrer født 7 Apr. 1845, Tjørnelunde, Finderup, Løve, Holbæk, DK dåb 29 Jun. 1845, Finderup Kirke, Finderup, Løve, Holbæk, DK
  Peter
  Poul Arne Snedkersvend
  Poul Fabricius født 29 Dec. 1904, Bregninge, Skippinge, Holbæk, DK dåb 23 Feb. 1905, Bregninge Kirke, Bregninge, Skippinge, Holbæk, DK
  Poul Helge
  Poul Henning
  Rasmus Carl Ferdinand Gaardejer født 29 Apr. 1877, Bregninge, Skippinge, Holbæk, DK dåb 10 Jun. 1877, Bregninge Kirke, Bregninge, Skippinge, Holbæk, DK
  Sigrun Helene
  Solveig Irene
  Svend Erik
  Svend Aage Skovopsynsmand født 28 Maj 1910, Hallenslev, Løve, Holbæk, DK dåb 4 Sep. 1910, Hallenslev Kirke, Hallenslev, Løve, Holbæk, DK
  Thomas Slagtermester
  Vagn Carsten
  Villiam Frode Kirkebetjent født 20 Mar. 1906, Grevinge, Ods, Holbæk, DK dåb 6 Maj 1906, Grevinge Kirke, Grevinge, Ods, Holbæk, DK

© Informationer fra denne side må ikke bruges i anden sammenhæng uden tilladelse og uden angivelse af kilde.


Intet efternavn, <, A, [B], C, D, E, F, G, H, I, J, K, L, M, N, O, P, Q, R, S, T, U, V, W, X, Y, Z, >

BABB-BECH, BECH-BERENTSEN ØSTREM, [BERENTSEN ØSTREM-BIRCH], BIRGAARD-BOHNE, BOHOLDT-BROEGAARD, BROGÅRD-BØGGILD, BØJER-BAASTRUP

Indholdsfortegnelse | Efternavne | Navneliste

Denne hjemmeside blev lavet 21 Dec. 2021 med Legacy 9.0 fra MyHeritage.com; Ophavsret og vedligeholdelse af poul@poul-herdis.dk